بهترین و مطمئن ترین راه تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری «دفاتر خدمات الکترونیک قضایی» در سراسر کشور است
حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در نطق پیش از دستور جلسه هیات عمومی:
حضرت امام (ره) به گردن مردم و انقلاب حق بزرگی دارد

حجت الاسلام بهرامی گفت:حضرت امام (ره) به گردن مردم و انقلاب حق بزرگی دارد و کشور را از وابستگی به ابر قدرتها نجات داد و بدون حضور ایشان این انقلاب برپا نمیشد.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت:حضرت امام (ره) به گردن مردم و انقلاب حق بزرگی دارد و کشور را از وابستگی به ابر قدرتها نجات داد و بدون حضور ایشان این انقلاب برپا نمیشد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری،حجت الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی در جلسه هیات عمومی سه شنبه مورخ 1396/3/16 سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت گفت و یاد شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد را گرامی داشت.

حجت الاسلام بهرامی خاطرنشان کرد: موضوع بسیار مهم دیگر که حضرت امام بارها بر روی آن تاکید داشتند اصل استقلال قاضی و استقلال دستگاه قضا در اسلام است که از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است و در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز در فصل یازدهم و درمواد 156 تا 174 به آن اشاره شده است و در باب اهمیت موضوع در همین زمینه حضرت امام می فرمایند: «من این را کراراً گفته‏ ام، اگر از من و یا دفتر و یا از کسانى که به من مربوطند توصیه آمد، بزنید به دیوار!

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اهمیت جایگاه قضاوت از منظر حضرت امام به بیان دیدگاه ایشان پرداخت که فرمودند: قاضى نباید تحت تأثیر کسى باشد. قاضى آزاد است و باید در محیط آزاد عمل بکند. توصیه‏ ها را هیچ به آن اعتنا نکنید. اگر یک وقت توصیه به حقى است که خوب، آن وقت شما البته باید توصیه بحق را رسیدگى بکنید. بر فرض که توصیه هم نشود، باید رسیدگى بکنید. اگر خداى نخواسته یک توصیه‏اى است که ناحق است، هیچ نباید به آن اعتنا کرد. در هر صورت قاضى مستقل است و خودش باید نظر بدهد؛ لکن خدا را شاهد ببیند. این قلمى که دست مى‏گیرد قلمى است که ممکن است که آبروى یک مسلمی را از بین ببرد؛ و ممکن است احقاق حقى بکند.»

درپایان رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه از قضات دیوان انتظار اجرای قانون را داریم و ملاک عمل آنها باید قانون باشد گفت:از نکات مهمی که در دیوان عدالت اداری باید رعایت شود این است که موضوعات مشابه جهت رسیدگی باید آراء ثابت داشته باشند و موضوع مشابه در دو شعبه مختلف نباید دو رای متفاوت داشته باشد و باید دارای وحدت رویه باشند.

 

دسته بندی ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف