بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
ولایت مداری تنها با شعار دادن نیست

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: ولایت مداری تنها با شعار دادن نیست بلکه این است که انسان در عمل و رفتار خود حول محور ولی فقیه عمل و حرکت کند و ببیند ولی فقیه از ما چه می خواهد.

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: ولایت مداری تنها با شعار دادن نیست بلکه این است که انسان در عمل و رفتار خود حول محور ولی فقیه عمل و حرکت کند و ببیند ولی فقیه از ما چه می خواهد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلیمن محمد جعفر منتظری در جلسه هیات عمومی با روایتی از امام باقر (ع) گفت: امام باقر (ع) می فرماید: آن حبلی که خداوند متعال امر فرموده به آن اعتصام جوییم، آن حبل آل پیامبر (ص) و معصومین (ع) هستند سوال این است که آیا امروز ما مخاطب آن نیستیم و آیا (اقم الصلوه و اتوا الزکات) مختص زمان پیامبر بود یا تمام مسلمانان بعد از پیامبر و تمام اعصار و قرون را در بر می گیرد.
وی افزود: نکته ای که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند این است که مردم وحدت و انسجام و یکپارچگی خود را در برابر توطئه های دشمن حفظ کنند و مسئولین اگر اختلاف نظری دارند که آن نیز طبیعی می باشد نگذارند این اختلافات در بین مردم سرایت کند تا ایجاد شکاف نماید که دشمن مترصد همین لحظه است.
 وی گفت: در نظام ما از سال 40 ، 41 و پس از آن از سال 56 ، 57 تا به امروز آنچه را که محور برای هدایت و انقلاب و نظام بوده ولایت فقیه می باشد، این را همه عالم می دانند که محور اصلی ولایت است که ریشه در ولایت الله دارد و ولایت الله در ولایت النبی تجلی پیدا می کند و در زمان پس از  پیامبر ولایت نبی در امامان معصوم (ع) تجلی یافته است و در زمان غیبت که مردم دسترسی به امام معصوم (ع) ندارند ، همان ولایت الله با دو مرتبه تنزل به ولی فقیه رسیده است که فقیه جامع الشرایط مسلماً تجلی در ولایت الله دارد و این که انسان در تمام شئون زندگی خود ببیند که فقیه چه می خواهد و چه خواسته ای دارد ولایت مداری است که تنها با شعار نیست بلکه عمل و رفتار حول آن محور باید باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری با توجه به آیه (و اعتصموا به حبل اله...) گفت: خداوند متعال تاکید می کند که همگی شما چنگ بزنید به حبل الله و مواظب باشید از همدیگر جدا نشوید و ببینیم این محور اعتصام به حبل الله چیست؟ که مامور شده ایم که به آن تمسک جوییم.
وی با توجه به حادثه طبس در سال 59 افزود: امروز یادآور خاطرات یکی از حوادث مهم تاریخ انقلاب و عنایات ویژه پروردگار متعال به این مرز و بوم و انقلاب می باشد و بالاخص هنگامی که استکبار جهانی با طرح بسیار پیچیده و حساب شده خودش به لحاظ محاسبات نظامی و جغرافیایی به دنبال حمله نظامی به ایران و آزاد کردن جاسوسان خودش بود که در صحرای طبس پروردگار به وسیله ماموران مخفی خود به نام شنهای روان دستگاههای پیشرفته و راداری آنها را در هم کوبید و چنان سیلی محکمی به صورت استکبار نواخت که همچنان در طول تاریخ می درخشد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: در طول تاریخ خداوند عنایات ویژه ای به نظام اسلامی داشته و نشان دهنده این است که وقتی که مردم برای خدا حرکت آغاز می کنند خداوند آنها را هدایت و یاری می کند و مصداق آیه (و ان تنصروالله ینصرکم) می باشد، و قطعاً مردمی که خدا و اسلام را مد نظر قرار داده اند هدفی جزء پرچم اسلام و عدالت ندارند و ما در طول انقلاب شاهد بودیم و همچنین در طول 8 سال جنگ تحمیلی تا به امروز هرچه سرمایه گذاری کرده ایم ثبت و ضبط شده است.
وی گفت: هدف ما از انقلاب و نظام و خون شهداء این بود که مکتب اسلام و ولایت و قرآن حفظ شود هیچ کسی به عنوان ایران که یک سرزمین است به میدان نرفته و جان عزیز خود را از دست نداده است. بلکه هدف همه آنها اسلام بوده و خداوند متعال در طول این سی و چند سال حافظ نظام و مردم بوده است و ما تا زمانی که در این مسیر حرکت کنیم خداوند عنایات خود را از ما دریغ نمی کند هر چند بعضی اوقات شاهد پستی و بلندیهایی هستیم که امروز در دنیای اسلام و کشور ما کم و بیش دیده می شود.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: امروز متاسفانه در جهان اسلام ضربه هایی که مردم می خورند  حاکی از نداشتن وحدت و انسجام و یکپارچگی است و استکبار از این تفرقه نهایت بهره برداری را می کند و نمونه بارز این در مصر، یمن، در عراق و افغانستان و به خصوص در بحرین که از همه جانسوزتر است می بینیم.
وی تاکید کرد: دشمن قسم خورده مسلمانان ، انگلیس- آمریکا و اسرائیل که صحنه گردانان این بازیها هستند و با توجه به تفرقه ، آنها را به جان همدیگر انداخته و این چنین آل خلیفه و آل سعود با بی شرمی تمام مسجدها را تخریب و قرآنها را به آتش کشیده و و خون آنها را می ریزند و شکنجه می دهند.
وی گفت: امروز آنهایی که داعیه حقوق بشر دارند در ظلم به ملتهای منطقه نظاره گر هستند و در درون کشور نیز کارهایی می کنند که آب به آسیاب دشمن می ریزند ما باید محور اصلی خود را ولایت فقیه قرار دهیم و لذا اینجاست که همه مدعیان ولایت باید به آن ملتزم باشند و این نباشد آنجایی که به نفع شان است سنگ ولایت را به سینه بزنند  و آنجایی که نفع شان نیست بی تفاوت باشند. امید است جز آنانی باشیم که همیشه و در هر زمان هماهنگ و هم گام با ولی فقیه می باشند و از محور اصلی دور نمی شوند.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف