با هدف تسهیل در امور قضایی مردم انجام شد
آغاز به کار دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان البرز

دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان البرز در ایام‌الله دهه فجر با هدف تسهیل در امور قضایی مردم در شهر کرج آغاز به کار کرد.

دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان البرز در ایام‌الله دهه فجر با هدف تسهیل در امور قضایی مردم  در شهر کرج آغاز به کار کرد.
 رئیس دیوان عدالت اداری در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری کرج گفت: راه‌اندازی این دفتر نمایندگی در راستای قانون پنجم توسعه و با هدف دسترسی آسان مردم به امور و خدمات قضایی است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری اظهار داشت: با راه‌اندازی این دفتر نمایندگی دیگر نیازی به حضور مردم به دفتر مرکزی در تهران نیست چرا که تمامی خدمات ارائه شده در مرکز در دفاتر نمایندگی نیز پیش‌بینی شده است و همه خدمات امور قضایی در این دفاتر به مردم ارائه می‌شود.
رییس دیوان عدالت اداری با تأکید بر این‌ رسیدگی قضایی پرونده‌ها همچنان در مرکز انجام می‌شود تصریح کرد: دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در مراکز استان‌ها ضمن تسهیل در تشکیل پرونده شاکیان، با هدف ارتباط بیشتر و تعامل با دستگاه‌های اجرایی به منظور کاهش پرونده‌های قضایی راه‌اندازی شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری خاطرنشان کرد: البته آسیب‌شناسی در دستگاه‌ها یکی از برنامه‌های دیوان عدالت اداری است که با تمهیدات اندیشیده شده این برنامه طی سال آینده اجرایی خواهد شد.
وی با بیان این‌که براساس آمار موجود تعداد شکایات از دستگاه‌های اجرایی افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: این آمار مربوط به استان البرز نیز است.
رییس دیوان عدالت اداری تأکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و 574 فقره شکایت از دستگاه‌های اجرایی البرز در دیوان عدالت اداری به ثبت شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با تأکید بر این‌که دستگاه‌های اجرایی باید تکریم ارباب رجوع و  روابط کاری خود با مردم را در چارچوب قانون اجرایی کنند، ادامه داد: با برقراری ارتباط خوب با مردم و اجرای کارها براساس قوانین می‌توانیم آمار شکایات از ادارات را کاهش دهیم.

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف