رئیس دیوان عدالت اداری:
اعتکاف از افتخارات نظام الهی ماست

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: حضور پرشور جوانان در مراسم عبادی اعتکاف از افتخارات نظام الهی ماست

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: حضور پرشور جوانان در مراسم عبادی اعتکاف از افتخارات نظام الهی ماست.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه بیست و دوم اردیبهشت هیات عمومی ضمن تبریک ایام رجب، بویژه ولادت مولود کعبه حضرت امیرالمومنین علی(ع) درباره ضرورت بزرگ شمردن آیین اعتکاف اظهار داشت: اعتکاف نوعی از دنیا بریدن و به معشوق پیوستن است، دل از دنیا کندن و سه روز را به راز و نیاز با معبود پرداختن.
وی ضمن اشاره به اینکه چنین استقبال شایان توجهی از مراسم اعتکاف توسط جوانان در گذشته سابقه نداشته است، افزود: امیدواریم به برکت این نفسهای پاک و عاشقی که در سینه جوانان می تپد، خداوند این نعمت ارزشمند را از ملتمان نگیرد و همه را در مسیر بندگی، اطاعت و پیروی از احکام نورانی اسلام و ولایت موفق تر بگرداند.
رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه با اشاره به فرا رسیدن 13 رجب و میلاد پربرکت حضرت امام علی(ع) گفت: امیرالمومنین علی(ع) افتخار شیعه و اعجوبه خلقت است و دوست و دشمن در برابر عظمتش کرنش می کنند.
وی اضافه کرد: تلاش دشمن همواره بر این بوده که نور وجود پربرکت آن امام بزرگوار را خاموش کند که ناکام مانده است نمونه آن نیز تلاش و سرمایه گذاری بنی امیه بود که هرچه کرد نتوانست یاد و شخصیت آن امام را از بین ببرد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه امام علی(ع) مظهر صفات جمال و جلال الهی است، چنین شخصیتی را جمع اضداد دانست و گفت: حضرت علی(ع) در حالی که در محراب عبادت، خالصانه و خاضعانه با خداوند سخن می گفت، صلابتش در میدان جنگ شگفتی آفرین بود.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: افتخار ما این است که در زمره پیروان این امام بزرگواریم و باید به خاطر داشته باشیم که پیروی از امیرالمومنین علی(ع) الزاماتی دارد و آن تبعیت کامل از خداوند، پیامبر و ائمه هدی(ع) در زندگی مادی و معنوی است.
وی از اینکه رفتار شیعیان امام علی(ع) امروز درجامعه آنگونه که باید باشد، نیست اظهار تاسف کرد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه با اشاره به اینکه دشمن امروز به شدت دنبال آن است که چهره شیعه را ملکوک و کدر نشان دهد، اضافه کرد: امیرالمومنین به ما نشان داد که وقتی مصالح اسلام اقتضا می کند باید از بسیاری از حقوق خود صرفنظر کنیم، به طوریکه در آن روز، برای مصلحت دین خدا، امیرالمومنین سکوت کرد. امروز وظیفه ماست که بر اساس مصالح اسلام به آن حضرت(ع) اقتدا کنیم.
رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر توصیه ای که بر تبعیت از امام علی(ع) شده است، به بیان حدیثی از رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) درباره امام اول شیعیان پرداخت و گفت: رسول اکرم(ص) فرمودند، «کسی که علی(ع) را دوست داشته باشد و از او تبعیت و پیروی کند، با من بر حوض جمع می شود و هم درجه من در بهشت خواهد بود». 
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف