پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
گزار ش نشست علمی – تخصصی «نوآوریهای قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری»

در ابتدای نشست جناب آقای دکتر نجابت خواه در خصوص نوآوریهای لایحه تشکیلات و آیین دادرسی دیوان در حوزه صلاحیت های دیوان به ایراد سخنراني پرداخت و ضمن تفکیک صلاحیت های شعب و هیات عمومی ديوان بیان داشت: «مجلس شورای اسلامی در ماده 10 لایحه، رسیدگی به شکایت از دستگاههای مشمول ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری را در صلاحيت دیوان دانسته بود. که به این ترتیب موسسات عمومی غیردولتی نیز در شمول قانون دیوان قرار می گرفتند زیرا موسسات عمومی غیر دولتی اگر چه عنوان غیر دولتی را یدک می کشند و دولت به معنای قوه مجریه نیستند اما وظایف دولت به معنای عام را بر عهده دارند و عمدتاً روسای این موسسات توسط مدیران دولتی انتخاب می شوند و دولت بر این نهادها نظارت قيموميتي اعمال می کند.

   در ادامه جلسه جناب آقای مولابیگی مدیر کل نظارت و ارزشیابی دیوان به بررسی نوآوریهای قانون دیوان در شعب بدوی و تجدیدنظر پرداخت و عنوان داشت: در قانون جدید دیوان برای اعتراض به آراء کمیسیون ها و هیات مهلت تعیین و مرور زمان نسبت به آراء کمیسیونها و هیات ها پذیرفته شده است.»

   وی در ادامه، تاریخ تقدیم دادخواست، دستور موقت، مشخصات طرفین در دادخواست، هزینه دادرسی، تکالیف مدیر دفترشعبه، مهلت ارسال پاسخ، استرداد دادخواست، تغییر خواسته، اعطای نیابت، رسیدگی خارج از نوبت، قرار اناطه، تعيين مهلت براي صدور و ابلاغ رای، را از جمله اموری دانست که در آنها نسبت به قانون سال 85 دیوان نوآوري هايي دیده می شود.

سخنران پایاني نشست جناب آقای دربین مدیر کل محترم هیات عمومی دیوان بودند که ایشان نیز در خصوص نوآوري هاي قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان در حوزه هیات عمومی به ایراد سخنرانی پرداخت و عنوان داشت: « در قانون جدید دیوان تکلیف تبادل لوایح برای دفتر هیات عمومی پیش بینی شده است در حالیکه در قانون سال 1385 دیوان تبادل لوایح پیش بینی نشده بود هر چند رویه فعلی اداره کل هیات عمومی این است که در تمام مواردی که درخواست ابطال مصوبه ای دريافت می شود تبادل لوایح صورت می گیرد. همچنین به موجب ماده 83 قانون جديد مرجع تصویب کننده مصوبه مکلف است ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ نسبت به ارسال پاسخ اقدام کند که در صورت استمهال این مهلت، تا سه ماه دیگر قابل تمدید است.»

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف