اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ *** مقام معظم رهبری : اوّلین آمر به‌ معروف هم خود ذات مقدّس پروردگار است که میفرماید: اِنَّ اللهَ یَأمُرُ بِالعَدلِ وَ الاِحسانِ وَ ایتآئِ ذِی‌القُربی وَ یَنهی عَنِ الفَحشآءِ وَ المُنکَرِ وَ البَغی.
رییس دیوان عدالت اداری:
تضییع حقوق مردم از منکرات بزرگ است

قانون جدید که متضمن ایجاد تغییراتی در ساختار و آیین دادرسی و همچنین نحوه عملکرد هیأت عمومی و هیأت‌های تخصصی دیوان عدالت اداری است، پس از تأیید شورای نگهبان ابلاغ می‌شود.

قانون جدید که متضمن ایجاد تغییراتی در ساختار و آیین دادرسی و همچنین نحوه عملکرد هیأت عمومی و هیأت‌های تخصصی دیوان عدالت اداری است، پس از تأیید شورای نگهبان ابلاغ می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری، رییس دیوان عدالت اداری با بیان این مطلب اظهار داشت: لایحه قانونی دیوان عدالت اداری در 123 ماده در مجلس شورای اسلامی  به تصویب رسید که امیدواریم پس از تأیید در شورای نگهبان قانون آن رسما ابلاغ شود.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری وی که در جلسه هیات عمومی سخن می‌گفت، افزود: تلاش ما این است که به محض ابلاغ قانون، آن را در اختیار همکاران قرار دهیم و خود را برای اجرای آن آماده کنیم.
وی با اشاره به اینکه اجرای این قانون نیازمند تمهید مقدماتی است، اضافه کرد: با تلاش همکاران بخشی از این مقدمات فراهم شده است ولی با توجه به اینکه ساختار تشکیلاتی دیوان عدالت اداری از این وضعیت خارج خواهد شد و شعب فعلی به بدوی و تجدیدنظر تغییر پیدا می‌کند، نیازمند تحولاتی در بخش‌های مختلف هستیم که مستلزم مشارکت سایر همکاران است.
رییس دیوان عدالت اداری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث جاری کشور، بر اهمیتی که شارع مقدس اسلام برای انجام وظیفه امر به معروف و نهی از منکر قائل است، تأکید کرد و اظهار داشت: شارع مقدس برای اینکه جامعه یک جامعه ارزشمند، اسلامی و انسانی باشد، تکلیف کرده است که افراد به نحوی بر یکدیگر نظارت داشته باشند.
وی ادامه داد: در عین حال شاهدیم که در جریان نهی از منکر برای برخی افراد وظیفه‌شناس، حوادث ناگواری اتفاق می‌افتد که موجب تأثر و تأسف است و هشداری است که باید سعی کنیم متناسب با شرایط و در حدی که وظیفه و تکلیف داریم، جامعه را از منکر پاکسازی کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به منکراتی که گاهی در ادارات و در سطح کوچه و بازار شاهدش هستیم، گفت: نباید منکر را تنها به آشکار بودن چند تار مو یا پوشش نامناسب افراد منحصر کرد تا صرفا توجهات به این امور معطوف شود، اگر چه توجه به این موضوع هم اهمیت دارد، اما منکر منحصر به اینگونه امور نیست. ما منکرات بزرگتری هم داریم که آثار و تبعاتش دامنگیر بسیاری از افراد در جامعه است.
وی ادامه داد: روابط ناسالم ادارات، کم‌کاری، تضییع حقوق مردم، امروز برو فردا بیاهایی که متأسفانه در ادارات فراوان است، از منکرات بزرگی است که همه وظیفه داریم به نحو مقتضی و شایسته با آن برخورد متناسب داشته باشیم، ولو اینکه در این ارتباط آسیبی متوجه ما شود.
رییس دیوان عدالت اداری افزود: اگر بخواهیم قلم به دست بگیریم و منکراتی را که در جامعه وجود دارد، برشماریم، کم‌فروشی، گران‌فروشی، تقلب در معاملات، نیرنگ و همه و همه منکراتی است که وجود دارد و باید به وظیفه خود در نهی از آن عمل کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به سخنی از رسول اکرم(ص) اظهار داشت: پیامبر می‌فرماید هر کس از شما منکری ببیند، آنجایی که می‌شود اقدام عملی صورت داد، وظیفه دارد گره‌گشایی کند. در جایی که اقدام عملی مقدور نیست با زبانش تذکر بدهد و در غیر این صورت در پایین‌ترین مرتبه قلبا منکر را دفع کند و با آن همراهی نداشته باشد که این از پایین‌ترین مراتب ایمان است.
وی در پایان سخنانش ضمن محکوم کردن ترور یکی دیگر از فرهیختگان کشورمان در عرصه علم و صنعت فناوری‌های نوین توسط عوامل استکبار اضافه کرد: این هزینه‌ای است که نظام و ملت باید در راستای نیل به کمال علمی خود بپردازد و تا زمانی که در راه مبارزه با استعمار گام بر می‌داریم، این مسایل هست.
وی ادامه داد: همچنین در عرصه میدان مبارزه نیز شاهد بودیم که چند نفر از عزیزان ما از لشگر علی ابن ابیطالب به دست عوامل استکبار در غرب کشور به شهادت رسیدند که شهادت این عزیزان را نیز تبریک و تسلیت می‌گوییم و امیدواریم که خداوند متعال به پاس خون پاک این عزیزان به همه ما توفیق بدهد که بتوانیم پاسدار خون این شهیدان گرانقدر باشیم.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف

دربـاره مـا

در اصل يكصد و هفتاد و سوم قانون اساسي آمده است: «به ‌منظور رسيدگي به شكايات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورين يا واحدها يا آئين‌نامه‌هاي دولتي و احقاق حقوق آنها، ديواني به نام ديوان عدالت اداري زير نظر رئيس قوه قضائيه تأسيس مي­گردد.