نشست نقد علمی کتاب صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری برگزار شد

نشست علمی نقد کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، نشست علمی نقد کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» با حضور دکتر غلامرضا مولا بیگی معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری به عنوان نویسنده اثر، دکتر وحید آگاه، دکتر علی محمد فلاح زاده، دکتر مهدی هداوند همگی از اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر مرتضی نجابت خواه، دانشیار دانشگاه مازندران در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

 دکتر وحید آگاه عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» را تنها کتاب جامع کاربردی در زمینه قانون فعلی دیوان دانست و افزود: این کتاب چندین بار تجدید چاپ شده است و مطالب آن دارای اصالت است که این حاصل 15 سال تجربه قضاوت دکتر مولابیگی و  حضور بیش از یک دهه ایشان در دیوان عدالت اداری می باشد.

 دکتر علی محمد فلاح زاده عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی اشراف و تسلط کامل نویسنده بر ابعاد صلاحیت و دادرسی دیوان را از ویژگی های بارز کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری»  خواند و افزود: جامعیت، دوری از ذکر مطالب تکراری و نکات دست اول علمی، فهرست مطالب مطلوب را از نکات برجسته این کتاب خواند و نقد هایی نیز مانند کوتاه بودن مقدمه، لزوم ویرایش مجدد، اصلاح منابع و برخی نکات ماهوی در باب نظرات نویسنده درخصوص نفع خواهان در دیوان و صلاحیت و آیین دادرسی را به این کتاب وارد دانست.   

دکتر مهدی هداوند از دیگر اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه اگر کتابی جایگاهی نداشته باشد فرصت نقد پیدا نمی کند، گفت: در تقسیم بندی کتب حقوق اداری، کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری»  از جایگاه بالایی برخوردار است و در میان کتاب های کاربردی و عملی؛ این کتاب یک راهنمای عملی برای همه فعالان جامعه حقوقی اعم از وکلا، دانشجویان و دانش آموختگان رشته حقوق و حتی قضات است. و از مهمترین ویژگی های این کتاب دوری از گزافه گویی می باشد و آنچه را که هست، بسیار دقیق،  مستند و ساده بیان کرده و این مهم، هنری نیست که همه از آن، برخوردار باشند.

 

دکتر غلامرضا مولابیگی معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری در پایان ضمن تشکر از اساتیدی که کتاب « صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» را به چالش کشیدند گفت: تمامی نقد ها را در چاپ بعدی کتاب لحاظ می کنم و  نیز وعده چاپ کتاب های مفیدتری را در این حوزه دادند.

این نشست در تالار دفاع دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی و  به همت « انجمن علمی دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبائی»، « دیوان عدالت اداری» و « انجمن علمی ایرانی حقوق اداری» برگزار شد.

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف