با همراهی و همکاری اعضای کانون وکلای استان البرز صورت گرفت:
بازدید اعضای کانون وکلای آنکارا از دیوان عدالت اداری

هیاتی متشکل از وکلا و کارآموزان وکالت کانون وکلای آنکار به همراه اعضای کانون وکلای استان البرز از دیوان عدالت اداری بازدید کردند.

هیاتی متشکل از وکلا و کارآموزان وکالت کانون وکلای آنکار به همراه اعضای کانون وکلای استان البرز از دیوان عدالت اداری بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، بازدید این هیات به منظور آشنایی با تشکیلات، صلاحیت‌ها و جایگاه دیوان عدالت اداری در مجموعه نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران بوده است.
‌ دکتر عابدی معاون قضایی در امور آموزش، پژوهش و پیشگیری در جلسه‌ای که به همین منظور برگزار شد، به معرفی اجمالی دیوان عدالت اداری و وظایف و جایگاه آن در قانون اساسی و حقوق موضوعه ایران پرداخت.
همچنین برای آشنایی بیشتر هیات بازدید کننده با این نهاد قضائی جعفر ورامینی، رئیس شعبه چهارم تجدیدنظر با اشاره به سابقه و تاریخچه تشکیل دیوان عدالت اداری، درباره حقوق اداری در ایران توضیحاتی ارایه کرد. حجت‌الاسلام و المسلمین جباری، رئیس شعبه هفتم تجدیدنظر نیز ضمن بیان جایگاه دیوان عدالت اداری در کشور، به توضیح درباره اجزاء و تشکیلات آن پرداخت. سپس دکتر مولابیگی، مستشار شعبه اول تجدیدنظر دیوان عدالت اداری، صلاحیت‌های دیوان، به ویژه صلاحیت‌های هیات عمومی و هیات‌های تخصصی را تشریح کرد.
بازدید اعضای کانون وکلای آنکارا و استان البرز از شعب مختلف دیوان عدالت اداری و آشنایی با حیطه تخصصی آنها و همچنین حضور در سالن هیات عمومی دیوان از دیگر برنامه‌های تنظیم شده برای هیات بازدیدکننده بود.
در جریان این مراسم، خانم دکتر داوودی رئیس کانون وکلای استان البرز، ضمن تشکر از مسئولان دیوان عدالت اداری به منظور همکاری و حمایت از گسترش روابط حقوقی و قضایی میان کشورهای همسایه به بیان دلایل حضور هیات ترکیه‌ای در ایران، پرداخت.
وی همچنین بر اهمیت همکاری مشترک برای برگزاری دوره‌های آموزشی به منظور اطلاع و آگاهی از نهادهای حقوقی دو کشور ایران و ترکیه تاکید کرد.

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف