پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری

آرای هیأت تخصصی

نسخه چاپی
کلاسه پرونده:

هـ ع؍ 9701869    

موضوع:

ابطال دستورالعمل شماره 3188؍32؍20–24؍4؍97 دفتر امور شهری و شوراهای  (استانداری اصفهان) در مورد نحوه افزایش حقوق سال 97 

تاریخ رأی:

سه شنبه 5 شهريور 1398

شماره دادنامه:

9809970906010256                

هیأت تخصصی استخدامی

* شماره پـرونـده :هـ ع؍ 9701869               شماره دادنامه: 9809970906010256                 تاریخ: 5/6/98

* شاکی :آقای مصطفی رجایی علیشاهدانی

*طرف شکایت :دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان

*موضوع شکایت و خواسته :ابطال دستورالعمل شماره 3188؍32؍2024؍4؍97 دفتر امور شهری و شوراهای  (استانداری اصفهان) در مورد نحوه افزایش حقوق سال 97 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* شاکی دادخواستی به طرفیتدفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهانبه خواسته ابطالدستورالعمل شماره 3188؍32؍20–24؍4؍97 دفتر امور شهری و شوراهای ( استانداری اصفهان ) در مورد نحوه افزایش حقوق سال 97 نموده است. متن مقرره مورد شکایت به قرار زیر می باشد :

شهردار محترم؛ با سلاماحتراماً با توجه به اصلاح تصویب نامه شماره 14896؍ت55313 هـ مورخ 16؍2؍1397هیأت محترم وزیران در خصوص تعیین افزایش ضریب حقوق سال 1397 کارمـندان به پیوست نامه شماره 18160 مورخ 20؍4؍1397 سـازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به همراه دو نمونه نحوه محاسبه حکم مربوطه ارسال می گردد. مقتضی است دستور فرمایید برای هر یک از کارمندان مشمول نظام هماهنگ پرداخت حقوق ، نسبت به صدور احکام مربوطه مطابق با نمونه محاسبه شده (تصویر پیوست) برای سال جاری وفق ضوابط و مقررات اقدام لازم معمول نمایند.

*دلایل شاکی برای ابطال مقرره مورد شکایت : با عنایت به بند 1 تبصره 12 قانون بودجه سال 1397 و طرح استفساریه جزء 1 بند (الف) تبصره 12 قانون بودجه سال 1397 مبنی بر افزایش20 درصدی حقوق طبقات پائین ، دستورالعمل دفتر امور شهری و شوراها و پیوست های آن ، مخالف قانون ذکر شده ( استفساریه ) است و افزایش حقوق 8 تا 12 درصدی شامل تمامی طبقات می باشد.

* در پاسخ به شکایت مذکور ، مدیر کل دفتر بازرسی ، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری اصفهان به موجب لایحه شماره 69426؍14؍20 مورخ 12؍8؍97 به طور خلاصه پاسخ داده است: دفتر امور شهری صرفاً دسـتورالعمل دریافتی به شماره 18160 مورخ 20؍4؍97 از سـوی سازمان شـهرداری ها و دهیاری های کشور به کلیه شهرداری ها را ارسال نموده و رأساً اقدام به صدور هیچ گونه دستورالعملی ننموده است و دفتر مذکور صرفاً به حسن اجرای بخشنامه های صادره از سوی شهرداری ها نظارت می کند و هرگونه تغییر در روش پرداخت ، باید از سوی نهادهای قانونگذار تصویب و ابلاغ گردد.

* پرونده در جلسه مورخ 6؍5؍1398 هیأت تخصصی استخدامی مطرح گردید و پس از استماع گزارش عضو محترم هیات جناب آقای اسماعیلی فرد ، موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضاء با اتفاق آراء مفاد مقرره مورد شکایت را قابل ابطال ندانستند ، بنابراین به استناد بند «ب» ماده 84 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری به شرح زیر مبادرت به صدور رأی می شود.

« رأی هیات تخصصی استخدامی »

با توجه به اینکه بخشـنامه مـورد شکایت در واقع ابلاغ تصویب نامه شماره 18160 مورخ 20؍4؍97 سـازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور جهت اجرا به شهرداری های استان اصفهان می باشد و ابطال یا عدم ابطال آن تاثیری بر اجرای تصویب نامه ابلاغی ندارد و ابلاغ تصویب نامه به خودی خودخارج از حدود اختیارات طرف شکایت نبوده است ، بنابراین بخشنامه مورد شکایت قابل ابطال تشخیص داده نشد و رأی به رد شکایت صادر می شود.

 این رأی مستند به بند «ب» ماده 84 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری صادر و ظرف بیست روز پس از صدور، از سوی ده تن از قضات یا رئیس محترم دیوان عدالت اداری قابل اعتراض می باشد.

رضا فضل زرندی

رئیس هیات تخصصی استخدامی