بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
رئیس دیوان عدالت اداری:
افزایش 35 درصدی پرونده های مختومه در سال 96

به مناسبت آغاز سال نو، جلسه معاونین، مدیران و کارکنان قضایی و اداری با حضور رئیس دیوان عدالت اداری برگزار شد.

به مناسبت آغاز سال نو، جلسه معاونین، مدیران و کارکنان قضایی و اداری با حضور رئیس دیوان عدالت اداری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم بهرامی در این جلسه حلول سال نو و فرا رسیدن بهار طبیعت را تبریک گفت و با آرزوی سالی پرخیر و برکت برای همگان، اظهار کرد: ایام عید با ماه پربرکت رجب و با اعیاد مذهبی این ماه به ویژه میلاد امیرالمؤمنین تقارن یافته است و ان شاء الله بتوانیم از برکات این ماه نهایت استفاده را داشته باشیم.

 

رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه گفت: گرچه همه زمان ها مخلوق خداست ليكن برخى از آنها از شرافت و ويژگى خاصى برخوردار است. درست است كه همه ماه هاى سال، پرتوى از قدرت جهان آفرين است; امّا سه ماه رجب، شعبان و رمضان، داراى امتياز و برجستگى ويژه اى هستند.  و حتی در عصر جاهليت، مردم ماه رجب را گرامى مى داشتند.

 

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی ضمن تشکر از همه همکاران بخاطر زحمات سال گذشته، به عملکرد مثبت دیوان عدالت اداری در سال 96 اشاره کرد و گفت: در سال 96 آمار پرونده های مختومه رشد چشمگیری داشته است و تعداد 146 هزار و 404 پرونده مختومه شده است در حالی که این آمار در سال 95 به تعداد 108 هزار و 426 پرونده بوده است که این افزایش نرخ رشد 35 درصدی در رسیدگی پرونده ها آمار بسیار خوبی می باشد.

 

رئیس دیوان عدالت اداری ورودی پرونده های شعب تجدیدنظر در سال 96 را 62 هزار و 731 پرونده خواند و گفت: این عدد در سال 95 به تعداد  51 هزار و 619 پرونده بوده است که 21/5 درصد افزایش ورودی داشته، اما خوشبختانه با عملکرد مناسب قضات و کارکنان شعب میزان مختومه 75 هزار و 382 پرونده بوده است که به نسبت مشابه در سال 95 بیش از 41 درصد در آمار مختومه رشد داشته است.

 

رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه گفت: در سال 96 تعداد 1971 پرونده در هیأت عمومی دیوان عدالت اداری وارد شد که بیش از 31 درصد و 1779 موضوع از این موارد مختومه شد که به نسبت مشابه سال 95 ،13/5 درصد رشد داشته است.

 

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی به افزایش کیفیت کار در دیوان عدالت اداری تأکید کرد و اظهار داشت: با انشای بهتر و قوی تر احکام ، باید تلاش کنیم تا بتوانیم به همه آرای خود افتخار کنیم و این امر با تلاش و زحمت همه همکاران در قسمت های مختلف امکان پذیر است.

 

رئیس دیوان عدالت اداری یکی از کارهای تخصصی در دیوان را کاهش اطاله دادرسی دانست و افزود: زمان رسیدگی به پرونده ها باید کاهش پیدا کند و اوقات رسیدگی به کمترین زمان ممکن برسد که این شرایط در معاونت های تخصصی فراهم شده است  و در سال جدید نیز پرونده ها در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.

 

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان گفت: انسان هم مانند طبیعت در حال تحول و نو شدن می باشد و هر کسی دو روز آن مساوی باشد ضرر کرده است و آمارها نشان از این دارد که دیوان عدالت اداری در سال 96 عملکرد خوب و مثبتی داشته است و امیدواریم که این روند ادامه داشته باشد.

 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف