حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري خبر داد:
اعلام آمادگي ديوان عدالت اداري براي مشاركت در تحقق اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: ديوان عدالت اداري به عنوان بخشي موثر در قوه قضائيه آماده است تا كمك‌رسان دولت براي تحقق منويات مقام معظم رهبري در موضوع اقتصاد مقاومتي و برنامه‌ريزي براي سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي باشد.

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: ديوان عدالت اداري به عنوان بخشي موثر در قوه قضائيه آماده است تا كمك‌رسان دولت براي تحقق منويات مقام معظم رهبري در موضوع اقتصاد مقاومتي و برنامه‌ريزي براي سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي باشد.
به گزارش روابط عمومي ديوان عدالت اداري، حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در نخستين جلسه هيات عمومي ديوان در تاريخ هجدهم فروردين ماه سال جاري ضمن تبريك سال نو به همكاران، گفت: اميدوارم بتوانيم در مسیر کسب رضایت خداوند متعال و جلب توجهات صاحب ولایت عظما حضرت بقیه الله و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری گام برداريم و نسبت به کشور، ملت و نظام مقدسمان، آنچنان که وظایف شهروندی ما اقتضا می کند، ادای وظیفه کنیم.
وي افزود: جهاد فی سبیل الله تنها وظیفه و منحصر به آنهایی که در محضر رسول گرامی اسلام(ص) یا امیرالمومنین(ع) بودند یا کسانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند، نیست بلکه همواره جهاد برای یک مسلمان مومن، مهمترین وظیفه و راهبرد است.
وی ادامه داد: جهاد تنها اسحله به دست گرفتن نیست و آنگونه که از قرآن و معارف اسلامی به دست می‌آيد، حسب مورد مي‌توان با جان و مال در راه خداوند جهاد كرد و آنگونه كه حضرت امیرالمومنین، امام علي(ع) در این باره فرموده‌اند، «برشما باد جهاد در راه خدا با اموال و جانتان».
رئيس ديوان عدالت اداري با اشاره اينكه امروز كشور و نظام ما با چالش‌هاي جدي مواجه است و وظيفه ما تبعيت از كسي است كه حجت شرعي بر ماست، اضافه كرد: ما همه بر اين اعتقاديم كه مسلمان و شيعه‌ بوده و مفتخر به ولايت ائمه و امامان معصوم(ع) هستيم و ايشان در زمان غيبت ما را مكلف كرده‌اند كه از فقيه جامع‌الشرايط تبعيت كنيم. يعني آنهايي كه حجت خدا بر ما هستند، تكليف ما را در زمان غيبت مشخص كرده‌اند و فرموده‌اند كه بايد در چه مسيري گام برداريم.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري ادامه داد: مقام معظم رهبري به عنوان ولي فقيه در نخستين سخنانشان در سال جاري، خط مشي كشور را تعيين فرمودند و ما وظيفه داريم كه از آن تبعيت كنيم. ايشان سال 1393 را سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي ناميدند.
وي با بيان اين مطلب كه اگر خواهان پيشرفت كشور و ارتقاي آن هستيم، بايد در اين فراخوان عمومي شركت كنيم، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتي و تحقق شعار امسال مستلزم هماهنگي و تعامل مردم و سه قوه با يكديگر است.
رئيس ديوان عدالت اداري ضمن اشاره به نقش موثر اين نهاد قضايي در تحقق اقتصاد مقاومتي اذعان داشت: ديوان عدالت اداري به جهت وظايفي كه بر عهده دارد، قطعا و مسلما يكي از دستگاه‌هاي موثر در تحقق اقتصاد مقاومتي است و لذا بايد در پاسخ به نداي رهبري معظم انقلاب بيشتر تلاش كنيم.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري اضافه كرد: ايشان اقتصاد و فرهنگ را به عزم ملي و مديريت جهادي مقيد كرده‌اند و اين بدان معناست كه اولا همگي بايد در اين حركت حضور داشته باشند و بعلاوه آنهايي كه موثرترند در اين زمينه تلاش بيشتري كنند تا نتيجه مثبت حاصل شود.
رئيس ديوان عدالت اداري ضمن بيان اين مطلب كه اميدواريم بتوانيم به منظور تحقق شعار امسال در خدمت نظام و ملت عزيز و همراه مديريت اجرايي كشور باشيم، تصريح كرد: ديوان عدالت اداري آمادگي دارد در هر بخشي كه به اين نهاد قضايي مرتبط است در تحقق اقتصاد مقاومتي و مديريت جهادي كه از ضروريات جامعه ماست، كمك كننده و ياري رسان دولت و مسوولان اجرايي باشد.
رئيس ديوان عدالت اداري در بخش ديگري از سخنانش به قطعنامه مداخله جويانه پارلمان اتحاديه اروپا اشاره كرد و گفت: از منظر حقوقي اين حركت سخيف و زشت پارلمان اروپا، دخالت مستقيم در مسايل داخلي يك كشور و غيرمنطقي است.
وي افزود: آنهايي كه داعيه استقلال دارند و شعارشان در اين باره دنيا را پر كرده است، چطور به خودشان اجازه مي‌دهند كه در مسايل يك كشور مستقل ديگر مداخله كنند؟ آنها بايد بدانند كه ايران، ايران سابق نيست كه مستشاران بيگانه برايش تصميم بگيرند.
حجت‌الاسلام والمسلمين منتظري در پايان گفت: ملت ما ملتي با افتخارات بزرگ است و نظام اسلامي ما به حمد الله همچون درختي محكم و تناور است كه با اين حركات ناشيانه به لرزه در نخواهد آمد و ان شاء الله اين انقلاب به انقلاب جهاني حضرت مهدي(عج) ملحق خواهد شد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف