پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
همایش « چالش های موجود در قانون شهرداری (آسیب ها، راهبردها و راهکارها)»

 از میان هشت کارگروه مرتبط با این همایش، کارگروه چالش های قضایی در قانون شهرداری، مرتبط با دیوان عدالت اداری بود که در روز دوشنبه مورخ 26/1/92 از ساعت 8 صبح لغایت 18 عصر در محل شهرداری تهران برگزار گردید و از دیوان عدالت اداری جناب آقای طاهری(مستشار شعبه 11)، جناب آقای پیرزاده(مستشار شعبه 9)، جناب آقای عاشوری(رئیس شعبه 8) و جناب آقای نجار فیروزجائی(مدیر کل دفتر پژوهش) در این کارگروه شرکت نمودند و مدیران حقوقی شهرداری تهران، مدیران حقوقی شهرداری های کلان شهرهای کشور و اساتید دانشگاهها از دیگر اعضای این کارگروه بودند. در این کارگروه قانون شهرداری مصوب 11/4/1334 با اصلاحات و الحاقات بعدی و برخی قوانین مرتبط با شهرداری و مدیریت شهری تحت عنوان چالش های قانونی و قانونگذاری مورد بررسی واقع و پس از بیان نواقص قانون (اجمال، تعارض و سکوت قانون)، ابهام در قانون و موارد نسخ شده از قانون شهرداری، راهکارهایی پیشنهاد گردید. علاوه بر این چالش های قانون شهرداری در حوزه اجرایی و راهکارهای آن مورد بررسی قرار گرفت که شامل موارد زیر می باشد:
 1-اشکالات وارده بر ضمانت اجرای مقرر در قانون ماده صد شهرداری.
 2-اشکالات ناشی از عدم تلقی مامورین اجراییات شهرداری به عنوان ضابط قضایی.
 3-عدم پیش بینی ضمانت اجرای لازم در خصوص بند 2 ماده 55 قانون شهرداری.
 4- عدم ضمانت اجرای لازم در خصوص تجاوز به حریم شهری و عمومی (موضوع ماده 92 قانون شهرداری).
 5- ماده 607 قانون مجازات اسلامی تمرد نسبت به مامورین شهرداری را در زمینه انجام وظیفه جرم نمی داند و مقایسه آن با ماده 107 قانون شهرداری (توضیح اینکه ضرورت اصلاح قانون از جهت قرار دادن مامورین شهرداری همانند مامورین دولت از حیث برخورداری از ضمانت اجرای مندرج در ماده 607 قانون مجازات اسلامی).
 6- ابهام در واژه «تعطیل» در تبصره بند 24 ماده 55 قانون شهرداری.
 7- قطع اشجار : (اصلاح قانون حفظ و گسترش فضای سبز).
 8- در خصوص ماده 988 قانون مجازات اسلامی مبنی بر انحصار وزارت بهداشت و محیط زیست به عنوان شکات خصوصی در طرح شکایت.
 9- تخلفات ساختمانی واقع در حریم شهر (قانون نظارت بر گسترش شهر تهران).
ب : در روز سه شنبه مورخ 27/1/92 همایش « چالش های موجود در قانون شهرداری (آسیب ها، راهبردها و راهکارها)» در سالن همایش های برج میلاد از ساعت 8 صبح لغایت 13 برگزار گردید که مدعوین این همایش اساتید دانشگاهها، وکلا، حقوقدانان، مدیران مناطق شهرداری تهران، مدیران حقوقی شهرداری تهران و کلان شهرها، شهرداران کلان شهرها و ... بودند. در ضمن از دیوان عدالت اداری جناب آقای دکتر شریعت باقری (معاون قضایی و آموزشی پژوهشی)، جناب آقای طاهری(مستشار شعبه 11)، جناب آقای پیرزاده (مستشار شعبه 9)، جناب آقای عاشوری(رئیس شعبه 8)، جناب آقای رسالتی(مستشار شعبه 31) و جناب آقای نجار فیروز جائی (مدیر کل دفتر پژوهش) در این همایش شرکت داشتند.
از جمله سخنرانان این همایش جناب آقای دکتر شریعت باقری بودند. ایشان بر لزوم تقویت کمیسیون و مراجع شبه قضایی همچون کمیسیون ماده صد از طریق برگزاری منظم جلسات، برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقا علمی اعضای کمیسیون، تهیه آیین رسیدگی و ... اشاره داشتند. در ادامه ایشان بر لزوم اجرای احکام دیوان عدالت اداری به عنوان آرای مرجع قضایی تاکید و توسعه مفهوم ذی نفع در حقوق عمومی را امری ضروری دانستند: «ابهامات و اجمال های قوانین باید با توجه به اصول عمومی حقوق (اصول حقوق عمومی در ما نحن فیه) تفسیر و اجرا گردد. قواعد معماری و شهرسازی باید رعایت شود. این در حالی است که بسیاری از منازعات موجب عدم رعایت قواعد می گردند. طرح های تفصیلی نیز نباید به صورت موردی از جمله به دلیل فروش تراکم اصلاح گردند».
جدول برنامه های همایش مذکور به شرح زیر می باشد و هر یک از سخنرانان در خصوص قوانین مرتبط با شهرداری و مدیریت شهری و چالش های قانونی و قانونگذاری به ایراد سخن پرداختند.
جدول زمان بندی همایش چالش های موجود در قانون شهرداری
زمان برنامه 
8:35 8:30 تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران
8:40 8:35 خیر مقدم مجری
8:45 8:40 سخنرانی دکتر نادر شکری( مدیر کل محترم اداره کل تدوین قوانین و مقررات شهرداری تهران)
9:45 8:45 گزارش روسای کارگروه های هشت گانه
9:50 9:45 پخش کلیپ
10:05 9:50 سخنرانی دکتر محمد تقوی (معاون محترم حقوقی، شورا و امور محلس شهرداری تهران)
10:45 10:05 پذیرایی میان وعده
10:50 10:45 مجری
10:55 10:50 پخش کلیپ
11:15 10:55 سخنرانی دکتر جلالی (رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی)
11:35 11:15 سخنرانی آقای سید مناف هاشمی (معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران)
11:40 11:35 پخش کلیپ
11:55 11:40 سخنرانی دکتر شریعت باقری (معاون قضایی و آموزشی پژوهشی دیوان عدالت اداری)
12:15 11:55 رونمایی از مجموعه منقح قوانین و مقررات شهرداری
12:30 12:15 اختتامیه (تقدیر، تشکر، اهدای لوح ویژه و تندیس همایش)

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف