با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری:
حکم انتصاب مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی ابطال شد

رئیس دیوان عدالت اداری بر رعایت شوونات ماه مبارک رمضان از سوی مردم و مسوولان تاکید کرد و گفت: باید حرمت این ماه را از هر جهت حفظ کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری بر رعایت شوونات ماه مبارک رمضان از سوی مردم و مسوولان تاکید کرد و گفت: باید حرمت این ماه را از هر جهت حفظ کرد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین منتظری، در جلسه نهم مردادماه هیات عمومی اظهار داشت: تظاهر به روزه‌خواری در این ماه بسیار تاسف‌آور است و ضروری است، مردم حتی در صورت داشتن عذر شرعی برای نگرفتن روزه، آداب این ماه را رعایت کنند، همچنین نیروی انتظامی نیز نسبت به انجام وظایف خود در این ارتباط جدی‌تر عمل کند.
وی در ادامه درباره ضرورت انجام اعمال و فرائض ماه مبارک رمضان ضمن  بیان حدیثی از حضرت امیرالمومنین(ع) به نقل از کتاب «غررالحکم» گفت: امیر المومنین، علی(ع) می‌فرمایند، خودتان را با اعمال و کارهایی که انجام می‌دهید محاسبه کنید، از خودتان بخواهید که آن وظایف و مسوولیت‌هایی را که بر عهده دارید، به جا آورید و در مدتی که هستید، برای دورانی که نیازمندید، توشه بردارید.
رئیس دیوان عدالت اداری در بخش دیگر از اظهارات خود ضمن تسلیت رحلت حضرت خدیجه کبری(س) افزود: ایشان در بحبوحه تهاجم دشمن و ایذاء و اذیت‌هایی که به پیامبر اکرم(ص) می‌رسید، به حمایت از اسلام و رسول گرامی خداوند (ص) کمر بست. این چنین زندگانی برای همگان درس عبرت است.
پس از سخنان حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، هیات عمومی وارد رسیدگی به دستور جلسه این هفته، مربوط به شکایت چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به حکم انتصاب مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی گردید.
هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی، شکایت نمایندگان را در این ارتباط وارد دانست و حکم انتصاب سعید مرتضوی به عنوان مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را ابطال کرد.
شایان ذکر است چندی پیش چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به موجب لوایحی ابطال بند یک صورتجلسه بیست و هفتمین جلسه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی مبنی بر پیشنهاد انتصاب سعید مرتضوی به عنوان مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی، همچنین ابطال ابلاغ انتصاب سعید مرتضوی به عنوان مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی را که توسط وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره 152426 مورخ 25 بهمن 1390 صادر شده است، از دیوان عدالت اداری خواستار شده بودند.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف