رئیس دیوان عدالت اداری
در احادیث ما ولایت و امامت با بهشت، مترادف گرفته شده است

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی با اشاره به مقوله غدیر گفت: در حدیثی از امام صادق (ع)، معنای ولایت و امامت با بهشت مترادف گرفته شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور هیات عمومی دیوان، با اشاره به در پیش بودن ایام عید سعید غدیر، مقوله ولایت و امامت را از مهمترین مسائل اسلامی دانست و با اشاره به آیه شریفه "اَلْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دیناً " گفت: مقوله ولایت در اسلام از چنان اهمیتی برخوردار است که خداوند تبارک و تعالی آن را مبنای دین دانسته و فرموده با ابلاغ ولایت، دین، کامل شده است.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی، سپس به ذکر حدیثی از امام صادق (ع) درباره اهمیت ولایت و امامت پرداخت و گفت: در حدیثی آمده است که عده ای در محضر امام صادق (ع) نشسته بودند که یکی از ایشان از درگاه الهی آرزوی بهشت کرد. امام (ع) خطاب به او فرمودند: درخواست کنید خدا شما را از بهشت خارج نکند، پرسیدند ما که اکنون در دنیا هستیم و هنوز وارد بهشت نشده ایم. امام صادق (ع) فرمودند: هر کس بر امامت ما اقرار داشته باشد، هم اکنون در بهشت است و معنای بهشت همین است. پس از خدا بخواهید که بهشت امامت را از شما سلب نکند.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف