بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رییس دیوان عدالت اداری:
موضعگیری مسوولان بر خلاف احکام اسلام قابل توجیه نیست

رییس دیوان عدالت اداری گفت: اگر مسوولی برای جلب رضایت گروهی موضعی می‌گیرد که در تطبیق و بررسی‌ها درست در نقطه مقابل اسلام باشد، قابل توجیه و پذیرفتنی نیست.

رییس دیوان عدالت اداری گفت: اگر مسوولی برای جلب رضایت گروهی موضعی می‌گیرد که در تطبیق و بررسی‌ها درست در نقطه مقابل اسلام باشد، قابل توجیه و پذیرفتنی نیست.
به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری حجت الاسلام و المسلمین منتظری، در جلسه هیات عمومی اظهار داشت: اگر ملاک و معیار ما این باشد که صرفا افکار عمومی را در نظر بگیریم، بدون توجه به اینکه آیا در جهت معارف و تعالیم اسلامی است یا خیر، این روش مذموم است و چنین امری برای یک مسلمان پسندیده نیست.
وی با اشاره به حدیثی از حضرت رسول اکرم(ص) در این ارتباط گفت: در اصول کافی به نقل از امام باقر از قول پیامبراکرم آمده است، خداوند فرمود هرکس رضایت و خوشنودی مردم را  به امری که موجب نارضایتی خداوند متعال می‌گردد، بجوید، آن کسانی که وی را تشویق می‌کردند، دشمن، مذمت کننده و توبیخ کننده او می‌شوند و در مقابل کسی که به دنبال اطاعت خدا و هدفش به دست آوردن رضای او باشد، اگر این امر مستلزم آن باشد که عده‌ای از مردم بر وی غضب کرده، دشمنی کنند، خداوند برای چنین فردی کفایت می‌کند و دشمنی دشمنان، رشک بردن حسودان و ظلم و ستم ستمکاران را از او باز می‌دارد.
رییس دیوان عدالت اداری ادامه داد: گاهی از برخی مسوولان حرکتی در نقطه مقابل فرمایش پیامبر اکرم، ائمه معصومین و امام راحل رضوان الله علیه‌ مشاهده می‌شود. اگر مسوولی نامه‌ای بدهد یا سخنی بگوید که خلاف تعالیم و معارف اسلامی است، این سخن به هیچ روی قابل قبول نیست.
وی حرکت حضرت امام خمینی (ره) را مصداق بخش دوم فرمایش پیامبر دانست و گفت: حضرت امام رضوان الله علیه بهترین مصداق فراز دوم فرمایش پیامبر اکرم (ص) بود که حرکت عظیم انقلاب اسلامی را به رغم مخالفت‌ها و مقابله عده‌ای پیش برد، چون هدف ایشان اطاعت خدا بود. امام راحل به عنوان یک مجتهد عارف حکیم که حقیقتا برای ما الگوست هرجا که تشخیص می‌داد در اینجا پای تکلیف الهی در میان است‌، اطاعت خدا را وظیفه می‌دانست.
رییس دیوان عدالت اداری افزود: ما که ادعای تبعیت از پیامبر، ائمه معصومین و امام راحل را داریم و در این دوره رهبری و زعامت امام و مقام معظم رهبری را پذیرفته‌ایم، حق این است که سلوک ایشان را در زندگی خصوصی و سیاسی‌مان الگو قرار دهیم.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری مساله محرم و نامحرم را در اسلام یکی از مسائل اساسی دانست که در تربیت فردی و اجتماعی تأثیر فراوان دارد و تصریح کرد: احکام نورانی اسلام را در این ارتباط می‌توان در قرآن کریم و روایات و همچنین روش و منش ائمه معصومین(ع) دید. آیا در نظام اسلامی نباید به گونه‌ای سیاستگذاری و برنامه‌ریزی شود که این امر الهی و خواست خداوند و دستور مسلم اسلام تا آنجایی که برایمان مقدور است و امکان دارد، عملی و اجرایی شود؟
وی با اشاره به اینکه در برخی کشورهای غربی حتی به این نتیجه رسیده‌‌اند، که برای ایجاد فضای مناسب به منظور ارتقای علمی دانشجویان، باید محیطی آرام و محدود برایشان فراهم شود، افزود: دنیای غرب و مدعیان پیشرفت علمی هم با آن آزادی‌های کذایی که داشته و دارند، امروز به این نتیجه رسیده‌اند که اگر بخواهند از برخی آسیب‌های اجتماعی در میان مردم بویژه دختران و پسران مصون بمانند، باید کاری کنند که ارتباطات آنها محدود شود.
رییس دیوان عدالت اداری ادامه داد: حالا در کشور ما اگر مسوولی بخواهد برای اینکه محیط دانشگاه آرام‌تر، اسلامی‌تر و با فرهنگ و دینمان متناسب‌تر باشد، با در نظرگرفتن امکانات، به نحوی که خیلی هم حساسیتی ایجاد نکند، مسئله تفکیک دانشجویان را مطرح کند، آیا ما باید بگوییم شما بی‌خود تفکیک را مطرح می‌کنید و این حرف‌ها سطحی و غیرعالمانه است؟
وی افزود: نمی‌دانیم این درد را به کجا باید برد که اجرای یک دستور الهی و حکم شرعی را به عنوان یک امر سطحی و غیرعالمانه تلقی می‌کنند.
رییس دیوان عدالت اداری با بیان این نکته که در آستانه میلاد  امام عصر (عج) قرار داریم:  ادامه داد: ما که بر این باوریم امام عصر(عج) ناظر بر اعمال ما است و روش و رفتار ما را می‌بیند، اگر خدایی ناکرده عملا بر خلاف خواسته آن بزرگوار حرکت کنیم‌، چگونه می‌خواهیم به حجت خدا پاسخ بدهیم، امیدواریم که خداوند به همه ما بصیرت و بینش و تقوایی را عنایت کند که ان شاءالله بتوانیم رضایت امام زمانمان را فراهم کنیم.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف