هفته قوه قضاییه گرامی باد***سومین اطلاعیه معرفی شدگان مرحله اول ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی ***"یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامینَ لِلَّهِ شُهَداءَ بِالْقِسْطِ وَ لا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلى‏ أَلاَّ تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوى‏ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما تَعْمَلُونَ"؛ [مائده/5] اى کسانى که ایمان آورده‏اید، همواره براى خدا قیام کنید و از روى عدل و عدالت گواهى دهید. کینه و دشمنى با گروهى شما را به ترک عدالت وادار نسازد. عدالت کنید که به پرهیزگارى نزدیکتر است و از خدا بترسید که خدا از اعمال شما کاملا آگاه است.
نشست علمی «آزادی و برابری در آراء دیوان عدالت اداری»

در تاریخ 17/2/92 با همکاری معاونت آموزش و پژوهش دیوان عدالت اداری نشست علمی «آزادی و برابری آموزشی در آراء دیوان عدالت اداری» در قالب بیست و چهارمین نشست تازه های حقوق عمومی در دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید.

در ابتدای این نشست که با حضور جمعی از اساتید حقوق عمومی و قضات دیوان عدالت اداری از ساعت 16 الی 19 برگزار شد، اساتید حاضر مفاهیم آزادی و برابری آموزشی و جایگاه آن در آراء هیأت عمومی دیوان را تبیین نمودند. در ادامه دو تن از قضات دیوان عدالت اداری ضمن بیان دیدگاههایشان، نظرات خود را در خصوص نقدها و ابهامات مطرح شده از سوی سخنرانان در خصوص آراء هیأت عمومی دیوان در حوزه آزادی و برابری آموزشی ارائه نمودند. در پایان نیز اساتید و قضات دیوان به سؤالات دانشجویان شرکت کننده در جلسه پاسخ گفتند .

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.