پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری

آرای هیأت تخصصی

نسخه چاپی
کلاسه پرونده:

هـ ع/97/3586   

موضوع:

ابطال بازنگری طرح جامع شهر جدید گلبهار

تاریخ رأی:

سه شنبه 12 شهريور 1398

شماره دادنامه:

9809970906010264                

هیات تخصصی اراضی ، شهرسازی

 

* شماره پرونـده : هـ ع/97/3586             شماره دادنامه: 9809970906010264                 تاریخ: 12/6/98

* شاکی : آقای حسین بزرگواری با وکالت آقای سینا گندمی

*طرف شکایت : 1- شورای عالی شهرسازی و معماری ایران 2- کمیسیون ماده 5 شورای عالی شهرسازی و معماری استان خراسان رضوی

*موضوع شکایت و خواسته : ابطال بازنگری طرح جامع شهر جدید گلبهار

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* شاکی دادخواستی به طرفیت 1- شورای عالی شهرسازی و معماری ایران 2- کمیسیون ماده 5 شورای عالی شهرسازی و معماری استان خراسان رضوی به خواسته ابطال بازنگری طرح جامع شهر جدید گلبهار به دیوان عدالت اداری تقدیم کرده که به هیأت عمومی ارجاع شده است متن مقرره مورد شکایت به قرار زیر می باشد :

متن مقرره مورد شکایت مطابق مفاد دادخواست و پاسخ به اخطار رفع نقص مثبوت به شماره 97-3586-2 مورخ 20/12/97 ضمیمه نشده و درخواست ارسال تصویر آن از سوی طرف شکایت به استناد تبصره 2 ماده 20 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری شده است ، طرف شکایت نیز پاسخی به دادخواست و ضمائم آن ارائه نداده است.

*دلایل شاکی برای ابطال مقرره مورد شکایت :

شاکی به موجب دادخواست فوق ابطال بازنگری طرح جامع شهر جدید گلبهار را خواستار گردیده و در جهت تبیین خواسته اعلام کرده است :

بازنگری طرح جامع شهر جدید گلبهار بر خلاف بند 34 ماده 71 قانون شوراها ( مصوب 1375 ) ( بند 34 ماده 80 قانون شوراها اصلاحی سال 1396 ) فاقد مصوبه شورای شهر گلبهار بوده و درخواست ابطال آن به منظور رعایت قانون و جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان را دارد.

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مطابق دادنامه شماره 1210 مورخ 24/11/96 ، به دلیل آنکه طرح جامع شهری هماشهر سپیدان استان فارس مورد بررسی و تایید شورای اسلامی آن شهر قرار نگرفته است ، تصویب نهایی آن در شورای عالی شهرسازی و معماری را خلاف روند قانونی موصوف در بند 34 ماده 71 قانون شوراها تلقی و مصوبه موضوع خواسته را مغایر با قوانین یاد شده تشخیص داده است.

* خلاصه مدافعات طرف شکایت :

با وجود ابلاغ دادخواست و ضمائم آن به اداره حقوقی شورای عالی شهرسازی و معماری در تاریخ 25/2/98 ، پاسخی از سوی آن مرجع واصل نشده است.

*رای هیأت تخصصی اراضی ، شهرسازی :

در خصوص شکایت آقای حسین بزرگواری با وکالت آقای سینا گندمی به طرفیت 1- شورای عالی شهرسازی و معماری ایران 2- کمیسیون ماده 5 شورای عالی شهرسازی و معماری استان خراسان رضوی مبنی بر ابطال بازنگری طرح جامع شهر جدید گلبهار موضوع در جلسه مورخ 27/5/98 هیأت مطرح و اکثریت بیش از سه چهارم اعضاء پس از استماع گزارش و بررسی موضوع بر این نظر بودند که با توجه به اینکه بازنگری و تصویب طرحهای جامع شهر توسط شورایعالی شهرسازی و معماری مستنداً به بند 3 از ماده 1 قانون تأمین شورایعالی شهرسازی و معماری ایران الزاماً منوط به تصویب و پیشنهاد شهرداری و شورای شهر در اجرای بند 34 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی و انتخاب شهرداران نمی باشد و شورای مذکور در صورت تشخیص و ضرورت نیز بدون پیشنهاد و تصویب شهرداری و شورا حق بازنگری و تصویب طرح جامع شهر را دارد. بنابراین مصوبه مغایر قانون و خارج از اختیار نبوده و حکم به رد شکایت شاکی مستنداً به بند (ب) از ماده 84 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری صادر و اعلام مي گردد. رأی صادره از تاریخ صدور ظرف مدت بیست روز از ناحیه رئیس دیوان یا ده نفر از قضات دیوان قابل اعتراض و رسیدگی در هیأت عمومی می باشد. /ت

 

احمد درزی رامندی

رئیس هیأت تخصصی اراضی ، شهرسازی

دیوان عدالت اداری