ضمن ابراز تاسف از هتک حرمت حرم حجربن عدی
رئیس دیوان عدالت اداری اقدام شنیع حمله به حرم صحابه رسول الله(ص) را محکوم کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ضمن محکوم کردن حمله به حرم حجربن عدی، یکی از صحابه رسول‌الله(ص) و خارج کردن جسد مطهر ایشان از قبر، این اقدام را از سوی جنایتکاران تربیت‌یافته استعمار دانست که به جان امت اسلامی افتاده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ضمن محکوم کردن حمله به حرم حجربن عدی، یکی از صحابه رسول‌الله(ص) و خارج کردن جسد مطهر ایشان از قبر، این اقدام را از سوی جنایتکاران تربیت‌یافته استعمار دانست که به جان امت اسلامی افتاده‌اند.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: تاسف‌آور است که در بلاد اسلامی، عده‌ای به نام مسلمان تکفیری که تربیت‌یافتگان دلارهای آمریکایی و وهابیت انگلیسی هستند، چنین حرکات جنون‌آمیز و نابخردانه‌ای را به نام اسلام انجام می‌دهند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، وی افزود: اینان همانهایی هستند که انسان‌های بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشند و قضیه‌ای که در سوریه اتفاق افتاد و جنایتکارانی که به حرم صحابه رسول الله که شیعه و سنی او را ستوده‌اند، یورش برده‌اند، وابستگان مکتب اموی هستند که امروز عامل جنایت آمریکا و رژیم صهیونیستی شده‌اند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ضمن ابراز تاسف از این اقدام اظهار داشت: اینان این اعمال شنیع و زشت را در لفافه دین می‌پیچند و تحت عنوان آموزه‌ها و معارف دینی مرتکب می‌شوند.
رئیس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: حجربن عدی و فرزندش یک روز در دفاع از ولایت به دست امویان در عصر خود به شهادت رسیدند و امروز نیز اینگونه توسط امویان این عصر برای بار دوم مورد تعرض واقع می‌شوند.
وی با بیان این مطلب که شیعه امروز در مظلومیت است، تصریح کرد: در طول 1400 سال، تاریخ اسلام و شیعه مشحون از این حوادث بوده و اکنون نیز در تمام کشورهایی که شیعیان و پیروان امیرالمومنین در آن هستند، آنان به واسطه مقاومتی که در برابر ظلم و ظالمان دارند، همواره مورد انواع تهدیدها و محدودیت‌ها قرار می‌گیرند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به کلامی از حضرت امیرالمومنین علی(ع) به نقل از نهج‌البلاغه ادامه داد: در کتاب شریف نهج‌البلاغه آمده است، «هر کس به رفتار و کردار عده‌ای راضی و خشنود باشد، مانند آن کسی است که همراه او، آن کار را انجام داده باشد و هرکس به رفتار و کردار باطلی دست بزند او را دو گناه است، گناه انجام دادن آن کار و گناه راضی بودن به آن».


 

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف