بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
امام راحل از عطایای الهی بود

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: امام راحل از عطایای الهی بود و از فرزندان زهرای مرضیه (س) و تربیت یافته در مکتب امام صادق (ع) و از افتخارات جهان تشیع و پیروان ولایت در این قرن بود که خداوند به ما هدیه داده بود.

رئيس ديوان عدالت اداري گفت: امام راحل از عطایای الهی بود و از فرزندان زهرای مرضیه (س) و تربیت یافته در مکتب امام صادق (ع) و از افتخارات جهان تشیع و پیروان ولایت در این قرن بود که خداوند به ما هدیه داده بود.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلیمن محمد جعفر منتظری در جلسه هیات عمومی دیوان ضمن تسلیت بیست و دومین سالگرد رحلت امام راحل گفت: در آستانه سالگرد رحلت جانگداز امام راحل و عظیم الشان هستیم و در طول تاریخ تشیع پس از دوران ائمه معصومین (ع) در دوران غیبت کبری تاریخ چنین انسان والا و فقیه ارزشمندی که دارای ابعاد مختلف وجودی بوده به خاطر ندارد و از پیشگاه خداوند متعال علو درجه برای امام راحل (ره) آرزومندیم.
وی تاکید کرد: امام که انقلاب اسلامی را بنیان نهاد از 15 خرداد 41 تا بهمن 57 و همچنین در طول دوران 15 ساله حضورشان در نظام جمهوری اسلامی ایران با رهبری داهیانه انقلاب و نظام را تثبیت کرد. انصافاً خلوص نیت او بر همگان ثابت شد حتی دوست و دشمن نتوانست یک نقطه ضعفی در حیات و زندگانی پر برکت امام پیدا نموده و آن را هدف قرار دهد، با اینکه دشمن تمام انقلاب و نظام را هدف قرار داده بود ولی در امام ایرادی پیدا نکرد.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: همگان دیدند که امام با چه تدبیر و اندیشه الهی حرکت می کرد که تمام آنها به نصرت الهی معطوف بود و گفتار و کردار امام یکی بود او هم در حیات و زندگانی و هم در وصیتنامه اش این را مشخص کرد که چه هدفی دارد و هدف ایشان جز خدا چیزی نبود و به همین دلیل همیشه نصرت الهی با ایشان بود.
منتظری گفت: کلمات ارزشمند و حکیمانه ای که امام در وصیت نامه به کار برده یک منشور جامع و کاملی است برای نظام و مسلمانان و آنچه ما در زندگی امام دیدیم قطعاً این طور بوده و این وعده الهی است که خداوند در قرآن فرموده و ائمه در کلمات خود بیان نموده اند.
وی با توجه به سخنان حضرت علی (ع) در رابطه عدل و عقل گفت: حضرت علی (ع) می فرماید هنگامی که حکومت مبتنی بر پایه های عدل باشد و با پشتوانه های عقل و تدبیر و اندیشه هدایت و پشتیبانی شود خداوند متعال طرفداران آن را یاری می کند و دشمنانش را خوار و ذلیل می نماید.
رئیس دیوان عدالت اداری با توجه به توطئه های دشمن در 30 و اندی سال گذشته گفت: دنیا شاهد بود که دشمن تمام توان و تلاش خود را به کار برده و در عرصه های مختلف برای براندازی نظام قدم برداشته ولی ناموفق بوده است دیروز نیز مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند که دشمن چه هدفهایی را دنبال می کند. و اینکه تلاش می کند که نظام را از پای درآورد ولی غافل از این است که نظام انقلاب اسلامی بر دو پایه نهاده شده عامل استقرار و دوام آن تا امروز به این نکته بوده است اول عدل و دوم عقل که امام راحل بنا نموده است.
وی تاکید کرد: باید بر این دو گوهر عدالت و عقل ارج نهاد، که بنای این حکومت بر آن استوار است و خدای نا کرده به اختلافات و شکافها دامن نزنیم که دشمن در هر لحظه منتظر فرصت است و خدای ناکرده از ارزشهای این نظام فاصله نگیریم که خداوند نصرت الهی را بر می دارد.
منتظری گفت: امید است این ایامی را که یاد آور دو حادثه مهم تاریخ می باشد به خاطر بسپاریم که یکی حادثه 15 خرداد و آن حوادثی را که در دوران طاغوت در هنگام کلید خوردن حرکت اسلامی در کشور رخ داد و شهدای عزیزی که در 15 خرداد سال 42 با خون خودشان اولین مراحل درخت انقلاب را آبیاری کردنند و دیگری نیز 14 خرداد 68 در آستانه نیمه خرداد آن حادثه مولمه برای ما اتفاق افتاد و آن رحلت امام عظیم الشان بود.                                                                                                           
وی در پایان گفت: ما باید آن حوادث را امروز برای خود درس قرار بدهیم و از خداوند متعال خواستاریم که یاری خود را بر ما فرو فرستد و به ما توفیق دهد تا حافظین و پاسداران و صیانت کنندگان لایقی برای راه امام راحل (ره) و شهدای عزیزمان باشیم.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف