پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری

آرای هیأت تخصصی

نسخه چاپی
کلاسه پرونده:

هـ ع؍9702505    

موضوع:

ابطال بند 1-1 مصوبه مورخ 7؍3؍97 رییس مجمع عمومی شرکت

تاریخ رأی:

چهارشنبه 10 مهر 1398

شماره دادنامه:

9809970906010351                

هیات تخصصی استخدامی

* شماره پــرونـــده :هـ ع؍9702505       شماره دادنامه: 9809970906010351                 تاریخ: 10/7/98

* شاکی :آقای حسن فریدونیان شهری

*طرف شکایت :شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی

*موضوع شکایت و خواسته :ابطال بند 1-1 مصوبه مورخ 7؍3؍97 رییس مجمع عمومی شرکت

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* شاکی طی دادخـواستی به طرفیت شرکت مادر تخصـصی تولید نیروی برق حـرارتی درخواست ابطال بند بند 1-1 مصوبه 7؍3؍97 رییس مجمع عمومی شرکت مذکور را در خصوص نحوه بازگشت به کار جانبازان و آزادگان با رعایت کامل بند (چ) و (ز) ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه نموده شده است . 

متن مقرره مورد شکایت به قرار:

1-1- در صورتیکه اینگونه کارکنان از مزایای تسهیل در خروج نیروی انسانی موضوع پاداش تشویقی بخشنامه های بازنشستگی اختیاری استفاده نموده باشند ، لازم است ابتدا مبالغ پاداش تشویقی مربوط به تسهیل در خروج نیروی انسانی را به حساب شرکت مدیریت تولید ذی ربط واریز نمایند.

*دلایل شاکی برای ابطال مقرره مورد شکایت :برابر بند 1-1 مصوبه مورد شکایت اعاده به خدمت جانبازان ، منوط به استرداد وجوه پاداش سنوات تشویقی دریافتی در مقطع بازنشستگی است. با توجه به اینکه بند (چ) ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه و ماده 60 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران حق اعاده به خدمت را به جانباران اعطاء کرده و شرکت طرف شکایت شرایط و قیود جدیدی به حکم قانونگذار اضافه کرده است لذا ابطال مصوبه شرکت مورد تقاضاست.

* خلاصه مدافعات طرف شکایت :مدیر کل دفتر حقوقی وزارت نیرو در پاسخ اعلام داشته است براساس بخشنامه سال 1394 وزیر وقت نیرو مقرر شده بود به منظور ایجاد زمینه اشتغال جوانان این امکان وجود دارد به کسانی که دارای شرایط بازنشستگی اختیاری هستند به ازای هر سال خدمت قابل قبول پاداش تشویقی به میزان مقرر در بخشنامه پرداخت شود . لذا منظور از پاداش مقرر در مصوبه مورد شکایت این پاداش بوده است که منصرف از پاداش پایان خدمت می باشد . 

* پرونده در جلسه مورخ 31؍6؍1398 هیأت تخصصی استخدامی مطرح گردید و پس از رسیدگی به موضوع ، اکثریت بیش از سه چهارم اعضاء مصوبه مورد شکایت را قابل ابطال تشخیص ندادند، بنابراین به استناد بند «ب» ماده 84 قانون مذکور در مورد آن به شرح زیر مبادرت به صدور رأی می شود.

« رأی هیات تخصصی استخدامی »

نظر به اینکه پرداخت پاداش تشویقی به کارکنان شرکت تولید نیروی برق حرارتی که بر اساس بخشنامه وزیر نیرو علاوه بر پاداش پایان خدمت قانونی به آنها پرداخت شده است به منظور تشویق کارکنان به انجام بازنشستگی اختیاری صورت گرفته است و علاوه بر تعهد قانونی دستگاه در قبال کارکنان می باشد، لذا مشروط کردن بازپرداخت آن در صورت درخواست اعاده به خدمت فرد بازنشسته مغایرتی با قانون از جمله بند چ ماده 87 «قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (۱۴۰۰ـ ۱۳۹۶) ندارد و قابل ابطال تشخیص داده نمی شود ، فلذا رأی به رد شکایت صادر می گردد. این رأی مستند به بند «ب» ماده 84 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری صادر و ظرف بیست روز پس از صدور، از سوی ده تن از قضات یا رئیس محترم دیوان عدالت اداری قابل اعتراض می باشد.

 

رضا فضل زرندی

رئیس هیات تخصصی استخدامی