رئیس دیوان عدالت اداری:
تدبیر مسوولان می‌تواند آسیب‌های ناشی از تحریم‌ها را به حداقل برساند

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: اگر در همه مسایل به قانون عمل شود، کشور آرامش خواهد داشت و مردم نیز در مسایل اخلاقی، فرهنگی و اقتصادی خود تا این اندازه دچار مشکل، آسیب و تنش نمی‌شوند.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: اگر در همه مسایل به قانون عمل شود، کشور آرامش خواهد داشت و مردم نیز در مسایل اخلاقی، فرهنگی و اقتصادی خود تا این اندازه دچار مشکل، آسیب و تنش نمی‌شوند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه روز دوشنبه 11 دیماه هیات عمومی اظهار داشت: اگرچه کشور امروز در تحریم دشمن قرار دارد و آنان با اعمال این محدودیت‌ها تمام توان خود را برای ضربه‌زدن به اقتصاد کشور به کار بسته‌اند، اما تدبیر و مدیریت مسوولان می‌تواند آسیب‌های ناشی از آن را به حداقل برساند.
وی افزود: ان شاء الله خداوند به همه، بویژه مسوولان و مدیرانی که گردانندگان چرخ امور روزمره مردم هستند، بصیرتی عنایت کند که حقایق را بهتر ببینند و بدان عمل کرده و پای‌بند باشند.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به این موضوع که این روزها سالگرد نهم دی را سپری کرده‌ایم، افزود: در حوادث پس از انتخابات 88، دیدیم که امریکا، اسرائیل، انگلیس و منافقین و گروه‌های ضد انقلاب همه به صحنه آمدند و تمام توان خود را به کار گرفتند تا بتوانند در این حوادث خواسته خود را به دست آورند حال آنکه حضور حماسی مردم در نهم دی، تمام رشته‌های آنان را از بین برد و باعث شد که دشمن از اهداف خود مایوس شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد: مردم هرگاه احساس خطر کنند که اساس نظام و انقلاب در خطر است با همه توان به صحنه می‌آیند و از نظام اسلامی و ارزش‌های انقلاب به دفاع می‌پردازند.
وی با بیان این مطلب که ما باید نظام را از جریانات سیاسی و دولت‌ها جدا بدانیم، تصریح کرد: آنچه که مهم است و قریب به اتفاق ملت از آن حمایت می‌کنند، اساس نظام است.
رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: البته ممکن است بر برخی جریانات سیاسی و دست اندکاران امور اجرایی، نقدها و اشکالاتی وارد باشد و اگر نقد و اشکالی هم انجام می‌شود، این بیان ضعف‌ها ناظر به اصل اسلام و نظام جمهوری اسلامی و انقلاب نیست.
وی با اشاره به اینکه به حمد الله نظام شجره طیبه‌ای است، راسخ و عمیق که در جان مردم ریشه دوانده، خاطر نشان کرد: مردم حساب اشکالات و ضعفهایی را که منشا آن سوء مدیریت و خصلت‌های ناپسند برخی افراد و مدیران است، از حساب نظام جدا می‌دانند.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: ممکن است افرادی که مدیریت‌های کلان کشور را به دست می‌گیرند، سلایق مختلفی داشته باشند یا اشتباه و لغزشی از آنان سربزند که این موارد باید اصلاح شود، اما آنچه همیشه ملت از آن دفاع کرده و می‌کند و تا پای جان برای آن ایستاده‌ است، اساس نظام و انقلاب است.
وی در اظهارات خود التزام به قانون را مهم‌ترین مساله‌ای دانست که باید به آن توجه کرد و گفت: امروز هم التزام به قانون از همگان بویژه مدیران عالی کشور به حق مورد انتظار است.
رئیس دیوان عدالت اداری ضمن اشاره به حوادث پس از انتخابات سال 88  اضافه کرد: اگر التزام به قانون در جریان حوادث سال 88 عملی می‌شد، کار به آنجا منتهی نمی‌شد. آنچه در آن حادثه اتفاق افتاد و مقام معظم رهبری، همه دلسوزان نظام و توده مردم بر آن پای می‌فشردند، التزام به قانون بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری تصریح کرد: مقام معظم رهبری خطاب به همه کسانی که در آن انتخابات معترض بودند، فرمودند همه ملتزم به قانون باشند و آن را بپذیرند ولی برخی فراتر از این می‌خواستند.
وی در پایان تاکید کرد: امروز هم اگر التزام به قانون باشد، شاهد برخی از مسایل، انحرافات و چالش‌هایی  که آرامش مردم را از بین می‌برد و به وضعیت معیشت آنان آسیب می‌زند، نخواهیم بود.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف