بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
معاون اجرایی دیوان عدالت اداری:
تکریم ارباب رجوع باید از اولویت های مهم کاری باشد

معاون اجرایی ديوان عدالت اداري گفت: کرامت انسانی ما ایجاب می کند که با ارباب رجوع برخورد مناسب داشته باشیم این جمله ای بود که امام (ره) بارها بر آن تاکید داشت همچنین نظر ریاست دیوان نیز این است که تکریم ارباب رجوع باید از اولویت های مهم کاری در دیوان عدالت اداری باشد.

معاون اجرایی ديوان عدالت اداري گفت: کرامت انسانی ما ایجاب می کند که با ارباب رجوع برخورد مناسب داشته باشیم این جمله ای بود که امام (ره) بارها بر آن تاکید داشت همچنین نظر ریاست دیوان نیز این است که تکریم ارباب رجوع باید از اولویت های مهم کاری در دیوان عدالت اداری باشد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری مجید افشاری در نشست صمیمانه با کارکنان اداری دیوان گفت: در اجرای دستورات ریاست محترم دیوان عدالت اداری که رسیدگی به معیشت کارکنان و کوشا بودن در حفظ بیت المال بود اقداماتی انجام دادیم که هرچند ناچیز است لازم می دانم خدمت شما عزیزان اعلام کنم: زمانی که از سوی معاونت محترم اداری مالی قوه قضائیه به عنوان مدیر کل بودجه و تخصیص اعتبار منصوب شدم دو هدف را با معاونت محترم مدنظر داشتیم اول افزایش بودجه قوه قضائیه و سازمانهای وابسته و دوم افزایش حقوق کارکنان اداری که دراینجا لازم می دانم از ریاست محترم قوه قضائیه ، رئیس محترم دیوان عدالت اداری، معاون محترم اداری مالی قوه قضائیه جناب آقای دکتر کهزادی و جناب آقای بختیاری وزیر محترم دادگستری تشکر کنم و اعلام دارم که این افزایشها با عنایات حضرت ولی عصر (عج)، رهنمودها و کمکهای این سروران و بعد از پیگیریهای فراوان بثمر نشست و در تاریخ 24/1/90 بخشنامه ابلاغ و یکروز بعد با دستور ریاست محترم دیوان اجرایی شد که در اینجا لازم است از همکاران امور اداری و امور مالی تشکر کنم که با تلاش بی وقفه خود احکام جدید را صادر و ما به التفاوت ريالی را به حساب شما عزیزان واریز نمودند.
معاون اجرایی در ادامه افزود: تکلیف دیگری که بر عهده من است افزایش حقوق قراردادیهاست که این امر مستلزم تصمیم در کل قوه قضاییه است. معاون اجرایی در خصوص برنامه های اجرایی در سال 90 اظهار داشت: یکی از اولویتهای کاری بالا بردن سطح علمی کارکنان است که با هماهنگی معاون محترم آموزش و پژوهش امید است هر چه زودتر این مهم به انجام برسد. دوم ایجاد دفاتر استانی بر اساس قانون برنامه پنجم است که در این خصوص مجوز جذب سی نفر با تحصیلات کارشناسی ارشد اخذ شده است .
وی خاطر نشان ساخت که بایستی نیروهای اداری ساماندهی شوند و با توجه به اینکه دیوان عدالت اداری یک نهاد جوان می باشد نیروهای شاغل در آن باید متخصص و دارای تحصیلات عالیه باشند.
وی ادامه داد: به منظور افزایش اضافه کاری نیز طرحی ارائه داده ایم تا با هماهنگی قوه قضائیه اقدام نمایم.
افشاری در مورد مسائل رفاهی اذعان داشت: با موافقت رئیس محترم دیوان عدالت اداری وام صندوق قرض الحسنه بعثت را برای کارکنان قضایی و اداری افزایش دادیم تا بتوانیم تا حدودی از مشکلات معیشتی کارکنان را کاهش دهیم. همچنین در صدد ایجاد بخش سلامت در دیوان هستیم.
وی در خصوص افزایش ساعات کار گفت: پس از ابلاغ سراسری بخشنامه ما نیز از تاریخ 5/2/90 بخشنامه را اجرایی نمودیم.
مجید افشاری در پایان ضمن تاکید بر شرکت در مراسم مذهبی و نماز جماعت به همکاران یادآوری نمود که از مداخله کردن در کارهای همدیگر پرهیز کرده و به امورات خود بپردازند.
 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف