رئیس دیوان عدالت اداری:
انحراف در انقلاب های منطقه ناشی از نداشتن «رهبری» است

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: مشکلات کشورهای اسلامی و انحراف در انقلاب‌های منطقه از جمله آنچه در مصر و لیبی روی داده، ناشی از نداشتن «رهبری» مناسبی است که آنها را هدایت کند.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: مشکلات کشورهای اسلامی و انحراف در انقلاب‌های منطقه از جمله آنچه در مصر و لیبی روی داده، ناشی از نداشتن «رهبری» مناسبی است که آنها را هدایت کند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه یازدهم آذرماه هیات عمومی دیوان افزود: سال‌های تجربه انقلاب اسلامی و فراز و نشیب‌های آن نشان داد، ولی امر و رهبری در گذر از حوادث نقشی بی بدیل دارد، و این، آن چیزی است که در دیگر کشورها وجود ندارد.
وی با اشاره به نقش علمای بزرگ شیعه در طول دوران غیبت اظهار داشت: در طول تاریخ دوران غیبت، علمای بزرگ شیعه و تربیت‌یافتگانه مکتب امام صادق(ع) در هدایت فکری و سیاسی جامعه، نقش‌آفرینی اساسی داشته‌اند و ظهور و بروز انقلاب اسلامی ایران توسط حضرت امام خمینی(ره) نقطه اوج آن محسوب می شود.
رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: حرکت امام بزرگوار به عنوان فقیهی بزرگ و شجاع اقدام بی بدیلی بود که در مقابل تلاش دشمنان برای خاموش کردن نور انقلاب اسلامی کاری، کارستان به ثمر رساند و ملت و کشور نیز همچنان از برکات آن بهره‌مندند.
حجـت الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه با اشاره به سالگرد شهادت آیت الله مدرس و گرامی داشت یاد آن عالم بزرگ و مجاهد نستوه، زندگی وی را مصداقی از سخن امام حسین(ع) دانست و اضافه کرد: حضرت امام حسین(ع) در یکی از خطبه‌هایشان می‌فرمایند، «جریان امور و احکام به دست علمای ربانی است. علمایی که بر حلال و حرام خدا امینند». شهید مدرس توانست بر اساس الگویی که امام فرمودند، با اثرگذاری در عرصه سیاست و فقاهت در جریان مبارزه با استبداد رضاخانی شجاعانه بایستد.
وی با اشاره به اقدامات آیت الله مدرس در کسوت نمایندگی مجلس اظهار داشت: مجلسی که در آن امثال شهید مدرس باشند، ضمن افتخارآفرینی برای کشور و استقلال آن برای مردم امید آفرین است.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف