پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
جامعه ای رو به کمال و سعادت حرکت می کند که خود را در محضر خدا ببیند

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: یکی از بزرگترین گرفتاریها آن است که ما مردم آنگونه که شایسته است خود را در محضر خدا نمی بینیم و اگر خود را در محضر خدا ببینیم قطعاً حاضر نمی شویم گناهی مرتکب شویم واقعاً جامعه ای رو به کمال و سعادت حرکت می کند که خود را در محضر خدا ببیند و زندگی خود را در محضر خدا قرار بدهد.

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: یکی از بزرگترین گرفتاریها آن است که ما مردم آنگونه که شایسته است خود را در محضر خدا نمی بینیم و اگر خود را در محضر خدا ببینیم قطعاً حاضر نمی شویم گناهی مرتکب شویم واقعاً جامعه ای رو به کمال و سعادت حرکت می کند که خود را در محضر خدا ببیند و زندگی خود را در محضر خدا قرار بدهد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در جلسه هیات عمومی دیوان گفت: در ایام شهادت مظلومانه فاطمه الزهرا (س) قرار داریم این مصیبت عظما شهادت تنها یادگار فرزند رسول اسلام را به محضر مقدس حضرت بقیه اله ارواحنا له فدا و همه پویندگان راه امامت و ولایت تعزیت و تسلیت عرض می نمایم. هرچند فاطمه الزهرا (س) در بین 14 معصوم در جایگاه زن قرار گرفته و تنها زن معصومه است لاکن از لحاظ جایگاه و مقام و منزلت قطعاً برای همه اولیای خدا و ائمه معصومین و برای همه کسانی که در مسیر سعادت گام بر می دارند الگو و اسوه است تا جایی که حضرت ولی عصر (عج) می گوید برای من دختر رسول خدا فاطمه الزهرا (س) الگو و اسوه است.
وی افزود: زندگی پر برکت آن بانوی بزرگوار باید برای ما نیز الگو و اسوه باشد و حد خودمان را از لحاظ رفتار ، روش و منش به آن بزرگوار نزدیک نشان بدهیم و آنچه که از حضرت زهرا برای ما باقی مانده است و در زندگی بسیار کوتاه و پر برکت آن نور خدا در زمین گذشت سخنان و روش و رفتاری است که هر کدام از آن می تواند برای جامعه بشری و برای مسلمانان خصوصاً و بالاخص برای شیعیان سرمشق چگونه زندگی کردن باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: حضرت فاطمه در عرصه عبادت و زندگی خصوصی و شوهرداری و تربیت فرزندان و حضور در مسایل سیاسی آن جایی که لازم و ضروری بود نقش آفرینی کرد و حقیقتاً وقتی به عمر کوتاه آن بزرگوار می نگریم و آثار و ارزشهایی که از خود در تمام عرصه ها به جا گذاشته جز از یک انسان ملکوتی و یک عنصر معصوم به ذات مقدس احدیت سر زده است و قطعاً افراد حتی بالاتر از یک فرد معمولی نمی توانند چنین نقش آفرینی داشته باشند.
وی ادامه داد: یک سخن کوتاه از آن بانوی بزرگ انتخاب کرده و مجلس ما را با آن سخن آراست که درسی باشد برای همه ما در زندگی فردی و آن اینکه هرکسی در زندگیش عبادت خود را خالصانه به سوی پروردگار متعال بالا بفرستد. خداوند هم برای او آنچه که بهترین مصلحت ها است برای او در نظر می گیرد. و عبادت و بندگی تنها در نماز خواندن نیست. همه کارهایی که انسان در زندگی با قصد قربت برای خدا انجام بدهد عبادت است. همانطور که از معصومین نیز نقل شده است که کار کردن هم عبادت می باشد. و اگر آنچه کارهایی که انجام می دهیم برای خدا باشد خالص و  مهم است و آنچه برای غیر مقاصد خدا باشد فانی است. 
حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری افزود: بسیاری از آسیبهای اجتماعی ما چه در جامعه سیاسیون و دولت مردان و همه آحاد ملت رخ می دهد آن است که خود را از محضر خدا دور می بینیم و حرفهایی می زنیم و سند سازهایی انجام می دهیم اگر به ناظر بودن خداوند ایمان داشته باشیم قطعاً تمام اعمال خود را بهتر انجام می دهیم چون عالم محضر خداست و کارها هم باید برای رضای خدا صورت گیرد.
وی در پایان افزود: زندگی حضرت زهرا خالص وجه اله بود آن بانوی بزرگ در چند ماه آخر عمرشان در عرصه مسایل اجتماعی و سیاسی فعالیت زیادی از خود نشان داد که در راه خدا ندای اسلام و ولایت شد و چگونه راه صحیح را به امت اسلامی نشان داد و امید است خداوند متعال به حق آن بانوی بزرگ راه صحیح را به ما نشان بدهد و بتوانیم از زندگی سراسر نور آن اسوه خدا در زندگی فردی خود الگو قرار بدهیم.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف