رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر پرهیز از بحث و جدل در ماه رمضان:
بگذاریم مردم آرامش داشته باشند

رئیس دیوان عدالت اداری از دست‌اندرکاران قضائی، اجرایی و تقنینی نظام، رسانه‌ها و مطبوعات خواست تا در ماه مبارک رمضان که ماه رحمت خداوندی است، شرایط آرامش معنوی مردم را فرهم نمایند.

رئیس دیوان عدالت اداری از دست‌اندرکاران قضائی، اجرایی و تقنینی نظام، رسانه‌ها و مطبوعات خواست تا در ماه مبارک رمضان که ماه رحمت خداوندی است، شرایط آرامش معنوی مردم را فرهم نمایند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری، در جلسه هیات عمومی و در آستانه حلول ماه مبارک رمضان ضمن تبریک فرا رسیدن این ماه پر فضیلت گفت: با آغاز این ماه، باران رحمت الهی می‌بارد، خوب است خود را در معرض این رحمت قرار دهیم تا ان شاء الله بتوانیم آلودگی‌ها وغبارها را از دل وجان خود بزداییم.
وی افزود: به برکت این ماه ضروری است در عرصه سیاست و امور جاری کشور، از سیاست‌زدگی و بحث‌هایی که موجب کدورت می‌شود و همچنین از حرف‌ها و سخنان ایذاء‌کننده و تفرقه‌افکنانه در مباحث سیاسی، اجتماعی و فرهنگی پرهیز کنیم تا مردم مقداری آرامش پیدا کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری همچنین از همکاران خود خواست بویژه در ماه مبارک رمضان حضور خود را در محل کار و رسیدگی به پرونده ها و پاسخ به ارباب رجوع و رفع مشکلات مردم جدی بگیرند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: اگر شما همکاران در این ماه تلاش کنید و کار مردم را به نیت قرب الهی انجام دهید، خداوند متعال به شما اجر مضاعف خواهد داد.
وی با بیان حدیثی از رسول اکرم(ص) در ارتباط با ماه رمضان گفت: رسول گرامی اسلام حضرت محمد(ص) می‌فرمایند، « ماه رمضان بر شما آمد، ماه برکت. خداوند به مسابقه شما در عبادت می‌نگرد و بر شما به فرشتگانش مباهات می‌کند، شما نیز به خداوند از خودتان نیکی وخیر نشان بدهید».
وی ضمن اشاره به اینکه ماه رمضان، ماه مسابقه برای کسب فضیلت بیشتر است و خداوند ناظر  شما در این میدان است که چگونه این گوی سعادت و نورانیت را به دست می‌آورید، اضافه کرد: امیدوارم خداوند متعال به همه ما این لیاقت را بدهد که بتوانیم در مضیفخانه او حضور یابیم و از برکات  و نعمت‌های این ماه بزرگ بهره‌ جوییم.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری اضافه کرد: دل‌های ما در طول سال بر اثر مادیات، جلوه‌های دنیا و زندگی دنیوی زنگار می‌گیرد و ماه مبارک رمضان، زمان و فصلی است که زنگارزدایی و صیقل دادن دل در آن صورت می‌گیرد، چنانکه پیامبر اسلام (ص) فرمودند، «کسی که در ماه مبارک رمضان روزه بگیرد، پاکدامنی را پیشه خود قرار دهد، زبانش را حفظ کند و مردم آزاری را کنار بگذارد، خداوند گناهانش را می‌شوید».
وی در پایان اظهار امیدواری کرد جامعه ما که یک جامعه اسلامی و ولایی است آمادگی لازم برای ورود با معرفت به این ماه را داشته باشد.

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف