بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
در سال جهاد اقتصادی مسئولان، بودجه و درآمدهای کشور را در چارچوب قانون و مقررات لحاظ نمایند

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در سال جاری که رهبر معظم انقلاب آن را سال جهاد اقتصادی نامگذاری نمودند شایسته است مسئولین محترم بودجه و درآمدهای کشور و مسایل اقتصادی در چارچوب قانون و مقررات اقدام نمایند تا از اسراف و هزینه های زاید در برخی از عرصه ها جلوگیری شود.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در سال جاری که رهبر معظم انقلاب آن را سال جهاد اقتصادی نامگذاری نمودند شایسته است مسئولین محترم بودجه و درآمدهای کشور و مسایل اقتصادی در چارچوب قانون و مقررات اقدام نمایند تا از اسراف و هزینه های زاید در برخی از عرصه ها جلوگیری شود.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در جلسه هیئت عمومی ضمن تبریک سال نو با بیان روایتی از امام موسی کاظم (ع) گفت : امام موسی کاظم می فرمایند : از امور دنیوی و آنچه که متعلق به دنیا است ، آنچه را که میل دارید برای خودتان قرار بدهید  و این چنین نباشد که نعمتهای دنیا و آنچه که در آن است را بر روی خود ببندید و گوشه گیر شوید که اسلام با این کار مخالف است لکن سه شرط قرار داده شده است اول اینکه رعایت موازین شرعی را انجام داده و کاری که انجام می دهید حلال باشد ، دوم اینکه استفاده از مظاهر دنیوی به گونه ای انجام شود که با انصاف و مردانگی سازگار باشد و سوم اینکه اسراف و زیاده روی نکنید .
رئیس دیوان عدالت اداری ضمن بیان نامگذاری سال جهاد اقتصادی از طرف مقام معظم رهبری گفت : امسال سال جهاد اقتصادی نامیده شد و لازم است آن را درست تبین کرد و معنای آن برمی گردد به قرآن کریم و روایات و این نشانه آن است که کار ما باید سالم و پایه های آن درست و معلوم و بر اساس قرآن باشد  .
وی افزود بخشی از جهاد اقتصادی با تلاشهای اقتصادی در بازار و در مزارع و در کارخانجات  و صنعت است و بخشی از آن مربوط به سیاستگذاری هایی است که مقامات تعیین می کنند ، ما از مسئولین اقتصادی آنهایی که دست اندرکار هستند می خواهیم که مسائل اقتصادی و امور بودجه و درآمدهای کشور را در چاچوب برنامه و قانون و مقررات لحاظ نمایند .
وی گفت اگر بودجه ای یا اعتباری در اختیار کسی قرار می گیرد نبایستی زمینه ای فراهم شود که او هر طور که میل دارد عمل نماید یا میلیاردها خرج شود تا وی به مقاصد شخصی خود برسد . ما باید از امیر المومنین (ع) یاد بگیریم که اگر حکومت ما ولایی است که هست پس باید مواظب باشیم چون برخی از پولهایی را که افراد می فرستند و بر خلاف دین عمل می کنند ، با اهداف خاصی است و به هیچ وجه نگاه دینی و حکومتی ندارند .
حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود : یکی از مصادیق جهاد اقتصادی این است که مسایل اقتصادی را در مسیر صحیح استفاده کنند و از اسرافها وتبذیرها دوری کنند و دیگر اینکه دشمن به دنبال آن است که بنیه اقتصادی ما را  ضعیف و برنامه های از پیش ساخته خود را عمل نمایند و باید با برنامه های دشمن مبارزه کنیم . در این راستا قوه قضائیه هم می تواند در مسائل اقتصادی تاثیر گذار باشد ما نیز در دیوان عدالت اداری لبیک گوی فرمایش مقام معظم رهبری (دام ظله)  بوده و آماده همه گونه تعامل و کمک به دستگاهها می باشیم .

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف