:رییس دیوان عدالت اداری در هفته دفاع مقدس
حضور در صحنه مبارزه با تهاجم فرهنگی کمتر از بودن در جنگ نیست

رییس دیوان عدالت اداری گفت: امروز تهاجم فرهنگی و عقیدتی از سوی دشمن علیه مسلمانان وکشورهای اسلامی بویژه ایران در جریان است، لذا خود را فارغ از میدان جنگ نبینیم و بدانیم ارزش حضور در این صحنه مبارزه با استکبار کمتر از بودن در میدان جنگ نظامی نیست .

رییس دیوان عدالت اداری گفت: امروز تهاجم فرهنگی و عقیدتی از سوی دشمن علیه مسلمانان وکشورهای اسلامی بویژه ایران در جریان است، لذا خود را فارغ از میدان جنگ نبینیم و بدانیم ارزش حضور در این صحنه مبارزه با استکبار کمتر از بودن در میدان جنگ نظامی نیست .
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلمین منتظری در صبحگاه بسیجیان دیوان به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: اگر هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم از آن سبب است که با مرور خاطرات آن روزها یادآوری کنیم که امنیت امروز ما و نظام جمهور اسلامی ایران مرهون رشادت‌ها، تلاش‌ها و جانبازی‌های جوانان عزیزمان درمیدان‌های جنگ بوده است لذا اگر می خواهیم عهد و پیمان خود را با خون و پیام شهدا و امام شهدا تجدید کنیم، مهم‌ترین و بزرگترین رسالت ما این است که از اعتقادات و فرهنگ اصیل اسلام پاسداری کنیم .
   وی افزود: آنچه امروز دشمن به آن دلبسته و بر آن سرمایه‌گذاری کرده است جنگ و یورش عقیدتی و فرهنگی و به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری تهاجم است و مبارزه با این تهاجم فرهنگی قطعا تثبیت کننده اساس اسلام که همان اعتقادات ماست خواهد بود .
 رییس دیوان عدالت اداری در سخنان خود با بیان این مطلب که دشمن همواره سه نوع تهاجم و یورش را علیه اسلام به کار گرفته است، افزود: نوع اول یورش نظامی و جنگ مسلحانه بود که ما از صدر اسلام تا امروز همواره شاهد صحنه‌های مبارزه کفر و نفاق علیه اسلام و ارزش‌های آن بوده و هستیم .
 وی تهاجم نظامی عراق به ایران را در زمره جنگ نوع اول دانست و ادامه داد: پس از انقلاب استعمار با خیال خام و باطل خود برای از بین بردن شجره طیبه انقلاب اسلامی با پیشتیبانی و حمایت از نوکری سرسپرده دو کشور تأثیرگذار یعنی جمهوری اسلامی ایران و عراق را سال‌ها گرفتار این گونه تهاجم و یورش خود کرد، اما شاهد بودیم که در این صحنه مبارزه با نصرت الهی و مقاومت ملت شریف و از جان گذشتگی جوانان آن روز که فعالانه در میدان‌های مبارزه با استکبار حضور داشتند، توانستیم دشمن را در نیل به اهدافش در این جبهه مأیوس کنیم .
وی افزود: نوع دوم از یورش دشمن بر اساس آنچه در قرآن آمده و روش دشمن طی تاریخ نیز بوده، تهاجم اقتصادی و مالی است. نظر به اهمیت این موضوع است که در قرآن جهاد با مال را در کنار جهاد با جان معرفی شده است .
رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه مساله اقتصاد و تهاجم مالی دشمن بسیار تأثیرگذار است و می‌تواند یک ملت وکشور را دگرگون سازد، اظهار داشت: به همین دلیل یکی از حربه‌های دشمن پس از انقلاب تا به امروز در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران تحریم اقتصادی بوده است .
حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: بحمد الله با برنامه‌هایی که نظام تنظیم کرده است، توانسته‌ایم جلو این تهاجم دشمن را هم بگیریم و شاهدیم که کشور ما توانست با افتخار آفرینی ملت و جوانان در عرصه‌های علمی و دانشگاهی به رغم حصر اقتصادی به درجات بالا و ارزشمند علمی دست یابد.
وی نوع سوم تهاجم دشمن را تهاجم فرهنگی و عقیدتی دانست و گفت: این تهاجم به مراتب از تهاجم نظامی و اقتصادی خطرناکتر است و دشمنی که در تهاجم نظامی و اقتصادی کاملا شکست خورده بود این بار به این حربه روی آورده است.
 رییس دیوان عدالت اداری گفت: در این تهاجم آنها با وسایل ارتباطی پیشرفته خود اعتقادات جوانان و ارزش‌های اخلاقی و انسانی جوامع اسلامی ما را به شدت مورد حمله قرار داده‌اند و ملت باید همانگونه که در تهاجم نظامی این خطر را احساس کرد و فعالانه در میدان جنگ حضور داشت، بداند که دشمن به صورت جدی در ارتباط با اعتقادات و فرهنگ آنان در حال برنامه‌ریزی و تلاش است .
به گفته وی امروز هم باید در شهرها و جامعه خود سنگرهایی آماده کنیم که بتوانیم جوانانمان را از گزند موشک‌های عقیدتی که علی الدوام شلیک می‌شود، مصون نگهداریم و اگر اینکار را نکنیم مطمئن باشید که این موشک‌ها و ترکش‌های آن اعتقادات و فرهنگ ما را ویران خواهد کرد .
رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به آنچه در تاریخ اسلام در جریان نفوذ اسلام به قلب اروپا از اندلس رخ داد، گفت: در جریان تاریخی اندلس (اسپانیای امروز) می‌بینید که دشمن وقتی دید نمی‌تواند با برنامه نظامی مسلمانان را که با اعتقادات راسخ و عمیق خود درحال پیشرفت به قلب اروپا بودند، متوقف کند، از این حربه استفاده کرد و به شدت جامعه بویژه جوانان را به مسایل اخلاقی آلوده کرد و با یک یورش و تهاجم حساب شده، جلو این پیشروی را گرفت.
   حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان این مطلب که امروز دنیا می‌داند حرکت‌های بیداری در منطقه ریشه در نظام جمهوری اسلامی ایران داشته و خاستگاه و آبشخور آنان نظام مقدس ماست، افزود: در چنین شرایطی دشمن تلاش خود را در دو جبهه به کار گرفته است. از یک طرف در کشورهای در حال انقلاب، تلاش می‌کند صورت دینی این حرکت‌ها را در بحرین و لیبی، مصر و یمن به هر نحو نابود کند و جلو این حرکت‌های مردمی را بگیرد. از طرف دیگر به شدت ایران را مورد تهاجم قرار داده و در پی آن است که این خاستگاه را از بین ببرد. به عبارت دیگر اینبار کاری را که با حمله نظامی و حصر اقتصادی موفق به انجامش نشده، حالا با تهاجمی عقیدتی و فرهنگی پیگیری می‌کند.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که خداوند توفیق بدهد که بتوانیم پاسداران صالحی برای دستاوردهای انقلاب اسلامی باشیم .  
پیش از سخنرانی رییس دیوان عدالت اداری، علی اکبر بختیاری، فرمانده بسیج دیوان و مدیرکل حوزه ریاست طی سخنان کوتاهی ضمن تبریک ایام هفته دفاع مقدس، گزارشی از عملکرد پایگاه شیهد مفتح دیوان عدالت اداری ارایه کرد و گفت: مفتخریم که بسیج دیوان با استعداد 350 نفر بسیجی ضمن پاسداری از انقلاب تحت فرماندهی ولی امر مسلمین، به خدمت‌رسانی به مردم مشغول است.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف