پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
داعیه پیروی از ولایت فقیه را مردم باید به عمل ببینند نه به زبان

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: برای مردم گفتار و کردار و منش مسئولین همراه با عمل ملاک است وقتی در تریبونهای مختلف سخنرانی می کنیم چرا نباید بر اساس حسن اعمال و اخلاق حرف بزنیم. داعیه پیروی از خدا و امام زمان داشتن و نام امام زمان (عج) را دائم به زبان آوردن ملاک نیست بلکه حمایت و پیروی از ولایت فقیه را مردم باید در عمل ببینند.

 رئيس ديوان عدالت اداري گفت: برای مردم گفتار و کردار و منش مسئولین همراه با عمل ملاک است وقتی در تریبونهای مختلف سخنرانی می کنیم چرا نباید بر اساس حسن اعمال و اخلاق حرف بزنیم. داعیه پیروی از خدا و امام زمان داشتن و نام امام زمان (عج) را دائم به زبان آوردن ملاک نیست بلکه حمایت و پیروی از ولایت فقیه را مردم باید در عمل ببینند.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در جلسه هیات عمومی دیوان افزود: انتظاری که مردم از مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران دارند با بقیه نظامها متفاوت است چون در نظامهای لیبرالیستی و سوسیالیستی کاری به خدا و اعتقادات دینی ندارند و راه و روش آنها به گونه دیگر است اما در نظام اسلامی مردم انتظار دارند مسئولین امر گفتار توام با عمل داشته باشند.
وی گفت: می گویند در کشور بن بستی نداریم و هرگاه لازم باشد ولی فقیه قفلها را باز می کنند ما نباید کاری کنیم که کاری قفل شود تا رهبری وارد شوند و مشکل را برطرف نمایند چرا باید حرکاتی انجام دهیم و کار را به جایی برسانیم که برای مردم ایجاد نگرانی شود ، در جامعه نا امنی و در مسئولین و علما دلخوری و نگرانی به وجود آید. ما الحمدلله در مقام گفتار نیکوسخن می گوئیم اما در عمل باید ببینیم چه کاره هستیم آیا عمل و گفتار ما یکسان است؟
رئیس دیوان عدالت اداری یادآور شد: امروز در کشور ملاک تمام امور قانون است اگر بخواهیم جامعه ای رو به کمال و سعادت داشته باشیم و کشور از لحاظ معنوی و مادی پیشرفت کند باید ملاک را قانون قرار دهیم، چرا کاملاً به قانون عمل نمی کنیم؟ چرا به صورتهای مختلف سعی می کنیم از اجرای کامل قانون شانه خالی کنیم.
وی گفت: متاسفانه در سطح جامعه در مسئله روابط زن و مرد گاهی صحنه های بسیار نامناسب با شان نظام جمهوری اسلامی دیده می شود و نمونه ای از آن در نمایشگاه بین المللی کتاب گزارش شده است که بر این اساس وضعیت حجاب بسیار اسف بار بوده و صحنه هایی را هم از طریق صدا و سیما شاهد بودیم.
وی ادامه داد: دولتی که داعیه اسلامیت دارد و مدعی عدالت و قانون است چگونه به خود اجازه می دهد به گونه ای زمینه فراهم شود که خانمی در نمایشگاه بدون روسری تردد نماید، آیا این گوشه ای از توطئه های دشمن نیست که در نمایشگاه فرهنگی ، بین المللی چنین حرکاتی صورت گیرد و اینگونه دهن کجی به ارزشهای دینی شود و مسئولین ذیربط عکس العملی از خود نشان ندهند؟
منتظری افزود: دست اندرکارانی که وظیفه دارند با این ناهنجاریها برخورد کنند آنچنان بی توجه هستند که افرادی توانسته اند این صحنه ها را به وجود بیاورند ، در مجموعه ای که از کشورهای اسلامی و غیر اسلامی در آن حضور دارند و جایی که می توانیم صحنه های قرآنی و معنوی و نمادهای نظام اسلامی را نشان بدهیم اینگونه دهن کجی به اسلام و نظام دینی می شود.و این بی توجهی ها قابل قبول نیست و اکثریت جامعه از آن رنج می برند.
وی گفت: آیا مجموعه ای که مسئولیت این نمایشگاه را داشته نباید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشد. مسئولین امر در این امور چگونه جواب خداوند متعال و امام عصر (عج) ، خانواده معظم شهدا را می دهند امیدواریم همه ما آنگونه ای که سخن می گوئیم عمل نمائیم.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف