بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
در اجرای قانون باید حقوق مردم و حقوق بیت المال رعایت شود

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: ما وظیفه داریم در راستای اجرای قانون حقوق مردم و حق بیت المال را رعایت کنیم.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: ما وظیفه داریم در راستای اجرای قانون حقوق مردم و حق بیت المال را رعایت کنیم.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام والمسلمین در نشست هم اندیشی مدیران حقوقی استان همدان با تاکید بر  اینکه در تمام بخشهای اجرایی و قضایی و موسسات عمومی ما کارگزار و خدمتگذار ملت هستیم، گفت: با توجه به وظایفی که برعهده ما گذاشته شده است در پیشگاه خداوند متعال مسئول هستیم و باید حق الناس که مصادیق فراوان دارد ادا کنیم.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه به موجب قانون اساسی شکایات مردم از عملکرد دولت یا مأمورین دولتی در دیوان عدالت اداری رسیدگی می شود گفت: ما در دیوان با پرونده هایی مواجه هستیم که یک طرف دعوا مردم و طرف دیگر دولت و موسسات عمومی مانند: شهرداری و شورای شهر است و باید با تعامل بیشتر میان دیوان و مدیران حقوقی از حجم زیاد پرونده­ها در دیوان عدالت اداری باید کاست.
وی گفت: من به تمام قضات دیوان گفتم نه وکیل المله هستیم و نه وکیل الدوله و هم وکیل مردم هستیم و همه وکیل دولت، یعنی ما براساس قانون کار انجام می دهیم و سعی می کنیم هر کدام از طرفین دعوا به حق خود برسد. مردم حقی دارند و به دنبال کسب حق خود می باشند اگر دست اندرکاران به وظایف خود عمل کنند دیگر کسی شکایتی به دیوان نخواهد آورد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه با مدیریت صحیح می توان از ورود پرونده به دیوان عدالت اداری کاست، گفت: به دلیل اینکه ما خدمتگزار مردم هستیم و نباید به مسایل حقوقی و قضائی کشور بی تفاوت باشیم ما در سطح وزارتخانه ها آسیب شناسی کردیم و به نقاط مثبتی رسیدیم و تلاش می کنیم این امور بهتر انجام شود و امید است با همکاری مدیران حقوقی استان گامی موثر در کاهش پرونده ها به دیوان داشته باشیم. 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف