پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری

آرای هیأت تخصصی

نسخه چاپی
کلاسه پرونده:

9700273

موضوع:

ابطال بند (9) مصوبه‌ی شماره (6) جلسه‌ی شماره (237) مورخ 22/3/1395 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

تاریخ رأی:

دوشنبه 12 اسفند 1398

شماره دادنامه:

9809970906012049

هیات تخصصی اداری و امور عمومی

 

* شماره پــرونـــده : هـ ع/9700273      شماره دادنامه : 9809970906012049               تاریخ : 12/12/98

* شاکی : آقای فهمی عرفانی

*طرف شکایت : 1- شرکت مخابرات ایران 2- کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

*موضوع شکایت و خواسته : ابطال بند (9) مصوبه‌ی شماره (6) جلسه‌ی شماره (237) مورخ 22/3/1395 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* شاکی دادخواستی به طرفیت 1- شرکت مخابرات ایران 2- کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به خواسته ابطال بند (9) مصوبه‌ی شماره (6) جلسه‌ی شماره (237) مورخ 22/3/1395 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به دیوان عدالت اداری تقدیم کرده که به هیأت عمومی ارجاع شده است متن مقرره مورد شکایت به قرار زیر می باشد :

بسمه تعالی

مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات

مصوبه شماره 6 جلسه شماره 237 مورخ 22/3/1395

...

9- این مصوبه برای کلیه ارائه کنندگان خدمات تلفن ثابت از تاریخ 01/05/1395 لازم الاجرا می باشد.

*دلایل شاکی برای ابطال مقرره مورد شکایت :

1- شاکی جهت تحصیل سه فقره امتیاز تلفن ثابت برای ساختمان مسکونی خود، به دفتر پیشخوان دولت مراجعه و در تاریخ 4/5/1395 اقدام به ثبت نام نمود. اما پس از مدت‌زمانی، مخابرات براساس مصوبه‌ی مورد شکایت و به بهانه‌ی اینکه مخابراتِ مرکز بهای هر امتیاز را افزایش داده است، از تحویل امتیاز مورد معامله، امتناع نموده و تقاضای وجه بیشتری کرده است و افزایش بهای امتیاز را از تاریخ 1/5/1395 لازم‌الاجرا دانسته است.

2- با فرض اینکه تاریخ تصویب افزایش بهاء، قبل از ایجاد قرارداد باشد، قطعاً با توجه به تاریخ مندرج در مصوبه، تا زمان ثبت نام چنین موضوعی آگهی نشده و در سایت منعکس نگردیده بود و ظاهراً در تاریخ 15/5/1395 به دستگاه‌های مربوط ابلاغ شده بود. بنابراین، با توجه به عدم جواز تغییر و کاهش و افزایش ثمن و مبیع پس از عقد صحیح و الزام طرفین به رعایت آثار و نتایج عقد و اعمال تعهدات، بند (9) مصوبه، خلاف ماده (4) قانون مدنی و مغایر با رأی وحدت‌رویه‌ی شماره (71) مورخ 4/9/1353 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری می‌باشد.

* در پاسخ به شکایت مذکور، مدیر کل دفتر حقوقی و بازرسی سازمان تنطیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به موجب لایحه شماره 20246/100 مورخ 4/4/1398 به‌طور خلاصه توضیح داده است که:

1- مستفاد از بند (1) ماده (12) قانون دیوان عدالت اداری و با تدقیق در مفادّ دادخواست و ضمائم ابرازی از سوی شاکی، استنادی به مغایرت مصوبه یا بند مذکور با قوانین و شرع نشده است.

2- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با اختیار حاصله از بند (ج) ماده (5) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به‌عنوان مرجع قانونی در «تعیین سیاست نرخ‌گذاری بر کلیه خدمات در بخش‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات و تصویب جداول تعرفه‌ها و نرخ‌های کلیه خدمات ارتباطی»، ذیل یک بند در مصوبه‌ی مورد شکایت، موضوع سقف هزینه‌ی اتصال خط تلفن ثابت آبونمانی را در چارچوب قوانین و مقررات، تعیین و مراتب را برای اجرا و ابلاغ به معاونت بررسی‌های فنی و صدور پروانه‌ی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات ارسال نموده است.

3- صلاحیت کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در تصویب تعرفه و نرخ کلیه‌ی خدمات، در دادنامه‌ی شماره 49 مورخ 29/1/1396 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری و دادنامه‌ی شماره 9809970906010024 مورخ 14/2/1398 هیئت تخصصی اقتصادی- مالی مورد تأیید واقع شده است.

4- سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اختیار حاصله از تبصره (2) ماده (7) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بند (1) ماده (6) اساسنامه‌ی سازمان، پروانه‌ی فعالیت و بهره‌برداری برای شرکت مخابرات ایران در راستای ارائه‌ی خدمات مخابراتی و فناوری اطلاعات صادر کرده و براساس بند (6) ماده (6) اساسنامه، بر عملکرد شرکت مخابرات در چارچوب پروانه‌ی صادره، نظارت و به تخلفات دارنده‌ی پروانه رسیدگی می‌کند و در صورت احراز تخلف، دارنده‌ی پرونده را به انجام تعهدات و وظایف از طریق اخطاریه و ... ملزم می‌نماید.

5- مطابق بند (9) ماده (6) اساسنامه، یکی از وظایف سازمان، حمایت از حقوق استفاده‌کنندگان خدمات پستی، مخابراتی و فناوری اطلاعات می‌باشد.

*رای هیأت تخصصی اداری و امور عمومی :

در خصوص شکایت آقای فهمی عرفانی به طرفیت 1- شرکت مخابرات ایران 2- کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به خواسته ابطال بند 9 مصوبه شماره 6 جلسه شماره 237 مورخ 22/3/1395 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موضوع شکایت در جلسه مورخ 4/12/98 مطرح و اعضاء پس از استماع گزارش و بررسی موضوع به اتفاق بر این نظر بودند که با توجه به اینکه مصوبه معترض عنه مستند به بند (ج) از ماده 5 قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناروی اطلاعات به تصویب رسیده و عطف به ماسبق نشده است فلذا خارج از حدود اختیار و مغایر قانون نبوده و حکم به رد شکایت شاکی صادر و اعلام می گردد. رأی صادره از تاریخ صدور ظرف مدت بیست روز از ناحیه رئیس دیوان یا ده نفر از قضات قابل اعتراض و رسیدگی در هیأت عمومی می باشد. /

سید کاظم موسوی

رئیس هیأت تخصصی اداری و امور عمومی

دیوان عدالت اداری