رییس کل دادگستری لرستان:
افتتاح دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری، موجب ایجاد امکان دسترسی آسانتر به این نهاد قضایی است

جعفر بدری رییس کل دادگستری لرستان در جلسه هماهنگی افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان لرستان گفت: به موجب برنامه پنجم توسعه، دیوان عدالت اداری مکلف شده است در راستای تمرکززدایی اداری در قوه‌قضائیه دفاتر دیوان عدالت اداری را در مراکزاستان‌های کشور راه اندازی کند.

جعفر بدری رییس کل دادگستری لرستان در جلسه هماهنگی افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان لرستان گفت: به موجب برنامه پنجم توسعه، دیوان عدالت اداری مکلف شده است در راستای تمرکززدایی اداری در قوه‌قضائیه دفاتر دیوان عدالت اداری را در مراکزاستان‌های کشور راه اندازی کند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری وی افزود: توسعه و بسط دفاتر دیوان عدالت اداری در استان‌ها، هم دسترسی آسان مردم به مراکز رسیدگی‌کننده به شکایات و اختلافات را کوتاه می‌کند و هم از تجمع پرونده‌های قضایی دیوان عدالت اداری در مراکز محدود آن جلوگیری می‌نماید، در این زمینه تدابیری اندیشیده شده است که امکانات به طور عادلانه در سطح تمامی استان‌های کشور توزیع شود ودیگر مردم از لحاظ وقت و هزینه در تنگنا قرار نگیرند.
رییس شورای قضایی استان لرستان ضمن ابراز امیدواری از فعالیت دفاتر دیوان عدالت اداری در استان‌ها، خاطر نشان کرد: در دنیای پرسرعت امروز دیگر اطاله دادرسی معنا و مفهومی ندارد و شکایات باید علاوه بر دقت در بررسی، از سرعت رسیدگی خوبی برخوردار باشد تا تجمع پرونده‌ها مانع از رسیدگی مطلوب و موثر آنها قلمداد نشود. در دنیای امروز این شعار وجود دارد، «بگذارید به جای قدمهایتان، انگشتانتان حرکت کنن» بنابراین قطعا تشکیل و افتتاح دفاتر دیوان عدالت اداری در استان‌ها قدم موثر و ماندگاری در خدمات قضایی قوه قضائیه محسوب می شود و تاثیرات این اقدام در آینده‌ای نزدیک ثمرات مثبتی را درپی دارد.
بدری در ادامه افزود؛ اکثریت مراجعه‌کنندگان به دیوان عدالت اداری را مردم کم‌بضاعت تشکیل می دهند، پس ضروری است جهت کاهش هزینه ها و تسریع در امر رسیدگی به شکایات فی‌مابین مردم و دولت دفاتر دیوان عدالت اداری حداقل درمراکز استان‌ها شروع به‌کار نمایند و البته بهره‌گیری از سیستم اتوماسیون اداری پیشرفته در این دفاتر قطعا ثمرات مضاعفی را در پی دارد. خدمت‌رسانی به مردم از تاکیدات موکد دین مبین اسلام است و این رویه در دستگاه قضایی کشور به خوبی در دستور کار قرار گرفته است.
رییس کل دادگستری لرستان در خصوص تعامل دفاتر دیوان عدالت اداری در استان‌ها با دستگاه‌های اجرایی بیان داشت؛ تعامل فی مابین دفاتر دیوان عدالت اداری با نمایندگان حقوقی دستگاههای دولتی می‌تواند از تجمع و اطاله دادرسی در دیوان عدالت اداری جلوگیری کرده، رضایت عمومی را موجب شود، ارایه رویه هدفمند در امر رسیدگی به پرونده های دیوان عدالت اداری ضروری است و در این خصوص بهره‌گیری از کارشناسان خبره قضایی در دفاتر دیوان و استفاده از نرم‌افزارهای جامع، دو عامل پیشرفت پایدار دفاتر دیوان عدالت اداری محسوب می‌شود.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف