بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
تکریم ارباب رجوع در اولویت کاری باشد

رئيس ديوان عدالت اداري نسبت به ضرورت تکریم ارباب رجوع گفت: تکریم ارباب رجوع در اولویت کاری دفاتر شعب باشد و لازم است دفاتر با آنها رفتار خوبی داشته باشند.

رئيس ديوان عدالت اداري نسبت به ضرورت تکریم ارباب رجوع گفت: تکریم ارباب رجوع در اولویت کاری دفاتر شعب باشد و لازم است دفاتر با آنها رفتار خوبی داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلیمن محمد جعفر منتظری در جلسه هیات عمومی دیوان افزود : گزارشاتی در رابطه با برخورد بعضی از دفاتر شعب با مراجعین به اینجانب رسیده که لازم است تا روسای شعب به دفاتر خود تذکر دهند تا رفتار مناسبتری داشته باشند.
وی با توجه به اینکه دیوان عدالت اداری در استانها شعبه ندارد افزود: وقتی فردی از نقطه ای از کشور برای آگاهی از پرونده خود به دیوان تلفن می زند دفاتر می توانند برابر قانون به سوالات وی از پرونده پاسخ شایسته دهند تا موجب نشود که از شهر خود به تهران بیاید و متحمل هزینه و دشورای شود.
منتظری با توجه به تصمیم دولت در رابطه با تقلیل ساعت کار در ماه مبارک رمضان افزود: وظیفه ما است تا در این زمان محدود اداری تلاش بیشتری انجام دهیم و با استفاده حداکثری از وقت بیشترین نتیجه را از رسیدگی به پرونده ها حاصل نمائیم تا حق کسی ضایع نشود.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت: وقتی انسان با توجه به محتوای پرونده و برابر ضوابط قانونی یک لحظه از وقتش را صرف دادگری کند بهتر از 70 سال عبادت است که شبها به شب زنده داری و روزهایش را به روزه بپردازد و از طرف دیگر یک لحظه کم کاری و  قلم ناحق و حکم جور و ستمگری باعث می شود که انسان را از مسیر حق دور شود و این عمل زشت شصت سال سخت تر و بدتر از گناه است.
وی با توجه به ماه رمضان و فضیلت آن افزود: خداوند ماه رمضان را بهانه ای قرار داده تا بندگانش را با آن شستشو دهد و ماه رمضان برای غفران و آمرزش انسانها می باشد.
وی افزود: امیر المومنین حضرت علی (ع) از پیامبر (ص) سوال کرد: یا رسول ا... بهترین اعمال در ماه مبارک رمضان چیست و چه کاری بهتر است که انجام بدهیم. رسول خدا فرمود: بهترین و با فضیلت ترین اعمال در ماه مبارک رمضان ورع می باشد که یکی از مراحل تقرب الهی است.
منتظری یاد آور شد: خدا را شاکریم که به ما توفیق درک ماه رمضان دیگری را عنایت فرمود و امیدواریم که از این ماه بتوانیم حداکثر استفاده و بهره برداری را داشته باشیم و خودمان را انشاء ا... آماده ورود به ضیافت اله کنیم.      
منتظری در پایان از قاضی و کارمند نمونه دیوان عدالت اداری با اهداء لوح و هدایایی تقدیر کرد و افزود: قضات و کارمندان ما از بهترین کارمندان می باشند و باید تلاش کنند تا هر روز بهتر از روز پیش باشند .
در این جلسه پنج پرونده مربوط به تعارض آراء صادره از شعب دیوان بررسی و رای وحدت رویه صادر گردید.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف