پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری

آرای هیأت تخصصی

نسخه چاپی
کلاسه پرونده:

هـ ع/98/455 

موضوع:

ابطال بند یک صورتجلسه مورخ 25/11/1397 کمیسیون نظارت شهرستان لنجان

تاریخ رأی:

چهارشنبه 1 آبان 1398

شماره دادنامه:

9809970906010493                

هیات تخصصی اداری و امور عمومی

* شماره پــرونـــده : هـ ع/98/455    شماره دادنامه: 9809970906010493             تاریخ: 30/7/98                 

* شـاکــی : آقای محمد بزرگمهر

* طرف شکایت : کمیسیون نظارت شهرستان لنجان- اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان لنجان

* مـوضوع شکایت و خـواستـه : ابطال بند یک صورتجلسه مورخ 25/11/1397 کمیسیون نظارت شهرستان لنجان

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* شاکی دادخواستی به طرفیت کمیسیون نظارت شهرستان لنجان- اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان لنجان به خواسته ابطال بند یک صورتجلسه مورخ 25/11/1397 کمیسیون نظارت شهرستان لنجان به دیوان عدالت اداری تقدیم کرده که به هیأت عمومی ارجاع شده است متن مقرره مورد شکایت به قرار زیر می باشد :

ردیف

شرح مصوبات

مسئول پیگیری

1-

نامه شماره 7647 مورخ 23/11/97 اتاق اصناف شهرستان در خصوص پیشنهاد ادغام اتحادیه صنف مشاورین املاک و صنف کرایه خودرو پیک موتوری و وانت بارداران با فروشندگان لوازم یدکی و نمایشگاههای خودرو مطرح با توجه به همگن بودن و ماهیت خدماتی این اتحادیه ها با اکثریت مطلق آراء مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

هیأت اجرایی برگزاری انتخابات

 

 

* دلایل شاکی برای ابطال مقرره مورد شکایت :

مطابق بند (الف) ماده 49 قانون نظام صنفی می بایست اتحادیه ها دارای فعالیت مشابه و همگن باشند و بنیه کافی برای ایفای وظایف قانونی نداشته باشند و همچنین نصاب کافی برای تشکیل اتحادیه نیز نداشته باشند تا بتوان آن را ادغام کرد در ما نحن فیه اینگونه نمی باشد. همه اصناف ادغام شده دارای تجربه و تخصص های لازم و مدارک لازم تخصصی و بنیه مالی کافی و دارای اتحادیه هایی با نصاب کافی هستند لذا تقاضای ابطال آن را داریم.

* در پاسخ به شکایت مذکور ، رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت به موجب لایحه شماره 944/5 مورخ 22/4/1398 به طور خلاصه توضیح داده است که :

مصوبه مورد شکایت براساس بند (الف) ماده 49 قانون نظام صنفی و با کسب نظر از اتاق اصناف این شهرستان صورت پذیرفته و در راستای شرح وظایف و اختیارات قانون کمیسیون نظارت می باشد.

ضمن اینکه مصوبه مورد شکایت توسط هیأت عالی نظارت تأیید شده است./6

*رای هیأت تخصصی اداری و امور عمومی :

در خصوص شکایت آقای محمد بزرگمهر به طرفیت کمیسیون نظارت شهرستان لنجان – اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان لنجان به خواسته ابطال بند یک صورتجلسه مورخ 25/11/1397 کمیسیون نظارت شهرستان لنجان موضوع در جلسه مورخ 31/6/98 هیأت مطرح و اعضاء پس از استماع گزارش و بررسی موضوع به اتفاق بر این عقیده بودند که با توجه به اینکه مطابق بند (الف) ماده 49 قانون نظام صنفی کمیسیون نظارت در صورت تشخیص ضرورت و یا کسب نظر از اتاق اصناف شهرستان اختیار ادغام اتحادیه ها با تصمیم آنها را دارد بنابراین بند یک صورتجلسه مورد اعتراض مغایر قانون و خارج از اختیار نیست در نتیجه مستنداً به بند « ب » ماده 84 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری حکم به رد شکایت شاکی صادر و اعلام می گردد. رأی صادره از تاریخ صدور ظرف مدت بیست روز از ناحیه رییس دیوان یا ده نفر از قضات دیوان عدالت اداری قابل اعتراض و رسیدگی در هیأت عمومی می باشد. /ت

سید کاظم موسوی

رئیس هیأت تخصصی اداری و امور عمومی

دیوان عدالت اداری