پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رییس دیوان عدالت اداری:
باید از امام حسین(ع) درس ادای تکلیف بیاموزیم تا بر دشمن پیروز شویم

رییس دیوان عدالت اداری گفت: امروز وظیفه مسلمانان، بویژه ملت ایران فوق‌العاده سنگین است و باید از حضرت امام حسین(ع) درس ایفای وظیفه و ادای تکلیف بیاموزیم تا در عرصه‌های مختلفی که دشمن در آن به مبارزه با اسلام برخاسته است، پیروز شویم.

 رییس دیوان عدالت اداری گفت: امروز وظیفه مسلمانان، بویژه ملت ایران فوق‌العاده سنگین است و باید از حضرت امام حسین(ع) درس ایفای وظیفه و ادای تکلیف بیاموزیم تا در عرصه‌های مختلفی که دشمن در آن به مبارزه با اسلام برخاسته است، پیروز شویم.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری، در جسله هفتم آذرماه هیات عمومی دیوان عدالت اداری ضمن تسلیت و تعزیت ایام سوگواری خامس آل عبا، حضرت امام حسین(ع)، اظهار امیدواری کرد که بتوانیم به سهم خود احیاگر عاشورای امام حسین(ع) باشیم.
وی افزود: امیدواریم خداوند به حق خون پاک امام حسین(ع) و یارانش که جان خود را در راه اعتلای کلمه‌الله خالصانه دادند، به ما هم توفیق بدهد، بتوانیم در این عصر، راهش را ادامه دهیم، زیرا امروز دنیای اسلام با مشکلات فراوانی از جمله حکومت‌های سفیانی قسم خورده که کمر به هدم اسلام بسته‌اند، مواجه است.
رییس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: البته خداوند اراده فرموده است که دینش را حفظ کند و از همین رو امام حسین(ع) امروز در دنیا زنده است و می‌درخشد و اگر آنها در آن زمان توانستند با کشتن امام حسین(ع) راه ایشان را از بین ببرند، امروز نیز امریکا، انگلیس، اسرائیل و وابستگانشان در منطقه می‌توانند، اسلام و پرچم آن را از بین ببرند درحالی که هرگز چنین نبوده و نخواهد بود.
وی در ادامه با  اشاره به اینکه مراجعه به کلام امام سوم شیعیان و سلوک آن حضرت می‌تواند برگ زرینی در زندگی اشخاص باشد و این مختص شیعیان نیست، به عبارتی از مهاتما گاندی اشاره و اضافه کرد: رهبر نهضت آزادیبخش هندوستان در تشریح حرکت ضد استعماری خود گفته است: «من از حسین بن علی(ع) درس گرفتم». اینگونه است سخن کسی که نه معتقد به اسلام است و نه اعتقادی به امامت آن حضرت دارد اما در عین حال او را به عنوان الگو در زندگی انتخاب کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری فرمایشات امام حسین(ع) را مشحون از اهداف، درس‌ها و هدایت‌هایی دانست که بشریت را به اوج کمال می‌رساند.
وی تصریح کرد: ایشان فرمودند: «قیام و خروج من برای این است که امت جدم را از مفاسدی که گرفتارش شده است، نجات دهم». به عبارت دیگر در آن زمان فساد عقیدتی، فکری، اخلاقی و مالی جامعه را فرا گرفته بود، طبیعتا اگر کسی چون یزید بن معاویه بخواهد زعامت و رهبری مردم را عهده دار شود، و دنیای اسلام گرفتار عنصر خبیث و نامطلوبی مانند او شود، معلوم است به چه سمت و سویی خواهد رفت. و تربیت و اخلاق و دین مردم در آن جامعه چگونه خواهد شد.
وی ادامه داد: نتیجه چنین وضعیتی این است که به رغم گذر تنها نیم قرن از رحلت حضرت رسول(ص) برخی به اصطلاح مسلمانان با فرزند پیامبر چنین می‌کنند.
رییس دیوان عدالت اداری هدف حضرت امام حسین(ع) را اصلاح جامعه در همه عرصه‌ها و احیای دین، برانداختن بدعت‌ها و اعتلای کلمه الله و همچنین نجات اسلام و انسانیت از چنگال جنایتکاران دانست و تصریح کرد: امام حسین(ع) با قیام خود در حقیقت اسلام و معالم انسانیت را از اضمحلال و نابود شدنی که بنی امیه بدان کمر بسته بود، نجات داد و توانست با ابطال باطل، چهره حق را نه تنها به مردم زمان خود که به جامعه بشریت در طول اعصار و قرون نشان دهد.
وی تبدیل تفکر و حاکمیت اموی به تفکر و حاکمیت محمدی(ص) و ریشه کن کردن حکومت مشرکانه سفیانی و اموی را از اهداف مقدس و عالیه حضرت ابی‌عبدلله(ع) در این حرکت توفنده برشمرد.
 حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: امام حسین(ع) درحالی که می‌دانست چه سرنوشتی خواهد داشت و آن را همواره به یاران خود یادآوری می‌کرد، رفت تا شجره طیبه اسلام و قرآن را که به دست نابکارانی چون بنی امیه و یزید افتاده بود، نجات دهد. چرا که این درخت نیازمند آبیاری با خون امام حسین(ع) بود و او باید شهید می‌شد، تا اسلام باقی بماند.
رییس دیوان عدالت اداری در ادامه با خواندن شعری از شاعر عرب و ترجمه آن در توصیف صحنه عاشورا، گفت: چه زیبا شاعر عرب گفت: «اگر شمشیرهای آتشبار و خشمگین اندک یاران امام(ع) در سرزمین کربلا نبود و اگر نبود تیرهای سهمناکی که از سوی آنان پرتاب می‌شد، هرگز گوش‌ها، صدای اذان را نمی‌شنید. طعن نیزه‌ها همه جوارح آنان را قطعه قطعه کرد و جسم آنان از گزند دشمن در امان نبود، در حالیکه آن مکارم و جایگاه رفیع و شخصیت ارزشمند را دشمن هیچگاه نتوانست از بین ببرد.

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف