رئیس دیوان عدالت اداری در شورای اداری شهرستان دلیجان:
دستگاه قضایی باید رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و کارآفرینان را در دستور کار قرار دهد

تاکید رئیس قوه قضائیه بر حمایت علمی و کاربردی از سرمایه‌گذاران و رونق است، دستگاه قضایی شهرستان باید رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و کارآفرینان را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری، در حاشیه سفر رئیس قوه قضائیه به استان مرکزی با حضور در نشست شورای اداری شهرستان دلیجان با اشاره به این که 30 درصد حکم‌هایی صادر شده در دیوان عدالت اداری در زمره حکم ورود است، اظهار داشت: معنای حکم ورود، به حق بودن شکایت شاکی است که همه تلاش ما در راستای گرفتن حق با حکم قضایی است، ماهیت شکایت در دادگستری دعوی مردم از مردم است اما شکایت در دیوان عدالت اداری دعوی از سازمان های دولتی، شهرداری ها یا نیروهای مسلح است و اگر نهادها تکالیف خود را درست عمل کنند میزان ورودی پرونده‌ها به دیوان به حداقل ممکن می رسد.

وی افزود: مقوله بهبود کیفی تکالیف دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح باید در سطح کلان حل شود، اما در استان‌ها و شهرستان‌ها باید با نظارت بیشتر به گونه‌ای عمل شود که شکایت‌ها کاهش پیدا کند، مسئولان ادارات، استانداران و فرمانداران هر تصمیم و دستوری که می‌دهند باید برابر قانون، تکالیف معین شده و به‌حق باشد تا شمار پرونده‌های مورد رسیدگی در دیوان عدالت اداری کمتر شود.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی از برنامه‌های امسال دیوان عدالت اداری را کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های دانست و افزود: رسیدگی در شعب بدوی تا 7 ماه و شعب تجدید نظر تا 5 ماه است، اطاله پرونده‌ها در شعب بدوی دیوان عدالت اداری در خردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال 95 حدود 131 روز کاهش یافته است.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به راه‌اندازی سامانه رای صحیح  تصریح کرد: در راستای جلوگیری از تعارض آرا، در مورد همه موضوعاتی که در این نهادِ قضایی شکایت می‌شود، براساس قوانین و مقررات رای صحیح استخراج می‌شود تا وحدت رویه در صدور رای ایجاد شود، با این سامانه دسترسی رای برای مردم و حقوقدان‌ها آزاد و با سهولت انجام می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی تعامل، همفکری و هم افزایی در جامعه را کلید برطرف شدن مشکلات دانست و گفت: قوه قضائیه با تمام توان خود در راستای اجرایی شدن انتظارات جامعه، وارد صحنه عمل شده و بخش بازرسی کیفیت رسیدگی به امور را در دستور کار قرار داده است.

رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: همچنین باید مجموعه عملکرد کارگزاران در استان‌ها و نیز شهرستان‌ها مورد رضایت مردم باشد، مدیر متعهد در نظام جمهوری اسلامی باید خداترس، با تقوا، اخلاق مدار، متواضع و برنامه‌محور باشد و در سایه خلاقیت شرایطی ایجاد کند که با استفاده از همه ظرفیت‌ها امور به بهترین شکل پیش برود.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در ادامه افزود: شهرستان دلیجان سومین شهر صنعتی استان مرکزی است، در سال رونق تولید همه مسئولان ادارات باید تمام تلاش خود را در راستای برطرف شدن مشکل بیکاری، بهبود حرکت چرخ های اقتصادی و ایجاد اشتغال به کار بگیرند.

وی افزود: تاکید رئیس قوه قضائیه بر حمایت علمی و کاربردی از سرمایه‌گذاران و رونق است، دستگاه قضایی شهرستان باید رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی و کارآفرینان را در دستور کار قرار دهد.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان گفت: مسئولان باید با همفکری برای رونق تولید و حمایت از سرمایه‌داران شهرستان تلاش کنند به گونه‌ای که در پایان سال عملکرد آنها در این حوزه قابل دفاع و ارائه باشد.

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف