رییس دیوان عدالت اداری:
مردم به عنوان ناظر به مسوولان نمره قبولی یا مردودی می دهند

رییس دیوان عدالت اداری گفت: امیدواریم دولتمردان و مسوولان نه تنها در شعار بلکه در عمل پیرو و مطیع رهبری باشند و در موضع‌گیری‌ها و برخورد با مسایل جاری التزام عملی خود را نشان دهند.

رییس دیوان عدالت اداری گفت: امیدواریم دولتمردان و مسوولان نه تنها در شعار بلکه در عمل پیرو و مطیع رهبری باشند و در موضع‌گیری‌ها و برخورد با مسایل جاری التزام عملی خود را نشان دهند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری، در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری ضمن تجلیل از مقام شهیدان بزرگوار و مکتبی رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیات دولت اشاره کرد و گفت: سخنان داهیانه و رهنمودهای مشفقانه مقام معظم رهبری حجت را بر همه تمام کرده است و دیگر کسی نمی‌تواند داعیه ولایت‌پذیری داشته باشد اما در عمل بر خلاف رهنمودهای ولی فقیه حرکت کند.
وی ادامه داد: آنانکه در نظام اسلامی مسوولیت بالای اجرایی دارند، مشروعیتشان در همه زمینه‌ها به التزام و تبعیت از رهبری بستگی دارد و مردم به عنوان ناظر خط فکری و اقدامات عملی آنان را نظاره کرده، ارزیابی می‌کنند و به آن نمره قبولی یا مردودی می‌دهند.
رییس دیوان عدالت اداری در ادامه افزود: وقتی مقام معظم رهبری در باب تبلیغ و تعریف از ایران و ایرانی بودن، آن را به سمت و سوی تجلیل از ایران پس از اسلام سوق می‌دهند به این معنی است که همه ارزش‌ها و افتخارات ایران و ایرانی بودن آن به اسلامی بودن آن است.
وی اظهار امیدواری کرد که ان شاء الله گوش شنوایی باشد تا این سخنان حکیمانه را سرمشق موضع‌گیری‌های خود قرار دهد.
رییس دیوان عدالت اداری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به ضرورت نقد منصفانه و سازنده دولت در اظهارات رهبر معظم انقلاب گفت: اگرچه در ارزیابی‌ها باید نکات مثبت و خدمات ارزشمندی را که دولت انجام داده است، در نظرگرفت اما در کنار آن ملاحظه ضعف‌ها و بیان نقدها هم از وظایف و مسوولیت‌های ماست. اگر در اظهارات و گفت‌وگوهایمان به این ضعف‌ها و اشکالات اشاره داریم، دقیقا در همان راستاست.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه افزود: اینکه جامعه شاهد باشد در یک نشریه وابسته به دولت که متعلق به بیت‌المال است اموری تبلیغ و ترویج می‌شود که قطعا و مسلما مغایر با ارزش‌های اسلامی و به سخره گرفتن سخنان پیامبر و حدیث مسلم نبوی است، نباید و نمی‌توان سکوت کرد.
وی افزود: این درد را به کجا باید ببریم که در نشریه دولتی با روش‌های ژورنالیستی و استفاده از هنرهای ظریف تبلیغی علیه حجاب برتر مطالب متنوعی را منتشر می‌کنند. وقتی مردم این نشریه را می‌بینند، چه می‌گویند و چگونه قضاوت می‌کنند؟
رییس دیوان عدالت اداری در ادامه به ضرورت شجاعت پذیرش اشتباه که مقام معظم رهبری در فرازی از سخنان خود به آن اشاره کردند، پرداخت و گفت: دست اندرکاران باید از موضع‌گیری مراجع و مردم به خود آیند و به جای توجیه و نشر مقالات غیرمنطقی، شجاعت پذیرش اشتباه را داشته باشند و از پیشگاه خداوند متعال و ملت عزیز پیرو ولایت اعتذار جویند و عذرخواهی کنند.
وی تصریح کرد: رهبری معظم انقلاب، مراجع بزرگوار و ملت شهیدپرور نمی‌گذارند که عده‌ای برای کسب قدرت یا با اهداف و اغراض خاص با ارزش‌ها و معارف اسلامی بازی کنند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین منتظری همچنین ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر اظهار امیدواری کرد که خداوند متعال با فضل و کرمش عبادات و اظهار بندگی‌های همه مسلمانان را در ماه مبارک رمضان به بهترین وجه بپذیرد

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف