رئیس دیوان عدالت اداری:
«رمضان ماه صیقل دادن و زدودن زنگار از دل و جان است»

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: ماه مبارک رمضان ماه صیقل دادن جان و زدودن زنگار از دل و جان ما در طول یکسال می باشد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری محمد جعفر منتظری در جلسه هیأت عمومی ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان گفت: رمضان ماهی است که شهر اله نامیده شده و مبارک بودن آن به جهاتی است که بخشی از آن در خطبه معروف پیامبر اکرم بیان شده و پیامبر بزرگوار برای ما تبیین کرده اند.
وی افزود: رمضان از بهترین ماهها و روزهای آن از بهترین روزها و ساعات آن از بهترین ساعات است. برکت این ماه نفس کشیدن در این ماه برای روزه دار تسبیح تلقی می شود و اعمال خیر و عبادت مقبول خداوند خواهد بود، دعاها در این ماه به هدف اجابت می رسد.
 منتظری گفت: در روایت است که پیامبر (ص) می فرمایند: اگر مردم می دانستند که چه خیر و برکتی در ماه رمضان است هر آئینه آرزو می کردند که همه سال ماه رمضان باشد.
وی افزود: پرده های جلوی چشم ما موجب می شود که حقایق عالم را نتوانیم درک کنیم، چقدر خداوند در ماه رمضان به بندگانش عنایت می کند و درهای رحمت در شب اول ماه رمضان به روی همه  باز می شود. این رحمت ویژه ، ماه رمضان است. مهمان بودن در این ماه در پیشگاه خداوند و در کنار خوان نعمات الهی به این نیست که به مهمانی میوه و غذا و آب مهمان شده باشیم و خداوند متعال بندگان را در مهمانی اطعمه و اشربه پذیرایی نمی کند چرا که این مهمانی در طول سال برای همه مردم و موجودات گسترده است.
وی گفت: دوست و دشمن – مؤمن و کافر، فاسق و منافق همه و همه در طول سال از مهمانی خدا بهره مند هستند اما در ماه مبارک رمضان ضیافت اله برای بندگان خاص خدا می باشد و اغیار در کنار این خوان جایی ندارند.
منتظری گفت: تلاوت یک آیه قرآن در این ماه مبارک مانند یک ختم قرآن است و همچنین افطاری دادن بسیار ثواب فراوان دارد. هر کسی می تواند به اندازه توان ولو اینکه یک دانه خرما باشد افطاری دهد.
وی افزود: رسول گرامی اسلام (ص) در پاسخ امیرالمؤمنین که پرسید، افضل اعمال چیست؟ پیامبر فرمودند بهترین کار و شایسته ترین اعمال در این ماه اجتناب از حرام و گناهان است.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف