رئیس دیوان عدالت اداری
استقلال و عظمت کشور از نعمت های بزرگ الهی است

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در مراسم دیدار نوروزی با کارکنان و قضات دیوان عدالت اداری گفت: استقلال و عظمت کشور، جلوگیری از نفوذ قدرت های بزرگ را از نعمت های الهی دانست که باید شکرگزار آن باشیم.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری، در دیدار نوروزی معاونان، مدیران، قضات و کارکنان دیوان عدالت اداری ضمن تبریک سال نو، با مردم استان هایی که گرفتار سیل شده اند ابراز همدردی کرد و گفت: امیدواریم آلام این مردم به پایان برسد و زندگی آنها به کمک مردم، دستگاه ها و مسئولین ذیربط هر چه سریعتر به حالت عادی بازگردد.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به فرا رسیدن ماه پر فضیلت شعبان و اعیاد مبارک این ماه گفت: خداوند نعمت های فراوانی به ما داده است و باید این نعمت ها را شناخت، و شاکر خداوند باشیم و این ماه پر فضیلت نیز یکی از نعمت های بزرگ خداوند است.

حجت الاسلام بهرامی با تاکید بر شکرگزاری نعمت های الهی و تعدد آیاتی که در قرآن کریم به این موضوع اشاره دارند، گفت: استقلال و عظمت کشور، جلوگیری از نفوذ قدرت های بزرگ را از نعمت های الهی دانست که باید شکرگزار بود و از اینکه در کشور ولائی همراه با آزادی و جمهوری اسلامی زندگی می کنیم قدردان باشیم.

رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه با اشاره به اینکه کفران نعمت، تبدیل به نغمت می شود، برآورده کردن حوائج مومن را نعمت دانست و افزود: دیوان عدالت اداری مرجع رسیدگی به شکایات مردم است و حضور مردم در این سازمان و رسیدگی به شکایات آنها را برای خود نعمتی بزرگ می دانیم.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی با تاکید بر تکریم بیشتر ارباب رجوع در سال جدید، گفت: رفتار با ارباب رجوع در دیوان عدالت اداری خوب بوده است اما باید بهتر و عالی شود، کارکنان و قضات به هیچ وجه نباید رفتار ناشایستی داشته باشند و در هر حال باید خود را کنترل کنند.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به نامگذاری سال رونق تولید گفت: درست است که این شعار بیشتر به دستگاه ها و بنگاه های اقتصادی مرتبط است اما دیوان عدالت اداری نیز می تواند پرونده هایی که مانع رونق تولید می شود را زودتر بررسی کند و یا در صدور دستور موقت، دقت بیشتری داشته باشند و موضوعاتی که به روند تولید کمک می کنند و بالعکس را در صدور رای مد نظر داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در پایان ضمن تشکر از عملکرد قضات و کارکنان در سال گذشته گفت: با توجه به اینکه  18/5 درصد افزایش دادخواست در سال 97 نسبت به سال 96 وجود داشت، با همت و تلاش کارکنان میزان مختومه افزایش و زمان رسیدگی به 6 ماه کاهش داشته است.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف