پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
ولایت مداری تنها با شعار دادن نیست

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: ولایت مداری تنها با شعار دادن نیست بلکه این است که انسان در عمل و رفتار خود حول محور ولی فقیه عمل و حرکت کند و ببیند ولی فقیه از ما چه می خواهد.

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: ولایت مداری تنها با شعار دادن نیست بلکه این است که انسان در عمل و رفتار خود حول محور ولی فقیه عمل و حرکت کند و ببیند ولی فقیه از ما چه می خواهد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلیمن محمد جعفر منتظری در جلسه هیات عمومی با روایتی از امام باقر (ع) گفت: امام باقر (ع) می فرماید: آن حبلی که خداوند متعال امر فرموده به آن اعتصام جوییم، آن حبل آل پیامبر (ص) و معصومین (ع) هستند سوال این است که آیا امروز ما مخاطب آن نیستیم و آیا (اقم الصلوه و اتوا الزکات) مختص زمان پیامبر بود یا تمام مسلمانان بعد از پیامبر و تمام اعصار و قرون را در بر می گیرد.
وی افزود: نکته ای که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند این است که مردم وحدت و انسجام و یکپارچگی خود را در برابر توطئه های دشمن حفظ کنند و مسئولین اگر اختلاف نظری دارند که آن نیز طبیعی می باشد نگذارند این اختلافات در بین مردم سرایت کند تا ایجاد شکاف نماید که دشمن مترصد همین لحظه است.
 وی گفت: در نظام ما از سال 40 ، 41 و پس از آن از سال 56 ، 57 تا به امروز آنچه را که محور برای هدایت و انقلاب و نظام بوده ولایت فقیه می باشد، این را همه عالم می دانند که محور اصلی ولایت است که ریشه در ولایت الله دارد و ولایت الله در ولایت النبی تجلی پیدا می کند و در زمان پس از  پیامبر ولایت نبی در امامان معصوم (ع) تجلی یافته است و در زمان غیبت که مردم دسترسی به امام معصوم (ع) ندارند ، همان ولایت الله با دو مرتبه تنزل به ولی فقیه رسیده است که فقیه جامع الشرایط مسلماً تجلی در ولایت الله دارد و این که انسان در تمام شئون زندگی خود ببیند که فقیه چه می خواهد و چه خواسته ای دارد ولایت مداری است که تنها با شعار نیست بلکه عمل و رفتار حول آن محور باید باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری با توجه به آیه (و اعتصموا به حبل اله...) گفت: خداوند متعال تاکید می کند که همگی شما چنگ بزنید به حبل الله و مواظب باشید از همدیگر جدا نشوید و ببینیم این محور اعتصام به حبل الله چیست؟ که مامور شده ایم که به آن تمسک جوییم.
وی با توجه به حادثه طبس در سال 59 افزود: امروز یادآور خاطرات یکی از حوادث مهم تاریخ انقلاب و عنایات ویژه پروردگار متعال به این مرز و بوم و انقلاب می باشد و بالاخص هنگامی که استکبار جهانی با طرح بسیار پیچیده و حساب شده خودش به لحاظ محاسبات نظامی و جغرافیایی به دنبال حمله نظامی به ایران و آزاد کردن جاسوسان خودش بود که در صحرای طبس پروردگار به وسیله ماموران مخفی خود به نام شنهای روان دستگاههای پیشرفته و راداری آنها را در هم کوبید و چنان سیلی محکمی به صورت استکبار نواخت که همچنان در طول تاریخ می درخشد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: در طول تاریخ خداوند عنایات ویژه ای به نظام اسلامی داشته و نشان دهنده این است که وقتی که مردم برای خدا حرکت آغاز می کنند خداوند آنها را هدایت و یاری می کند و مصداق آیه (و ان تنصروالله ینصرکم) می باشد، و قطعاً مردمی که خدا و اسلام را مد نظر قرار داده اند هدفی جزء پرچم اسلام و عدالت ندارند و ما در طول انقلاب شاهد بودیم و همچنین در طول 8 سال جنگ تحمیلی تا به امروز هرچه سرمایه گذاری کرده ایم ثبت و ضبط شده است.
وی گفت: هدف ما از انقلاب و نظام و خون شهداء این بود که مکتب اسلام و ولایت و قرآن حفظ شود هیچ کسی به عنوان ایران که یک سرزمین است به میدان نرفته و جان عزیز خود را از دست نداده است. بلکه هدف همه آنها اسلام بوده و خداوند متعال در طول این سی و چند سال حافظ نظام و مردم بوده است و ما تا زمانی که در این مسیر حرکت کنیم خداوند عنایات خود را از ما دریغ نمی کند هر چند بعضی اوقات شاهد پستی و بلندیهایی هستیم که امروز در دنیای اسلام و کشور ما کم و بیش دیده می شود.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: امروز متاسفانه در جهان اسلام ضربه هایی که مردم می خورند  حاکی از نداشتن وحدت و انسجام و یکپارچگی است و استکبار از این تفرقه نهایت بهره برداری را می کند و نمونه بارز این در مصر، یمن، در عراق و افغانستان و به خصوص در بحرین که از همه جانسوزتر است می بینیم.
وی تاکید کرد: دشمن قسم خورده مسلمانان ، انگلیس- آمریکا و اسرائیل که صحنه گردانان این بازیها هستند و با توجه به تفرقه ، آنها را به جان همدیگر انداخته و این چنین آل خلیفه و آل سعود با بی شرمی تمام مسجدها را تخریب و قرآنها را به آتش کشیده و و خون آنها را می ریزند و شکنجه می دهند.
وی گفت: امروز آنهایی که داعیه حقوق بشر دارند در ظلم به ملتهای منطقه نظاره گر هستند و در درون کشور نیز کارهایی می کنند که آب به آسیاب دشمن می ریزند ما باید محور اصلی خود را ولایت فقیه قرار دهیم و لذا اینجاست که همه مدعیان ولایت باید به آن ملتزم باشند و این نباشد آنجایی که به نفع شان است سنگ ولایت را به سینه بزنند  و آنجایی که نفع شان نیست بی تفاوت باشند. امید است جز آنانی باشیم که همیشه و در هر زمان هماهنگ و هم گام با ولی فقیه می باشند و از محور اصلی دور نمی شوند.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف