پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
دموکراسی و آزادی خواهی غربی با هجوم به مسلمانان کشورها سنخیت ندارد

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: آنچه امروز ما شاهدیم ، حقوق بشر غربی که در کشور های مسلمان اجرا می شد با ادعای دموکراسی آنان سنخیت ندارد . و بر دنیا ثابت شده است که آنها اعمالشان با گفتارشان بسیار متفاوت است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: آنچه امروز ما شاهدیم ، حقوق بشر غربی که در کشور های مسلمان اجرا می شد با ادعای دموکراسی آنان سنخیت ندارد . و بر دنیا ثابت شده است که آنها اعمالشان با گفتارشان بسیار متفاوت است.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری امروز در جلسه هیات عمومی دیوان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: امروز بشریت در منجلاب ظلم و ستم و دیکتاتوری غرق شده، همان چیزی که فاطمه زهرا(س) به مقابله و مبارزه با آن کمر بست و به میدان آمد.
وی افزود : امروز جامعه ما شدیدا نیازمند درس گرفتن و الگو قرار دادن حضرت زهرا (س) می باشد. آن انسان کامل و والامقامی که خداوند متعال چند صباحی وجود ملکوتی و عنصر آسمانی را به ودیعه به بشر داد و زود هم او را گرفت .
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در مورد دموکراسی غربی و یورش و هجوم به مسلمانان در کشورهای منطقه گفت : آنچه که در دنیای غرب مدعی حقوق بشر و دموکراسی می گذرد ، رفتارهای ناپسند و نابخردانه غیر انسانی و غیر اخلاقی می باشد که در هیچ غالبی نمی گنجد .
وی افزود : متاسفانه امروز در لیبی ، تونس و آنچه در سایر کشور ها می گذرد و نیز ظلمی که بر ملت بحرین که اکثریت آن را پیروان امامت و ولایت تشکیل میدهند ، با هیچ معیار حقوق بشری سازگار نمی باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به الگو قرار دادن حضرت فاطمه زهرا (س) خطاب به مسئولین کشور افزود : ما در دنیا تنها کشوری هستیم که مذهب و آئین رسمی اش مذهب تشیع و وابسته به خاندان عصمت و طهارت و مبتنی به معارف اهل بیت (ع) است و لذا رفتار ، کردار و برنامه های ما باید بهترین سرمشق برای مسلمانان باشد و امروز وظایف ما در کشور سنگین است و الگو قراردادن حضرت فاطمه زهرا (س) ، تنها با ادعا نیست و رفتار آن حضرت برای زنان و جوانان ما و همه اقشار علی الخصوص مسئولین باید الگو باشد.
وی در مورد انتقاد صحیح و سازنده و در راستای مصالح نظام اسلامی از برخی مسئولین گفت : انتقادهایی که از دولت محترم از قوه قضائیه و از مجلس می شود ، باید به دو دسته تقسیم شود : یکی نقدهایی که از سوی علما و دلسوزان نظام و نه در جهت تخریب نظام همچون مراجع عظام ، خانواده های معظم شاهد و مردم حزب الهی می شود . و دیگری انتقادها و نق نق هایی که از عناصر و بدخواه هایی که فقط نصفه خالی لیوان را می بینند و فقط در جهت تضعیف نظام و سیاه نمایی دولت هستند. اینکه ما بیائیم همه نقدهایی را که بر ما می شود به سخره بگیریم و فکر کنیم که در جهت تضعیف دولت می خواهند حرکت کنند، این رفتار ، رفتار صحیح و خداپسندانه ای نیست .
رئیس دیوان عدالت اداری افزود : در سایت ها آمده که یک مقام عالی کشور در در دفتر کار خودش، با یک خانم خبرنگار بی حجاب و رودررو نشسته و مصاحبه کرده اند و کوچکترین عکس العملی نسبت به بی حجابی از خود نشان نمی دهند. این چگونه با رفتار زهرای مرضیه (س) تطبیق دارد. الگوی ما نه تنها حضرت زهرا (س) ست ، بلکه آن نوجوانی است که زمانی که در اسارت صدامیان بود و هنگامی که آن خانم خبرنگار بی حجاب خواست با او مصاحبه کند به او گفت که من با تو مصاحبه نمی کنم تا حجابت را درست کنی ! وی در پایان افزود : این نقدی است که ما به این رفتارها داریم ، مسئولین باید این گونه رفتارها را اصلاح کنند. و از همه مسئولین و دست اندرکاران نظام این انتظار به حق است که رفتار زهرای مرضیه (س) را برای خود الگو قرار دهند.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف