استان هایی با بیشترین و کمترین تعداد ثبت پرونده در دیوان عدالت اداری

بیشترین ثبت دادخواست در شش ماه نخست سال جاری از طریق دفاتر استانی دیوان عدالت اداری مربوط به استان اصفهان می باشد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، با بررسی آمارهای ارائه شده از سوی اداره آمار دیوان عدالت اداری در شش ماه نخست سال جاری، استان اصفهان با ثبت 4 هزار و 104 مورد ثبت دادخواست بیشترین و استان سمنان با 393 مورد ثبت دادخواست کمترین میزان ورودی پرونده ها از طریق دفاتر استانی دیوان عدالت اداری را به خود اختصاص داده اند.

بررسی های آماری نشان می دهد که در شش ماهه نخست سال جاری استان اردبیل با افزایش 15 درصدی، بیشترین نرخ رشد ثبت دادخواست به نسبت سال گذشته را داشته است به طوریکه در شش ماهه نخست سال 98 تعداد یک هزار و 354 مورد ثبت دادخواست داشته است و در شش ماهه نخست سال جاری تعداد یک هزار و 558 مورد ثبت دادخواست داشته است.

این در حالی است که استان فارس با کاهش 34 درصدی ورودی پرونده ها به دیوان عدالت اداری مواجه بوده است و در شش ماهه نخست سالجاری تعداد 3 هزار و 599 مورد ثبت دادخواست در دفاتر استانی داشته است و در مورد مشابه سال گذشته این تعداد 5 هزار و 523 مورد بوده است.

گفتنی است استان های سیستان و بلوچستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، زنجان، خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویراحمد در یک سال گذشته به نسبت دیگر استان های کشور کمترین میزان ثبت دادخواست در دفاتر استانی دیوان عدالت اداری را داشته اند.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف