پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
تکریم ارباب رجوع در اولویت کاری باشد

رئيس ديوان عدالت اداري نسبت به ضرورت تکریم ارباب رجوع گفت: تکریم ارباب رجوع در اولویت کاری دفاتر شعب باشد و لازم است دفاتر با آنها رفتار خوبی داشته باشند.

رئيس ديوان عدالت اداري نسبت به ضرورت تکریم ارباب رجوع گفت: تکریم ارباب رجوع در اولویت کاری دفاتر شعب باشد و لازم است دفاتر با آنها رفتار خوبی داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلیمن محمد جعفر منتظری در جلسه هیات عمومی دیوان افزود : گزارشاتی در رابطه با برخورد بعضی از دفاتر شعب با مراجعین به اینجانب رسیده که لازم است تا روسای شعب به دفاتر خود تذکر دهند تا رفتار مناسبتری داشته باشند.
وی با توجه به اینکه دیوان عدالت اداری در استانها شعبه ندارد افزود: وقتی فردی از نقطه ای از کشور برای آگاهی از پرونده خود به دیوان تلفن می زند دفاتر می توانند برابر قانون به سوالات وی از پرونده پاسخ شایسته دهند تا موجب نشود که از شهر خود به تهران بیاید و متحمل هزینه و دشورای شود.
منتظری با توجه به تصمیم دولت در رابطه با تقلیل ساعت کار در ماه مبارک رمضان افزود: وظیفه ما است تا در این زمان محدود اداری تلاش بیشتری انجام دهیم و با استفاده حداکثری از وقت بیشترین نتیجه را از رسیدگی به پرونده ها حاصل نمائیم تا حق کسی ضایع نشود.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت: وقتی انسان با توجه به محتوای پرونده و برابر ضوابط قانونی یک لحظه از وقتش را صرف دادگری کند بهتر از 70 سال عبادت است که شبها به شب زنده داری و روزهایش را به روزه بپردازد و از طرف دیگر یک لحظه کم کاری و  قلم ناحق و حکم جور و ستمگری باعث می شود که انسان را از مسیر حق دور شود و این عمل زشت شصت سال سخت تر و بدتر از گناه است.
وی با توجه به ماه رمضان و فضیلت آن افزود: خداوند ماه رمضان را بهانه ای قرار داده تا بندگانش را با آن شستشو دهد و ماه رمضان برای غفران و آمرزش انسانها می باشد.
وی افزود: امیر المومنین حضرت علی (ع) از پیامبر (ص) سوال کرد: یا رسول ا... بهترین اعمال در ماه مبارک رمضان چیست و چه کاری بهتر است که انجام بدهیم. رسول خدا فرمود: بهترین و با فضیلت ترین اعمال در ماه مبارک رمضان ورع می باشد که یکی از مراحل تقرب الهی است.
منتظری یاد آور شد: خدا را شاکریم که به ما توفیق درک ماه رمضان دیگری را عنایت فرمود و امیدواریم که از این ماه بتوانیم حداکثر استفاده و بهره برداری را داشته باشیم و خودمان را انشاء ا... آماده ورود به ضیافت اله کنیم.      
منتظری در پایان از قاضی و کارمند نمونه دیوان عدالت اداری با اهداء لوح و هدایایی تقدیر کرد و افزود: قضات و کارمندان ما از بهترین کارمندان می باشند و باید تلاش کنند تا هر روز بهتر از روز پیش باشند .
در این جلسه پنج پرونده مربوط به تعارض آراء صادره از شعب دیوان بررسی و رای وحدت رویه صادر گردید.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف