بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
مسوولان جملاتی به زبان نیاورند که باعث کدورت سه قوا و تفرقه میان مردم شود

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: مسوولان نباید جملاتی به زبان بیاورند که باعث کدورت سه قوا و همچنین تفرقه میان مردم شود.

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: مسوولان نباید جملاتی به زبان بیاورند که باعث کدورت سه قوا و همچنین تفرقه میان مردم شود.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلیمن منتظری در جلسه صبح امروز هیات عمومی دیوان با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: به تعبیر پیامبر عظیم الشان اسلام روزها و شبهای ماه رمضان از بهترین ایام سال می باشد و خداوند در این ماه بندگان خود را به ضیافت خود دعوت کرده است و همه ما می دانیم که زندگی ما از برکت وجود نعمت های الهی است و ما همواره از این نعمتهای بی پایان پروردگار استفاده می کنیم. اما ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان از نعمتهای ویژه خداوند به بندگانش می باشد که باید خود را مهیای ورود به مضیف خانه الهی نمائیم .
رئیس دیوان عدالت اداری با بیان این که از کسانی که تریبون های رسمی در اختیار دارند و به جهت جایگاه خود در رسانه ها حضور پیدا می کنند انتظار داریم خدا را مدنظر قرار دهند اظهار داشت: این که در جمع خبرنگاران علیه قوه قضائیه و آراء قضات سخن گفته شود و این که فردی از جایگاه شخصیت حقوقی خود بگوید قوه قضائیه به دنبال محکوم کردن افراد است دور از انتظار می باشد و باعث تفرقه بین دستگاهها و مردم می شود.
وی گفت: از مقاماتی که در جایگاه بزرگان نشسته اند انتظار نداریم سخنی بگویند که با سخنان امام (ره) تضاد داشته باشد .
منتظری یاد آور شد: قرار دادن مکتب ایرانی در مقابل مکتب اسلام نوعی شرک است. نمی توان آنها را روبروی هم قرار داد؛ این گونه سخن گفتن باعث تفرقه و موضع گیری می شود و علما، طلاب و دانشجوها را نگران می کند و آنان ساکت نمی نشینند. این گونه جملات در واقع آب به آسیاب دشمن ریختن است .
 وی با بیان اظهارات رئیس جمهور در روز خبرنگار افزود: دور از شان و شخصیت حقوقی رئیس جمهور است که چنین جملاتی بر زبان بیاورد رئیس جمهوری جایگاه رفیعی دارد وی پس از مقام معظم رهبری عالی ترین مقام اجرایی کشور است و نباید این تعابیر را در مورد قوه قضائیه بکار می برد.
حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری افزود: اگر بر فرض حکمی یا رای خاصی وجود داشته باشد مسیرهای قانونی باز است و می توان به اصلاح آن پرداخت.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: از زمان تصدی ریاست دیوان عدالت اداری بارها  گفته ایم که،  بنای تعامل منطقی با دستگاههای دولتی داریم. ما در هر جایگاهی که هستیم باید در راستای مصلحت نظام و جامعه گام برداریم و نباید در صدد تضعیف یکدیگر باشیم.
وی افزود: ما در طول روز شاهد صدها شکایت از قوه مجریه در دیوان عدالت اداری هستیم و آیا درست است که علیه قوه مجریه سخن به زبان بیاوریم و آن را در رسانه های گروهی مطرح نمایم.
حجت الاسلام و المسلیمن منتظری افزود: آیا می دانید این حرف که قوه قضائیه به دنبال محکوم کردن اشخاص است چه آثار و تبعاتی در جامعه دارد. قوه قضائیه مسیر قانونی خود را طی می نماید تا هر کس به حق قانونی و شرعی خود برسد. و ما اگر مشکلی هم در خصوص حکم دادگاه داریم باید از طریق قانونی آن را حل و فصل نماییم.
وی همچنین در مورد ادبیات و تعابیر بالاترین شخصیت اجرایی کشور افزود: حتی سخنانی که در جهت تحقیر دشمنان به کار می رود باید متین و هوشمندانه باشد و انتظار ما این است که رئیس جمهور ایران با توجه به جایگاه خود تعابیر مناسب بکار برده و در حقیقت در بیان کلماتی که به زبان می آورد دقت داشته و آن را متناسب با جایگاه بیان نماید. وی در پایان این شیوه را منطقی و معقول و خداپسندانه ندانست و ابراز امیدواری کرد که انشاء اله در ماه مبارک رمضان به خودسازی بپردازیم و دلهای ما به هم نزدیکتر شود تا دشمن و شیطان در ما نفوذ نکند و در جهت پیشرفت و توسعه ایران اسلامی گامی موثر برداریم.
در این جلسه تعدادی از پرونده ها در صلاحیت هیات عمومی مورد رسیدگی قرار گرفت از جمله بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور که بر مبنای آن 5% از کل مبالغ قراردادهای خرید و پرداخت و حق الزحمه، خدمات ارائه شده به دستگاههای اجرایی به عنوان  علی الحساب مالیات مودی از مبلغ کل قرارداد کسر و به حساب تعیین شده از سوی سازمان امور مالیاتی واریز می گردید به لحاظ مغایرت با ماده 104 قانون مالیاتهای مستقیم و توسعه غیر قانونی دامنه شمول قانون و خارج بودن از ورود اختیارات آن سازمان ابطال گردید.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف