رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان:
دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان سیستان و بلوچستان بزودی افتتاح می‌شود

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری طی روزهای آینده در استان خبر داد.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از افتتاح دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری طی روزهای آینده  در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی افتتاح دفتر دیوان عدالت ادرای در استان را ضروری دانست و بیان داشت: بر اساس برنامه پنجم توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران دیوان عدالت اداری مکلف شده است که دفاتر نمایندگی خود را در استان‌ها افتتاح نماید تا خدمات این نهاد قضائی آسان‌تر در دسترس مردم قرار گیرد.
وی افزود: در گذشته مردم برای ثبت دادخواست، رسیدگی به درخواست‌ها و پیگیری مطالبات خود مجبور بودند به مرکز کشور مراجعه و متحمل هزینه فراوانی شوند. برخی نیز ممکن بود به علت بعد مسافت و دوری راه از شکایت و حق خود منصرف شوند، در حالیکه افتتاح این دفاتر به ویژه در مناطقی که نسبت به مرکز فاصله قابل توجهی دارند، بخشی از این مشکلات را برطرف خواهد کرد و گام موثری در استقرار عدالت قضائی محسوب می‌شود.
وی افتتاح این دفتر در استان را فرصت مناسبی برای مردم دانست تا با مراجعه به دفاتر درخواست‌ها خود را مطرح و این دفاتر پس از رسیدگی در دیوان عدالت اداری و صدور رای، آن را به مردم اعلام و اجرای حکم را پیگیری کنند.
حجت الاسلام حمیدی در ادامه از مدیران سازمان‌ها و نهادها و دستگاه‌های اجرایی خواست تا با انجام وظایف خود در چارچوب قانون و مقررات از ایجاد زمینه شکایت و درخواست مردم در این دفاتر پیشگیری کنند.
وی همچنین بر لزوم تعامل بین کارشناسان حقوقی ادارات با این دفتر و همکاری لازم به منظور اجرای سریع دستورات و تصمیمات دیوان عدالت اداری در استان تاکید کرد و افزود: تصمیمات مدیران باید به نحوی باشد که جنبه پیشگیری از طرح شکایت را فراهم نماید و از تشکیل پرونده شکایت در دیوان عدالت اداری کاسته شود.
گفتنی است دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری روز شنبه  مورخه پانزدهم تیر 1392 با حضور رئیس دیوان عدالت اداری و همراهان در دادگستری سیستان و بلوچستان افتتاح خواهد شد.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف