بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
دموکراسی و آزادی خواهی غربی با هجوم به مسلمانان کشورها سنخیت ندارد

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: آنچه امروز ما شاهدیم ، حقوق بشر غربی که در کشور های مسلمان اجرا می شد با ادعای دموکراسی آنان سنخیت ندارد . و بر دنیا ثابت شده است که آنها اعمالشان با گفتارشان بسیار متفاوت است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: آنچه امروز ما شاهدیم ، حقوق بشر غربی که در کشور های مسلمان اجرا می شد با ادعای دموکراسی آنان سنخیت ندارد . و بر دنیا ثابت شده است که آنها اعمالشان با گفتارشان بسیار متفاوت است.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری امروز در جلسه هیات عمومی دیوان ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: امروز بشریت در منجلاب ظلم و ستم و دیکتاتوری غرق شده، همان چیزی که فاطمه زهرا(س) به مقابله و مبارزه با آن کمر بست و به میدان آمد.
وی افزود : امروز جامعه ما شدیدا نیازمند درس گرفتن و الگو قرار دادن حضرت زهرا (س) می باشد. آن انسان کامل و والامقامی که خداوند متعال چند صباحی وجود ملکوتی و عنصر آسمانی را به ودیعه به بشر داد و زود هم او را گرفت .
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در مورد دموکراسی غربی و یورش و هجوم به مسلمانان در کشورهای منطقه گفت : آنچه که در دنیای غرب مدعی حقوق بشر و دموکراسی می گذرد ، رفتارهای ناپسند و نابخردانه غیر انسانی و غیر اخلاقی می باشد که در هیچ غالبی نمی گنجد .
وی افزود : متاسفانه امروز در لیبی ، تونس و آنچه در سایر کشور ها می گذرد و نیز ظلمی که بر ملت بحرین که اکثریت آن را پیروان امامت و ولایت تشکیل میدهند ، با هیچ معیار حقوق بشری سازگار نمی باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به الگو قرار دادن حضرت فاطمه زهرا (س) خطاب به مسئولین کشور افزود : ما در دنیا تنها کشوری هستیم که مذهب و آئین رسمی اش مذهب تشیع و وابسته به خاندان عصمت و طهارت و مبتنی به معارف اهل بیت (ع) است و لذا رفتار ، کردار و برنامه های ما باید بهترین سرمشق برای مسلمانان باشد و امروز وظایف ما در کشور سنگین است و الگو قراردادن حضرت فاطمه زهرا (س) ، تنها با ادعا نیست و رفتار آن حضرت برای زنان و جوانان ما و همه اقشار علی الخصوص مسئولین باید الگو باشد.
وی در مورد انتقاد صحیح و سازنده و در راستای مصالح نظام اسلامی از برخی مسئولین گفت : انتقادهایی که از دولت محترم از قوه قضائیه و از مجلس می شود ، باید به دو دسته تقسیم شود : یکی نقدهایی که از سوی علما و دلسوزان نظام و نه در جهت تخریب نظام همچون مراجع عظام ، خانواده های معظم شاهد و مردم حزب الهی می شود . و دیگری انتقادها و نق نق هایی که از عناصر و بدخواه هایی که فقط نصفه خالی لیوان را می بینند و فقط در جهت تضعیف نظام و سیاه نمایی دولت هستند. اینکه ما بیائیم همه نقدهایی را که بر ما می شود به سخره بگیریم و فکر کنیم که در جهت تضعیف دولت می خواهند حرکت کنند، این رفتار ، رفتار صحیح و خداپسندانه ای نیست .
رئیس دیوان عدالت اداری افزود : در سایت ها آمده که یک مقام عالی کشور در در دفتر کار خودش، با یک خانم خبرنگار بی حجاب و رودررو نشسته و مصاحبه کرده اند و کوچکترین عکس العملی نسبت به بی حجابی از خود نشان نمی دهند. این چگونه با رفتار زهرای مرضیه (س) تطبیق دارد. الگوی ما نه تنها حضرت زهرا (س) ست ، بلکه آن نوجوانی است که زمانی که در اسارت صدامیان بود و هنگامی که آن خانم خبرنگار بی حجاب خواست با او مصاحبه کند به او گفت که من با تو مصاحبه نمی کنم تا حجابت را درست کنی ! وی در پایان افزود : این نقدی است که ما به این رفتارها داریم ، مسئولین باید این گونه رفتارها را اصلاح کنند. و از همه مسئولین و دست اندرکاران نظام این انتظار به حق است که رفتار زهرای مرضیه (س) را برای خود الگو قرار دهند.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف