حجت الاسلام و المسلمین منتظری:
حضور حماسی ملت در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی لمعه‌ای از لمعات فرهنگ اصیل ولایت است

حضور حماسی و بی‌سابقه مردم شریف و بزرگوار ایران اسلامی در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، لمعه‌ای از لمعات فرهنگ اصیل، غنی و ریشه‌دار ولایت است.

 

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه روز دوشنبه 24 بهمن‌ماه هیات عمومی با بیان این مطلب گفت: درود خدا بر چنین ملتی که تحت هیچ شرایطی صحنه را ترک نمی‌کند و پشتیبانی خود را از اسلام، قرآن و ولایت به منصه ظهور می‌رساند.

رییس دیوان عدالت اداری افزود: واژه‌ای که بتوان با آن عظمت مردم و بزرگی کار ایشان را نشان داد، یافت نمی‌شود. ملتی که در تاریخ بی‌سابقه است و به شهادت آن هیچ پیامبر و امامی چنین مردم با وفایی در این وسعت و با این ظرفیت نداشته است.

وی در ادامه به درس‌هایی که از حضور آگاهانه ملت می‌توان آموخت اشاره کرد و اظهار داشت: درس‌هایی که از این حضور حماسی و چشمگیر می‌توان گرفت، فراوان است که به اختصار برخی از آنها عبارتند از:

  • لبیک به دعوت رهبری و تبعیت از ولی فقیه
  • نشان دادن جایگاه و نقش ولایت و رهبری در زندگی سیاسی و اجتماعی مردم به نحوی که در هیچ یک از جوامع نمی‌توان شاهد چنین جایگاه و نقشی بود
  • این حماسه، استواری و استحکام پایه‌های نظام را به دنیا نشان داد
  • اتحاد و همدلی ملت که بهترین راه‌حل اساسی برای حل مشکلات و غلبه بر دشمن است
  • ملت با حضور حماسی خود نشان داد که با عزت و شرف، مسیر خود را ادامه می‌دهد و تسلیم فشارهای دشمن، تحریم‌ها و تبلغیات سوء آنان نمی‌شود
  • تحمل سختی‌ها، نارسائی‌ها و کاستی‌های موجود در جامعه که بخشی از آن طبیعی و بخشی نیز ناشی از سوء مدیریت در بخش‌های مختلف است. ملت شاهد و ناظر بدرفتاری‌ها، کژاندیشی‌ها و احیانا کارهای ناروایی است که از سوی برخی مسوولان امر و دست‌اندرکاران صورت می‌گیرد و آن را با بزرگواری و کرامت تحمل می‌کند
  • انتقال فرهنگ و ارزش‌های انقلاب به نسل‌های بعدی
  • پیام به اپوزسیون و ضدانقلاب داخلی مبنی بر اینکه حرکت‌های ناشیانه آنان هیچ تاثیری در اراده قوی مردم و عزم راسخ ملت نخواهد داشت.
  • ملت با این اقدام خود به همه مسوولان با زبان گویای خود اعلام کرده که به وظیفه خود عمل می‌کند و حالا نوبت آنان است که نقش خود را به درستی ایفا کنند. حال اگر مسوولان در بخش‌های مختلف اجرایی، تقنینی و قضایی در ادای وظیفه و ایفای نقش خود کوتاهی کنند، چه پاسخی برای مردم خواهند داشت؟
  • و آخرین پیام این حماسه برای امت اسلامی به‌ویژه ملت‌های بپاخاسته در منطقه این است که این ملت را ببینند و درس بگیرند که تنها راه موفقیت و پیروزی بر طاغوت‌ها، مقاومت و حضور در صحنه است. عزت، شرف و استقلال امروز ملت ایران، گوهر ارزنده‌ای است که با مقاومت به دست آمده است.

رییس دیوان عدالت اداری در ادامه ضمن تقدیر از مردم اظهار امیدواری کرد که خداوند به همه مسوولان توفیق دهد که بتوانند پاسخ این حضور حماسی، ایثار و از خود گذشتگی ملت را در عمل بدهند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در پایان با معرفی آقای رامندی به عنوان معاون نظارت و اجرای احکام دیوان عدالت اداری گفت: طبق نمودار سازمانی جدید دیوان عدالت اداری که اخیرا به تصویب و امضای ریاست محترم قوه قضائیه رسیده است، یکی از معاونت‌های ضروری پیش‌بینی شده در آن که معاونت نظارت و اجرای احکام است، با این حکم راه‌اندازی می‌شود.

وی با ضروری دانستن نظارت و ارزشیابی و ضرورت توجه بیشتر به آن اذعان داشت: در قانون جدید دیوان عدالت اداری که مراحل نهایی تصویب را می‌گذراند و ان شاء الله به‌زودی ابلاغ می‌شود، اجرای احکامی متمرکز خواهیم داشت و مدیریت واحدی بر مجموعه پرونده‌های اجرایی حاکم خواهد شد. بعلاوه یکی از امور ضروری در هر سازمانی بحث نظارت است که این مهم نیز با تشکیل دفتری با عنوان نظارت و ارزشیابی در ساختار سازمانی دیوان عدالت اداری پیش‌بینی شده و کار خود را آغاز خواهد کرد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف