پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری

آرای هیأت تخصصی

نسخه چاپی
کلاسه پرونده:

هـ ع/96/1443    

موضوع:

ابطال بند سوم صورت جلسه مورخ 24/8/1396 شورای اسلامی خلخال

تاریخ رأی:

يکشنبه 16 تير 1398

شماره دادنامه:

9809970906010109               

هیأت تخصصی شوراهای اسلامی

 

 * شماره پــرونـــده : هـ ع/96/1443       شماره دادنامه: 9809970906010109                تاریخ:  16/4/98

* شـاکــی : آقای علی اکبر صادقی

* طرف شکایت : شهرداری و شورای اسلامی شهر خلخال

* مـوضـوع شکایت و خـواستـه: ابطال بند سوم صورت جلسه مورخ 24/8/1396 شورای اسلامی خلخال

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* شاکی دادخواستی به طرفیت شهرداری و شورای اسلامی شهر خلخال به خواسته ابطال بند سوم صورت جلسه مورخ 24/8/1396 شورای اسلامی خلخال به دیوان عدالت اداری تقدیم کرده که به هیأت عمومی ارجاع شده است متن مقرره مورد شکایت به قرار زیر می باشد :

بند 3 صورت جلسه مورخ 24/8/1396 شورای اسلامی خلخال :

3- نامه شماره 4589-22/8/96 شهرداری محترم خلخال در خصوص اتمام قرارداد بهره برداری پیک برتر و ادامه فعالیت شرکت مذکور در جلسه مطرح و مقرر گردید بر اساس قانون و مقررات شرایط واگذاری کارهای دولتی به بخش خصوصی کلیه کارهای تبلیغاتی و نصب استند و داربست های فلزی و غیره در سطح شهر فقط از طریق انتشار آگهی مزایده برابر مقررات قانونی انجام گیرد.

*دلایل شاکی برای ابطال مقرره مورد شکایت : 

این جانب به موجب مصوبه به شماره 266 مورخ 23/8/94 – 325 مورخ 22/12/94 شورای اسلامی شهر خلخال مقرر گردید که به مدت 5 سال مکانهای مورد نظر را کارهای تبلیغاتی انجام دهم. علیرغم هزینه های صورت گرفته جهت اجرای کار شهرداری و شورای اسلامی شهر با اعلام مفقود شدن مصوبه قبلی به بنده اعلام نمودند که با مصوبه داخـلی نمی توانند کاری را انجام بدهند. لذا تقاضای رسیدگی و الزام طرف های شکایت به انعقاد قرار داد 5 ساله مورد استدعاست.

* در پاسخ به شکایت مذکور ، رئیس شورای اسلامی شهر خلخال به موجب لایحه شماره 218 مورخ 16/2/97 به طور خلاصه توضیح داده است که :

1- تشکیلات شوراهای اسـلامی شهر تصـمیمات خود را به صوت جمعی اتخاذ می کنند و به دستگاه اجـرایی ارسال می نمایند و در مهلت 15 روز توسط کمیته انطباق و در مهلت یک ماه در استانداری بررسی می شود. بنابراین با توجه به عدم ایراد این دو مرجع مبنایی برای مغایرت مصوبه مورد شکایت با قوانین وجود ندارد.

2- مصوبه قبلی شورای اسلامی خلخال در خصوص قرارداد شاکی بدون رعایت مفاد ماده 13 آیین نامه مالی شهرداری ها به تصویب رسیده و مزایده ای در رابطه با آن صورت نگرفته است و بر همین اساس مصوبه مورد شکایت در جهت حفظ رقابت بین متقاضیان ، ادامه فعالیت شاکی و سایر متقاضیان را منوط به شرکت در مزایده بر اساس قوانین و مقررات اعلام کرده است.

هیأت تخصصی شوراهای اسلامی دیوان عدالت اداری با حضور اعضاء تشکیل ، پس از ملاحظه پرونده و اسناد و مدارک موجود در آن و بعد از قرائت گزارش عضو ممیز و بـررسی و انجام مشاوره بـه اتفاق آراء اعضاء حاضر بـه شرح ذیل مبادرت به صدور رأی می نماید .

*رأی هیات تخصصی شوراهای اسلامی :

طبق ماده 13 آیین نامه مالی شهرداری ها مصوب 1346 فروش اموال منقول و غیر منقول و اجاره اموال غیر منقول شهرداری از طریق مزایده کتبی صورت خواهد گرفت لکن در مورد فروش اموال منقول و اجاره دادن فرآورده های واحدها و مؤسسات تابعه شهرداری با جلب رضایت موافقت انجمن شهر می توان از طریق مزایده حضوری ( حراج ) اقدام نمود تجویز شده است. بنابراین بند 3 چهارمین جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر خلخال مورخ 17/8/96 مبنی بر شرایط واگذاری کارهای دولتی به بخش خصوصی مغایر قانون و خارج از اختیار نبوده و به اسـتناد مواد 12 و 84  قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری رأی بـه رد شکایت صادر می شود. این رأی ظرف بیست روز از تاریخ صدور از سوی رئیس محترم دیوان و یا ده نفر از قضات محترم دیوان عدالت اداری قابل اعتراض است./ت

 

جواد جباری

رئیس هیأت تخصصی شوراهای اسلامی

دیوان عدالت اداری