معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری:
ملاک «انتصاب» شایستگی و عملکرد موفق اشخاص هست

معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری گفت: اگر بانویی شرایط ارتقای شغلی را دارد و شایستگی انتصاب را در یک مدیریت حرفه‌ای را داشته باشد، باید این ارتقا به او اعطا شود.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری به نقل از خبرگزاری فارس، شورای عالی اداری در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه مورخ ۹۶.۴.۲۷ بنا به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای، موضوع تصویب‌نامه شماره ۵۷۹۰۹۵ مورخ ۹۵.۴.۱ شورا را اصلاح کرده و امتیازاتی را برای اقشاری خاص در این مورد قائل شده بود که با شکایت شاکی، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به بحث و بررسی در این مورد پرداخت و با اکثریت آراء به موجب ضرورت رفع تبعیض، رعایت شایسته‌سالاری و نیز ایجاد فضای رقابتی در انتخاب و انتصاب مدیران و همچنین بمنظور رعایت قانون، این اصلاحیه را ابطال کرد.

مولابیگی معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس به روشنگری این اقدام پرداخت و اظهار کرد: دیوان عدالت اداری مرجعی برای رسیدگی به شکایت مردم از آیین نامه، تصمیمات، اقدامات و تصویب نامه‌های دولتی که مغایر با قانون است، می‌باشد.

وی افزود: دیوان عدالت اداری به موجب اصل 170 و 173 قانون اساسی مرجعی برای تظلم خواهی مردم از این اقدامات و تصمیمات است.

معاون دیوان عدالت اداری تصریح کرد: در مورد این دستورالعمل که انتصاب بانوان و جوانان را با شرایطی در اولویت قرار داده بود، شهروندی ضمن تقدیم شکایت خواستار ابطال آن شد.

مولابیگی بیان داشت: در بحث بکارگیری افراد در مدیریت‌های حرفه‌ای، ‌ماده 53 قانون مدیریت خدمات کشوری حکمی که بیان کرده بر مبنای شایسته گزینی و شایسته سالاری است. این ماده تصریح دارد که انتصاب و ارتقای شغلی کارمندان باید با رعایت شرایط تحصیلی و تجربی لازم و پس از احراز شایستگی و عملکرد موفق در مشاغل قبلی آنان صورت گیرد.

معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری با بیان اینکه شرایطی مثل جنسیت و سن و امثالهم جز شرایط انتصاب در این قانون پیش بینی نشده است، گفت: اگر بانویی شرایط ارتقای شغلی را دارد و شایستگی انتصاب را در یک مدیریت حرفه‌ای را داشته باشد، باید این ارتقا به او اعطا شود.

این حقوقدان ادامه داد: رای دیوان عدالت ناظر به این موضوع است که اگر شرایط خاصی برای احراز این شایستگی وجود دارد از جمله شرط سنی و سابقه شغلی، باید برای همه یکسان باشد و بدون تبعیض اعمال شود و اینکه شرط سنی را به نفع یک گروهی لحاظ کنیم درست نیست و مخالف بند نهم اصل سوم قانون اساسی که تبعبیض ناروا ممنوع اعلام کرده، است.

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: آنچه در دیوان عدالت اداری مورد رای قرار گرفته کاملا مطابق قانون است و باید انتصاب در پست‌های مدیریت‌ حرفه‌ای بر مبنای احراز شایستگی باشد.

مولابیگی افزود: اصول حقوقی هم بیانگر این موضوع است که خدمت عمومی توسط شایستگان ارائه شود و اگر سن و جنسیت ملاک بود قانونگذار آن را تصریح می‌کرد.

معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری تاکید کرد: هیچ تبعیضی بین مرد و زن در این موضوع وجود ندارد و ملاک شایستگی و احراز صلایحت ها و عملکرد موفق گذشته و شرایط تحصیلی است.

وی یادآور شد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری به موجب ضرورت رفع تبعیض، رعایت شایسته‌سالاری و نیز ایجاد فضای رقابتی در انتخاب و انتصاب مدیران و همچنین بمنظور رعایت قانون، این اصلاحیه را ابطال کرده است.

مولابیگی در پایان خاطرنشان کرد: به لحاظ قانونی آنچه مبنای انتصاب در پست مدیریتی برای بانوان هست شایستگی آن‌ها است نه جنسیت.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف