بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
جامعه ای رو به کمال و سعادت حرکت می کند که خود را در محضر خدا ببیند

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: یکی از بزرگترین گرفتاریها آن است که ما مردم آنگونه که شایسته است خود را در محضر خدا نمی بینیم و اگر خود را در محضر خدا ببینیم قطعاً حاضر نمی شویم گناهی مرتکب شویم واقعاً جامعه ای رو به کمال و سعادت حرکت می کند که خود را در محضر خدا ببیند و زندگی خود را در محضر خدا قرار بدهد.

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: یکی از بزرگترین گرفتاریها آن است که ما مردم آنگونه که شایسته است خود را در محضر خدا نمی بینیم و اگر خود را در محضر خدا ببینیم قطعاً حاضر نمی شویم گناهی مرتکب شویم واقعاً جامعه ای رو به کمال و سعادت حرکت می کند که خود را در محضر خدا ببیند و زندگی خود را در محضر خدا قرار بدهد.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در جلسه هیات عمومی دیوان گفت: در ایام شهادت مظلومانه فاطمه الزهرا (س) قرار داریم این مصیبت عظما شهادت تنها یادگار فرزند رسول اسلام را به محضر مقدس حضرت بقیه اله ارواحنا له فدا و همه پویندگان راه امامت و ولایت تعزیت و تسلیت عرض می نمایم. هرچند فاطمه الزهرا (س) در بین 14 معصوم در جایگاه زن قرار گرفته و تنها زن معصومه است لاکن از لحاظ جایگاه و مقام و منزلت قطعاً برای همه اولیای خدا و ائمه معصومین و برای همه کسانی که در مسیر سعادت گام بر می دارند الگو و اسوه است تا جایی که حضرت ولی عصر (عج) می گوید برای من دختر رسول خدا فاطمه الزهرا (س) الگو و اسوه است.
وی افزود: زندگی پر برکت آن بانوی بزرگوار باید برای ما نیز الگو و اسوه باشد و حد خودمان را از لحاظ رفتار ، روش و منش به آن بزرگوار نزدیک نشان بدهیم و آنچه که از حضرت زهرا برای ما باقی مانده است و در زندگی بسیار کوتاه و پر برکت آن نور خدا در زمین گذشت سخنان و روش و رفتاری است که هر کدام از آن می تواند برای جامعه بشری و برای مسلمانان خصوصاً و بالاخص برای شیعیان سرمشق چگونه زندگی کردن باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: حضرت فاطمه در عرصه عبادت و زندگی خصوصی و شوهرداری و تربیت فرزندان و حضور در مسایل سیاسی آن جایی که لازم و ضروری بود نقش آفرینی کرد و حقیقتاً وقتی به عمر کوتاه آن بزرگوار می نگریم و آثار و ارزشهایی که از خود در تمام عرصه ها به جا گذاشته جز از یک انسان ملکوتی و یک عنصر معصوم به ذات مقدس احدیت سر زده است و قطعاً افراد حتی بالاتر از یک فرد معمولی نمی توانند چنین نقش آفرینی داشته باشند.
وی ادامه داد: یک سخن کوتاه از آن بانوی بزرگ انتخاب کرده و مجلس ما را با آن سخن آراست که درسی باشد برای همه ما در زندگی فردی و آن اینکه هرکسی در زندگیش عبادت خود را خالصانه به سوی پروردگار متعال بالا بفرستد. خداوند هم برای او آنچه که بهترین مصلحت ها است برای او در نظر می گیرد. و عبادت و بندگی تنها در نماز خواندن نیست. همه کارهایی که انسان در زندگی با قصد قربت برای خدا انجام بدهد عبادت است. همانطور که از معصومین نیز نقل شده است که کار کردن هم عبادت می باشد. و اگر آنچه کارهایی که انجام می دهیم برای خدا باشد خالص و  مهم است و آنچه برای غیر مقاصد خدا باشد فانی است. 
حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری افزود: بسیاری از آسیبهای اجتماعی ما چه در جامعه سیاسیون و دولت مردان و همه آحاد ملت رخ می دهد آن است که خود را از محضر خدا دور می بینیم و حرفهایی می زنیم و سند سازهایی انجام می دهیم اگر به ناظر بودن خداوند ایمان داشته باشیم قطعاً تمام اعمال خود را بهتر انجام می دهیم چون عالم محضر خداست و کارها هم باید برای رضای خدا صورت گیرد.
وی در پایان افزود: زندگی حضرت زهرا خالص وجه اله بود آن بانوی بزرگ در چند ماه آخر عمرشان در عرصه مسایل اجتماعی و سیاسی فعالیت زیادی از خود نشان داد که در راه خدا ندای اسلام و ولایت شد و چگونه راه صحیح را به امت اسلامی نشان داد و امید است خداوند متعال به حق آن بانوی بزرگ راه صحیح را به ما نشان بدهد و بتوانیم از زندگی سراسر نور آن اسوه خدا در زندگی فردی خود الگو قرار بدهیم.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف