رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تبریک آغاز به کار شوراهای اسلامی چهارم:
شوراهای اسلامی شهر و روستا جایگاه ارزشمند خدمت به مردم را مغتنم بدانند

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تبریک آغاز به کار چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار امیدواری کرد افرادی که توانستند با رای مردم به عنوان اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب شوند، با توجه به مسوولیت و حوزه کاری که در اختیار دارند، از این جایگاه برای خدمت هر چه بهتر به مردم استفاده کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری ضمن تبریک آغاز به کار چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار امیدواری کرد افرادی که توانستند با رای مردم به عنوان اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب شوند، با توجه به مسوولیت و حوزه کاری که  در اختیار دارند، از این جایگاه برای خدمت هر چه بهتر به مردم استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه هجدهم شهریوماه هیات عمومی دیوان گفت: حدود اختیارات و مسوولیت شوراهای اسلامی در حد یک دولت کوچک است و امیدواریم منتخبان شورا این جایگاه ارزشمند را درک کرده و آن را برای خود درست تعریف کنند.
وی افزود: اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا می‌توانند از طریق شورای عالی استان‌ها، لوایح مورد نیاز را در بحث مدیریت شهری و روستایی تهیه کرده و مستقیما به مجلس شورای اسلامی ارسال کنند، حاکی از ظرفیت فوق‌العاده‌، قابل توجه و مهمی است که در این بخش وجود دارد.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به ارتباطی که شوراها و تصمیمات آنها با دیوان عدالت اداری پیدا می‌کند، اظهار داشت: توصیه ما به اعضای جدید شوراهای اسلامی این است که ضمن تقویت بخش حقوقی خود، مصوبات خود را کارشناسی و با رعایت موازین شرعی و قانونی تنظیم و ابلاغ کنند، زیرا از آنجا که این بخش با حقوق مردم، دولت و جامعه در ارتباط است، باید مراقبت بیشتری صورت گیرد که تضییع حق نشود.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: همچنین شوراها نباید مصوبات خود را صرفا از منظر درآمدزایی ارایه کنند، زیرا پیش از این بسیاری از مصوباتی که با این رویکرد و بدون ملاحظه حقوق ملت ابلاغ شده بود، ضمن مشکل‌آفرینی برای مردم، بعضا خلاف قانون بوده و در دیوان عدالت اداری ابطال شده است.
وی اضافه کرد: اعضای محترم شورا توجه داشته باشند، وقتی مصوبه‌ای در دیوان عدالت اداری ابطال شد، نباید مشابه آن را در جایی دیگر تصویب کنند، ضمن اینکه شورای عالی استان‌ها باید در این ارتباط نظارت جدی‌تر داشته باشد و با توجه به راهکارهای موجود، مسایل و دردسر مردم، خودشان و دیوان عدالت اداری را کمتر کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ضمن تاکید بر اینکه دیوان عدالت اداری آمادگی دارد تجارب خود را در اختیار آنان قرار دهد، تصریح کرد: همچنین از همکاران خود می‌خواهم، با توجه به تغییر در شهرداری‌ها و به واسطه تاثیری که عملکرد شهرداری‌ها و هیا‌ت‌ها و کمیسیون‌های آن در میزان مراجعات مردم به دیوان عدالت اداری دارد، در هر حوزه‌ای هیات‌ها و کمیسیون‌ها را همراهی کرده، نسبت به توجیه، آموزش و ارایه اطلاعات لازم به آنها اقدام کنند زیرا اگر هیات و کمیسیون‌ها به قوانین و مسایل بیش از پیش آشنا شوند، بر عملکرد آنها تاثیر گذاشته و طرح شکایت از عملکرد آنها نیز کاهش خواهد یافت.
گفتنی است، رئیس دیوان عدالت اداری در ابتدای سخنان خود ضمن گرامی‌داشت دهه کرامت، میلاد مسعود کریمه اهل بیت، حضرت معصومه(س) و امام رئوف شیعیان، حضرت ثامن الحجج علی‌بن موسی‌الرضا(ع) را به همگی شیعیان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت تبریک و تهنیت گفت.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینکه مصداق بارز شاد کردن مردم برآورده ساختن نیازها و حوائج آنهاست، به بیان روایتی از حضرت امام رضا(ع) در فضلیت خدمت به خلق پرداخت و گفت: امام هشتم شیعیان در حدیث شریفی می‌فرمایند، «تلاش کنید بر اینکه نیازها و حوائج مومنان را برآورده ساخته، آنها را شاد کنید و ناگواری‌ها و سختی‌ها را از آنان دفع نمایید، زیرا پس از ادای فرائض هیچ عملی برتر و با فضیلت‌تر از شاد کردن مومن نیست».

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف