بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
آراء دیوان باید مستدل و متقن باشد

رئیس دیوان عدالت اداری از قضات دیوان خواست آرای خود را مستدل و متقن صادر و در دادنامه‌های صادره به چکیده ای از مستندات اشاره شود.

رئیس دیوان عدالت اداری از قضات دیوان خواست آرای خود را مستدل و متقن صادر و در دادنامه‌های صادره به چکیده ای از مستندات اشاره شود.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری در جلسه ماهانه با قضات گفت: قضات باید توجه و تلاش کنند تا گردش کارهـا بصورت فرمــی و کلیشه ای نباشد در پرونده های حساس و مهم به نحوی رسیدگی شوند تا کمتر مورد انتقاد قرار گیرند.
منتظری به لزوم دقت در صدور آراء تاکید کرد و خطاب به قضات گفت: در مجموعة  استدلالهایی که در یک پرونده به آن رسیده و بر آن مبنا در غالب یک دادنامه انشاء و امضا می کنید سعی کنید که رأی صادره از  استدلال و مستندات کافی برخوردار باشد و در برخی از پرونده­ها آرای صادره را که مشاهده می­کنیم متوجه می­شویم که برخی از دوستان در رأی خود استدلال قابل قبولی ارائه نمی­دهند و حتی آن را نزد خود صحیح می­دانند درحالیکه این طور نیست.
وی به بیان روایتی از شیخ کلینی از امیرالمومنین(ع)گفت: سعی کنید دو روز از شما مثل هم نباشد چرا که در غیر اینصورت وقت شما بیهوده سپری شده است پس کمال دین و آموختن به علم و عمل کردن به آن است و هر علمی که در راستای دین و کمال باشد موثر است و باید روز به روز دامنه اطلاعات خود را افزایش دهیم.
در ادامه این دیدار قضات نقطه نظرات خود را با رئیس دیوان در میان گذاشتند.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف