رییس دیوان عدالت اداری:
مردم به تکلیف خود در انتخابات عمل کردند حالا نوبت ادای وظیفه مسوولان است

رییس دیوان عدالت اداری با قدردانی از حضور حماسی مردم در نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی این مشارکت آگاهانه و گسترده را برای دست‌اندکاران نظام مسوولیت‌آفرین دانست و گفت: حالا وظیفه دولتیان، مجلسیان و کارکنان دستگاه قضائی است که به نحوی شایسته با عملکرد خود پاسخگوی این حضور حماسی باشند تا در پیشگاه خداوند و ملت شرمنده نشوند.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی اظهار داشت: حرکت اخیر ملت ایران در 12 اسفند و حضور ارزشمند آنان حامل چند پیام است. اول آنکه مردم با حضور خود نشان دادند به رغم انتقاداتی که به عملکرد برخی دارند با رشادت، معرفت و بصیرت در حمایت از اصل نظام همچنان ثابت و استوار ایستاده‌اند.

وی افزود: دومین پیام این انتخابات به دشمنانی است که هر روز به بهانه‌ای برای کشورمان شاخ و شانه می‌کشند و تهدید به جنگ می‌کنند، ملت به آنها ثابت کرد که با شهامت در مقابل این تهدیدها ایستادگی می‌کند و تهدیدپذیر نیست.

رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه پیام سوم این حضور تذکر به مسوولان است، ادامه داد: مردم ثابت کرده‌اند که در همه حال، آنجا که وظیفه آنان است به تکلیف خود عمل کرده و از نظام دفاع کرده‌اند. حضور 64 درصدی آنان در انتخابات اخیر به مسوولان پیام می‌دهد که شما نیز باید با خدمت صادقانه، از اختلاف‌ها، خودخواهی‌ها و شکاف‌ها پرهیز کرده به وظایف و تکالیف خود عمل نمایید.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه با اشاره به فرمایشی از حضرت امام موسی بن جعفر(ع) به نقل از کتاب تحف العقول اظهار داشت: امام هفتم (ع) فرمودند، «ارزشمندترین مردم و گرانمایه‌ترین آنان کسانی هستند که دنیا را برای خودشان ارزشمند نمی‌دانند و اهمیتی به آن نمی‌دهند، مراقب باشید خودتان را ارزان نفروشید، زیرا برای شما ثمنی نیست. به غیر از بهشت خود را به غیر آن نفروشید».

وی ادامه داد: آنچه انسان را از سایر موجودات متمایز و ممتاز می‌کند، معنویت، جان و ارزش‌های ملکوتی او است. این گفته نورانی امام هفتم(ع) هشداری است که در زندگی این ارزش‌ها را به بهای ناچیز از دست ندهیم و آن را جز با بهشت که همان سعادت ابدی است، معامله نکنیم.

رییس دیوان عدالت اداری افزود: اگر فرد، جامعه و کشوری این تعالیم و معارف را سرمشق خود قرار دهد و با این گرایش در مسیر اعتقادات حرکت کند، جامعه به سعادت ابدی خواهد رسید. در کشور ما نیز آنچه ملت را به این اوج و عظمت رسانده، وابستگی به این معارف عالیه، تعالیم ارزشمند و تربیتی است که منشاء آن وحی، قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف