رئیس دیوان عدالت اداری:
هر شخص در هر جایگاهی شغلی می تواند بسیجی باشد

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: هر شخص در هر جایگاهی شغلی می تواند بسیجی باشد، و با رفتار و عملکرد خود می تواند به کلمه بسیج اعتباری فراتر از مفهوم رایج آن بدهد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد مصدق، رئیس دیوان عدالت اداری، در مراسم نشست فرزندان شاهد و ایثارگران دیوان عدالت اداری که به مناسبت هفتم تیر ماه و شهادت آیت الله دکتر بهشتی برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید بهشتی به عنوان معمار دستگاه قضایی، گفت: باید یکی از برنامه های اصلی قوه قضائیه در هفته ای که به نام دستگاه قضایی نامگذاری می شود گرامی داشت یاد شهدا و تکریم خانواده های آنها، ایثارگران و جانبازان باشد.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه نباید از اهداف و ارزش های نظام و انقلاب دور شویم، گفت: هر لحظه از زندگی و در هر موقعیتی، زندگی خود را مدیون شهدا هستیم و در مقاطعی دیگر مدیون خانواده های آنها هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق با بیان اینکه افتخار می کنیم که در این مرز و بوم بسیجی داریم، تاکید کرد: بسیج امروز را مدیون زحمات پدران آنها در جبهه ها هستیم، و باید تلاش شود تا معنی و مفهوم بسیج صرفا از طریق خدمات جوانان در مساجد فراتر رفته و عملکرد بسیجی وار داشته باشیم و رواج دهنده آن باشیم.

وی افزود: هر شخص در هر جایگاهی شغلی می تواند بسیجی باشد، یک قاضی با رسیدگی به پرونده ها، مدیر دفتر با پاسخگویی به ارباب رجوع می تواند بسیجی باشد و با رفتار و عملکرد خود می تواند به کلمه بسیج اعتباری فراتر از مفهوم رایج آن بدهد.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان به معنا و مفهوم واژه شهید پرداخت و گفت: سرآغاز و نقطه عطف فرهنگ شهادت طلبی، تاریخ اسلام و تشیع می باشد. ایثار و شهادت همواره در کنار جهاد معنا می گیرند و ما باید از همه ظرفیت ها و پتانسیل های دیوان عدالت اداری در راستای تکریم و گرامی داشت یاد شهدا و خانواده های آنها استفاده کنیم.

در پایان این مراسم از کارکنان ایثارگر دیوان عدالت اداری تجلیل شد.

 

 

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف