پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رییس دیوان عدالت اداری:
قانون جدید دیوان عمده مشکلات آئین دادرسی را حل خواهد کرد

رییس دیوان عدالت اداری در خصوص ارسال لایحه قانون جدید دیوان به مجلس گفت: تصویب قانون جدید دیوان عدالت اداری عمده مشکلات آئین دادرسی را حل خواهد کرد .

رییس دیوان عدالت اداری در خصوص ارسال لایحه قانون جدید دیوان به مجلس گفت: تصویب قانون جدید دیوان عدالت اداری عمده مشکلات آئین دادرسی را حل خواهد کرد .
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری در دیداری با اساتید و دانشجویان دانشکده حقوق دانشگاه شیراز در هئیت عمومی دیوان عدالت اداری اظهار داشت: امید است برگزاری چنین جلساتی و خصوصا این جلسه دستاورد و خروجی خوبی برای دانشجویان داشته باشد.
 وی با ارزنده و مفید دانستند چنین حرکتی، افزود: مقام معظم رهبری دردیداری که با اساتید ودانشجویان دانشگاهها داشتند براین امر تاکید داشتند که بین محل تربیت نیروی دانشگاهی در هر بخش و رشته ای با بخشهای مربوطه  اجرایی تعامل و ارتباطی باشد به نحوی که این نگرش بین طرفین ایجاد شود که تئورسینها(ایجاد کنندگان فکر و اندیشه) در حوزه اجراء حضور داشته باشند وخیلی  آرمانی فکر نکند که در مرحله اجراء نتواند بدان عمل کنند.
منتظری با قدردانی از تدوینگران چنین برنامه های، خاطرنشان کرد: برگزاری چنین برنامه های به صورت گسترده ثمرات و دستاوردهای خوبی به همراه خواهد داشت.
رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینگه فاصله دانش آموختگی و کارخیلی متفاوت است، تصریح کرد: فاصله علم و دانشگاه با مرحله اجراء و در صحنه عمل بودن خیلی متفاوت است و این دو مقوله می تواند مکمل هم باشد.
همچین وی خواستار اجرای چنین برنامه ای در سطح گسترده و دانشگاههای دیگر کشور شد.
 رییس دیوان عدالت اداری دربخشی دیگری از سخنان خود گریزی اجمالی به سیرسابقه دیوان و کلیات آن زد وگفت: قبل از انقلاب مرکز و جایگاهی به نام دیوان عدالت اداری نبود و در قوانین قبل از انقلاب در دادگستری چنین نهادی تعریف نشده بود . بنابراین به موجب اصل 173قانون اساسی نهاد دیوان عدالت اداری نهادینه و به وجود آمد.
وی درادامه افزود: چنین تشکیلاتی با این وسعت با بررسیهای که در سطح بین المللی صورت گرفته  وجود ندارد. لذا چیزی که ما بدان دست پیدا کردیم مجموعه کشورها درخود قوه مجریه نهادی قراردادند که به شکایتها یی که از قوه قضاییه و مجریه می شود رسیدگی کند.
منتظری اظهارداشت: در سال60 قانون تشکیل دیوان عدالت اداری تصویب شد و بعد از تصویب قانون دیوان عدالت در حد محدود و نیاز زمان تشکیل گردید.
رییس دیوان عدالت اداری از ارسال لایحه قانون برای تصویب به مجلس خبرداد وگفت: در مقایسه با قانونی که به صورت لایحه در  مجلس مطرح است با قانونی که در حال حاضر مورد عمل است تفاوتی وجود دارد. بنابراین قانون فعلی ما توانایی حل 30 درصد نیازما است اما لایحه مذکور از منظر ما قانونی کامل و جامع است که بخش عمده ای از مشکلات قانون در آیین دادرسی را حل خواهد کرد.
وی درادامه به برنامه های آتی این نهاد اشاره وتاکید کرد: بیش از 500 موضوع انواع  دعاوی که عمدتا هم به حقوق عمومی مربوط است مطرح  می شود به طور کلی شکایت از هر نوع تصمیمی در هر بخشی از قوه مجریه و موسسات عمومی که غیر دولتی هم باشد می تواند به دیوان مراجعه کند که ازجمله از خود رییس جمهور مصوبات دولت بخش نامه ها دستورالعملها و در هر بخش دیگری که مجموعه اقداماتی که مردم با  آن در ارتباط دارند و بخشی از حاکمیت شناخته شده اند.
 رییس دیوان عدالت اداری درپایان گفت: شعب رسیدگی کننده براساس دعاوی تقسیم بندی می شود و هرکدام براساس نوع رسیدگی به سازمانها ، تخصصی است که شهرداری مصداق این امر است.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف